serviska cruze

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: serviska cruze

Příspěvek od Barri »

ahojte,
kolko moze priblizne stat tretia garancka? pokial by menili vsetko co sa moze, resp co sa podla nich opotrebuje, kde by sa to mohlo pohybovat? nemam prilis casu sa tu v tom hladat

velmi pekne dakujem
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Reklama
 

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: serviska cruze

Příspěvek od denny »

Psal o pár příspěvku výše:

Zdravím, tak mám za sebou již 3 servisku na Cruze. Měl jsem vlastní olej origo Dexos2 a + KN vložku. Celková cena 3 013Kč. Doba trvaní cca 4hod. Měnili olejový filtr, pylový filtr, desinfekce klimatizace a ještě chladicí kapalina se mi zdá. Již druhým rokem jsem byl u Vast-Oil Karviná a byl jsem spokojen. Brzdové destičky neměnili, zatím jsou OK :-)
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: serviska cruze

Příspěvek od zavodak-1 »

chodi niekto aj nekam inam do servisu okrem chevroletu ??? Idem menit olej po 60 000 km a mozem ich kaslat im davat 100€ iba za vymenu oleja ked na druhom aute mi meni kamos za 15€ aj s resetom. tento tyzden by som mal ist vyskysat k nemu ci mi to vie resetnut
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Uživatelský avatar
jirikac
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 30, 2013 16:44
Bydliště: Modřice

Re: serviska cruze

Příspěvek od jirikac »

Tak dnes mám po 1. garančce, cena s výměnou olejového filtru a 4,5 l oleje + desinf.klimy (bokem) byla 2603 Kč.
Využil jsem akce 40% slevu na olej, kterou Renocar nyní má.
Tak snad vše bude OK.
Cruze MY13 Smoke 1.6 LT+ , 91 kW / 124 HP
-------------------------------------------
Ploutev, tónovaná skla (Suntek HP70/HP15), interiérové doplňky.

Obrázek
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: serviska cruze

Příspěvek od zavodak-1 »

Vcera som robil 4 garancku sam doma v garazi olej som dal Shell 5w-30 a motor ide o poznanie tichsie filtre som dal mann olej pelovy aj palivovy a vyslo ma to 85€.
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Cheboyss
Příspěvky: 43
Registrován: úte bře 20, 2012 13:04
Bydliště: Cheb

Re: serviska cruze

Příspěvek od Cheboyss »

čaute,už ste někdo měnil brzdy(kotouče-destičky) na kolik to může vyjít v autorizovaném servisu?
Chevrolet cruze 1.6LT+ 91kw 2012 LPG
Uživatelský avatar
criistiiano
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 02, 2012 15:30
Bydliště: Trebišov okolie

Re: serviska cruze

Příspěvek od criistiiano »

No mne v Košiciach ponúkali v jednej serviske za výmenu doštičiek 120 eur + kotúče okolo 220, a v druhej serviske dokonca 135 eur za doštičky a kotúče okolo 240 eur, takže lacnejšie vyjde keď to spravíš v dajakom garáži kde ti hodia pečiatku do servisky a za polovičku ťa to vyjde....
1,6 LT+, white sedan
Uživatelský avatar
jirikac
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 30, 2013 16:44
Bydliště: Modřice

Re: serviska cruze

Příspěvek od jirikac »

Dnes absolvovaná 2. garanční prohlídka v Renocaru v Brně.
Celková cena 4 511 kč.
V ceně : 4,5l oleje, výměna pilového a olejového filtru, výměna baterie v dálkovém ovládání, čištění klimatizace, výmena 5W žárovky nad SPZ, O-kroužek u olej.filtru, výměna brzdové kapaliny a mytí vozu.
Využití akce - 40% na olej.

V BS auto mají podobnou cenu, jen bez akce na olej, navíc mají důkladnější umytí vozu + vyčištění brzd v ceně garančky.
Cruze MY13 Smoke 1.6 LT+ , 91 kW / 124 HP
-------------------------------------------
Ploutev, tónovaná skla (Suntek HP70/HP15), interiérové doplňky.

Obrázek
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: serviska cruze

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak proč jsi nejel do BS, když jsou lepší? :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
jirikac
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 30, 2013 16:44
Bydliště: Modřice

Re: serviska cruze

Příspěvek od jirikac »

Protože mi bylo v týdnu řečeno, že cena je cca. 6500 bez dph, pak mi volal známý a říkal, že by se to za těch cca.5500 kč a méně daloudělat v BSku. Jako BS mi vyhovuje víc, ale už 2x jsem na přistavení vozu čekal 2.5h. Řešil jsem něco v záruce, vymlouvali se, že není kdo by mi auto přistavil a taky, že na patře cosi zavazí a nemohou sjet dolů.
Ale to čištění brzd asi nebude marný.
Cruze MY13 Smoke 1.6 LT+ , 91 kW / 124 HP
-------------------------------------------
Ploutev, tónovaná skla (Suntek HP70/HP15), interiérové doplňky.

Obrázek
Uživatelský avatar
Doyle
Příspěvky: 219
Registrován: úte dub 10, 2012 13:02
Bydliště: Brno - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: serviska cruze

Příspěvek od Doyle »

Já už jsem naštěstí s autorizovanými servisy v Brně skončil ...
Dávám do neautorizovaného. Ti mi udělají tu samou práci za polovic. Zápis do servisky je samozřejmostí.
Posledně jsem bykl spokojernej..Obrázek
Cruze HB LT Plus, 1,6 91kW, Šedá Smoke Grey FOTO Cruze
Dříve:
Peugeot 205 XS 1,4 58kw ( 786kg ) = třídveřové letadlo FOTO 205
Peugeot 406 ST 1,8 16V 81kW / sedan FOTO 406

Obrázek
Uživatelský avatar
jirikac
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 30, 2013 16:44
Bydliště: Modřice

Re: serviska cruze

Příspěvek od jirikac »

Tak to je velmi pěkná cena.
Také jsem chtěl zajet na 2. garančku někam jinám, ale v Reno i BS mi bylo řečeno, že pokud pojedu jinám, do jiného neautorizovaného servisu, tak příjdu o záruku.

Proto jsem to nechtěl riskovat a jel do Reno, kde měli alespoň tu akci na ten olej, jinak je to strašná pálka.
Cruze MY13 Smoke 1.6 LT+ , 91 kW / 124 HP
-------------------------------------------
Ploutev, tónovaná skla (Suntek HP70/HP15), interiérové doplňky.

Obrázek
Uživatelský avatar
Doyle
Příspěvky: 219
Registrován: úte dub 10, 2012 13:02
Bydliště: Brno - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: serviska cruze

Příspěvek od Doyle »

jirikac píše:Tak to je velmi pěkná cena.
Také jsem chtěl zajet na 2. garančku někam jinám, ale v Reno i BS mi bylo řečeno, že pokud pojedu jinám, do jiného neautorizovaného servisu, tak příjdu o záruku.

Proto jsem to nechtěl riskovat a jel do Reno, kde měli alespoň tu akci na ten olej, jinak je to strašná pálka.
Tradiční trik a lež všech autorizovaných servisů. O záruku bys nepřišel, ale někteří pak můžou dělat problémy.Pokud jsou dodrženy všechny body garančky a použity nejlépe origo díly, není co řešit.Jsou to hajzlíci. Jábyl na prvních dvou v BSku 3. už jinde a tak to bude pokračovat.Hklavní 3 letá záruka už skončila tak neni moc co řešit.
Cruze HB LT Plus, 1,6 91kW, Šedá Smoke Grey FOTO Cruze
Dříve:
Peugeot 205 XS 1,4 58kw ( 786kg ) = třídveřové letadlo FOTO 205
Peugeot 406 ST 1,8 16V 81kW / sedan FOTO 406

Obrázek
Uživatelský avatar
Megdown
Příspěvky: 34
Registrován: úte srp 27, 2013 08:42
Bydliště: Olomouc

Re: serviska cruze

Příspěvek od Megdown »

Nazdar chlapi,
chtěl bych se vás zeptat, jestli nemáte někdo ve svém voze olej ENi i-Sint tech F 5W-30W. Je to olej od Agipu a na 1. garanční prohlídce mi ho dali do Cruze, přitom dle specifikace jak jsem zjišťoval je určený spíše např. pro vozy Ford, nebo Renault. Za 4,5litru tohoto oleje mi v Moto Morava v Olomouci naúčtovali 2300kč!!! Díval jsem se na pak na netu a našel jsem ho za cenu 780kč/4l takže asi tak...
Zvláštní je, že Dexos 2 5W -30, který je poměrně levný, zde na fóru tak často zmiňovaný a určený pro vozy Opel a GM tam nedali... Nechápu proč???
Dříve jsem po tom nějak nepátral, protože jsem myslel, že v autorizovaném servisu vědí co a jak a dají to nejlepší co tam patří, ale teď mám jít na druhou garančku, ovšem po loňské zkušenosti nějak nemám chuť tam jezdit. Nevíte někdo jaký olej se dával do nových vozů Chevrolet Cruze? Prosím o radu, jaký vhodný olej a také filtr koupit pro Cruze 1,6 benzin 91kW?
Nyní: Cruze sedan 1,6 91kW LT+; LPG BRC ; Deep Espresso metalíza[/color], r.v.2013
Dříve: Aveo sedan 1,2 63kW LS+ Carbon Flash metalíza, r.v. 2012
Renault Megane Coach 1,6e 66kW,r.v.1999
Fiat Punto 1,7 diesel r.v.1996
Škoda Forman Le- LPG r.v.1992
Uživatelský avatar
Sidik
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 01, 2011 09:18
Bydliště: Brezno, Kosice

Re: serviska cruze

Příspěvek od Sidik »

Megdown píše:Nazdar chlapi,
chtěl bych se vás zeptat, jestli nemáte někdo ve svém voze olej ENi i-Sint tech F 5W-30W. Je to olej od Agipu a na 1. garanční prohlídce mi ho dali do Cruze, přitom dle specifikace jak jsem zjišťoval je určený spíše např. pro vozy Ford, nebo Renault. Za 4,5litru tohoto oleje mi v Moto Morava v Olomouci naúčtovali 2300kč!!! Díval jsem se na pak na netu a našel jsem ho za cenu 780kč/4l takže asi tak...
Zvláštní je, že Dexos 2 5W -30, který je poměrně levný, zde na fóru tak často zmiňovaný a určený pro vozy Opel a GM tam nedali... Nechápu proč???
Dříve jsem po tom nějak nepátral, protože jsem myslel, že v autorizovaném servisu vědí co a jak a dají to nejlepší co tam patří, ale teď mám jít na druhou garančku, ovšem po loňské zkušenosti nějak nemám chuť tam jezdit. Nevíte někdo jaký olej se dával do nových vozů Chevrolet Cruze? Prosím o radu, jaký vhodný olej a také filtr koupit pro Cruze 1,6 benzin 91kW?

Zdravim, sice trosku opozdene, ale mozno sa tieto informacie niekomu hodia. Mam Cruze z roku 2010/2011 s benzinovym motorom (1.6 , 83kW). Kupoval som si nasledovne veci:

Olej do prevodovky : SHELL Spirax S6 GXME 75W-80 (GSX) 1L --- 21,76 eur
Olej do motora: GM DEXOS2 - 5W-30- 5L --- 23,63 eur
Kabinovy filter: Mann Filter CU2442 --- 17 eur
Vzduchovy filter: Mann C26 106 --- 17 eur
Olejovy filter: Mann W 712/22 --- 4 eur
ziarovky: Osram 64193ULT Ultra Life, 2ks --- 7,90 €
aditivum: VIF Super Benzin Aditív, 500ml --- 8,97 €
sviecky: NGK 4291 ZFR6F-11 --- 4x5,16 €

PS: kupoval som to uz davnejsie a ceny sa teda mohli zmenit (http://olejposta.sk/)

Mohol by prosim vas niekto doplnit aj ake brzdove kotuce a platnicky na Cruza kupoval? Chystam sa ich menit a nie som si isty, ake mam rozmery. Zda sa mi, ze predne maju priemer 276 mm a zadne 268 mm. je to tak?
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS
7.4 l/100
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“