Diagnostika

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Diagnostika

Příspěvek od Nyny »

Zdravím,
pročetl jsem tady asi vše, co se týká diagnostiky a nějak z toho nejsem moc moudrej. Máte tedy někdo nějakou osvědčenou diagnostiku, která spolehlivě funguje s Cruzem? Na ebay je diagnostik přehršle, a i za přijatelný ceny, ale jak mám poznat, že to bude s Cruzem fungovat?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Reklama
 

Edgar
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 21, 2014 17:29

Re: Diagnostika

Příspěvek od Edgar »

Ak potrebuješ len zobraziť a vymazať kódy chýb, bude fungovať všetko. Je to OBD2 štandard.
Aveo T250 sedan, 1.2 53kW
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika

Příspěvek od Richard »

Asi jo, kterákoli diagnostika za stovku či dvě s bluetooth by měla něco ukázat, smazat chybu by taky měla umět. Samozřejmě se většinou nedostaneš do dalších jednotek, než je motor a i tam je zobrazení závad víc než "zvláštní" příklad: Na Santa Fé mi diagnostika za 200,- zobrazila chybu U0010 což je cosi se středněrychlou sběrnicí CAN. Origo zjistila, že je problém s nízkým tlakem paliva v railu - příčina chyba ve vstřikovači.....
Na IX55 mě např. diagnostika naprosto přesně určila vadnou žhavicí svíčku, pak i řídící jednotku žhavení. Ale jinam např. do jednotek ABS-ESP, TPMS, BC a jiné se vůbec nedostanu
Takže asi tak ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Diagnostika

Příspěvek od Nyny »

Já právě myslel něco sofistikovanějšího, než ten modul za dvě stovky.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika

Příspěvek od Richard »

Nevím co myslíš tím sofistikovanější? Ne vždy dražší znamená sofistikovanější. Už Daewoo - Chevy nemám, v Korei jsem ale zůstal. Např. pro Hyundai /Kia se dá za 10000,- koupit modul a diagnostiku HICOM ten už je chytřejší dostaneš se skoro všude, cena bez mála 10000,- další lvl je už jen origo diagnostika..... možná ten HICOM má i modul pro Chevy, ale pokud budeš objednávat něco na Aliepressu těžko poznáš co to bude umět ;)
U diagnostiky je hlavně třeba vědět co s čím souvisí a co znamenají ty které hodnoty - prostě důležitý je člověk který ví oč jde ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Diagnostika

Příspěvek od Laco71 »

"HICOM je aftermarket diagnosticky system vyvíjený v České republice ...." :o

No ZBOHOM... :roll: :mrgreen: :((

https://focom.cz/znackova-diagnostika/a ... ika-hicom/
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika

Příspěvek od Richard »

Nevím, co máš proti alternativní diagnostice? Např. na KIA/HYUNDAI funguje celkem schopně a zpřístupní ti všechny jednotky včetně např. programování TPMS, dále umožňuje programovat i komfortní funkce (zamykání po rozjezdu atd. ) Stejně tak se dostaneš do jednotek Airbag, ABS/ESP , řízení pohonu 4x4 ......
Nejsem dealer HICOMu , ale aspoň když něco potřebuješ, můžeš se jich zeptat a mají zajištěné aktualizace.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“