Problém s řazením

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Luděk Sýkora
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 02, 2014 20:16

Problém s řazením

Příspěvek od Luděk Sýkora »

Zdravím přátelé, začaly problémy s řazením. Konkrétně velmi těžko se mi přeřazuje z převodových stupňů 1, 3, 5. Tedy těch, které jsou vpředu a nemohu řadící páku z těchto převodových stupňů na jiný, ať nižší nebo vyšší, přeřadit bez většího násilí, tj. potáhnout páku zepředu k sobě, třeba jen vyřadit na neutrál. Poradíte? Děkuji.
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Problém s řazením

Příspěvek od Laco71 »

Vymenit olej v prevodovke, auto vo vyrobe je plnené tými lacnejšími náplńami....

doporučujem Shell Sprirax 75 W / 90

ja som tak urobil v Orlande a prev.stupne idu radit ľahšie

s tiahlami by problem byt nemal
Luděk Sýkora
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 02, 2014 20:16

Re: Problém s řazením

Příspěvek od Luděk Sýkora »

Děkuji za příspěvek, nechám olej překontrolovat anebo raději přímo vyměnit. Zarážející je, že zařadit jdou všechny převodové stupně velmi lehce, jen ty co jsou vpředu, tj. 1 -3 - 5 jdou špatně ven. Asi se nevyhnu brzké návštěvě servisu, než mi šajtrpáka zůstane v ruce.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Problém s řazením

Příspěvek od Laco71 »

Myslím,že to je normalne u novej prevodovky,že tie stupne tam "držia"

mne tiež niečo podobné robila aj prev. v Orlandu ale ja som vyraďoval bez zošlapnutia spojky

ked som išiel dolu kopcom... :mrgreen: -P

časom sa to rozchodí...
Luděk Sýkora
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 02, 2014 20:16

Re: Problém s řazením

Příspěvek od Luděk Sýkora »

Můj Cruze už má 4 roky a najeto přes 150.000 km. Nikdy žádný problém s řazením nebyl. V každém případě díky, ale už jsem se na pondělí objednal do servisu, protože závada docela graduje, např. včera při dojezdu do kruháče jsem nemohl vůbec vyřadit nebo přeřadit z 5. stupně.
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Problém s řazením

Příspěvek od honza72 »

Takže Ti nevypíná dobře spojka....
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Problém s řazením

Příspěvek od Laco71 »

Treba kompexnejšie a detailnejšie popisovat poruchu hned v prvom prispevku, potom na zaklade čiastkovych informacii radíme ako blbci...
Luděk Sýkora
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 02, 2014 20:16

Re: Problém s řazením

Příspěvek od Luděk Sýkora »

Sorry, ale myslím si, že jsem závadu už v prvním příspěvku definoval naprosto jasně. Nicméně dnes jde Cruzoš do servisu, tak uvidíme v čem je problém, aspoň doufám...
Luděk Sýkora
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 02, 2014 20:16

Re: Problém s řazením

Příspěvek od Luděk Sýkora »

Zdravím. Zatím příčina není zjištěna, protože od doby (předevčírem), kdy jsem z dálnice vyjel exitem na 5. stupeň a nepodařilo se mi podřadit a kvalt dostat ven až po úplném zastavení a za použití docela hrubého násilí, řazení funguje úplně normálně. Za tohoto stavu se o příčině dá jen spekulovat a spolehlivě ji bude možné zjistit buď až se bude opakovat anebo převodovku rozebrat, což je ta horší varianta. Zatím jsem ujel téměř dalších 200 km a řazení se tváří jakoby mu nikdy nic nechybělo. Servismeni preventivně zkontrolovali olej v převodovce a promazali táhla. Nabízenou rozborku převodovky jsem zatím odložil na neurčito. Tak uvidíme...
Samaeliel
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 17, 2014 04:11

Re: Problém s řazením

Příspěvek od Samaeliel »

Ahojte priatelia, mam Chevy Cruze 2.0 VCDi mam problem obcas sa mi stava ze pri preradeni a pustenia spojky mi nieco niekde akoby zachrci na maly moment citit to trosku aj na pedaloch tu vybraciu trva to len kratucky okamih..nieje to pravidelne, jedenkrat mi to tak zachrcalo ked som stal na krizovatke na volnobehu.. Ma niekto podobnu skusenost? Preradzovanie rychlosti je v pohode len obcas sa to stane..

Dakujem za odpoved :-)
hama4tux
Příspěvky: 35
Registrován: pát čer 10, 2011 12:40

Re: Problém s řazením

Příspěvek od hama4tux »

Problém je s lankovými táhly a plastovým bazmekem co to drží, v servise doštelují a půl roku máš zase klid a bude se ti řadit fajn
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Re: Problém s řazením

Příspěvek od čoky »

Pri problemoch s preradzovanim rychlosti resp. nejde vybrat rychlost ma to na svedomi aretacny kolik v kulise na prevodovke.Moja osobna skusenost.
CRUZE 1,8 LT,Pewter
Kamelot89
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 30, 2022 14:17

Re: Problém s řazením

Příspěvek od Kamelot89 »

Ahoj všem, hele mám taky problém s řazením jedná se o Chewy Cruze 2010 j300 2.0 VCDi automat. Hele před měsícem mi vyskočila porucha P2714 auto přestalo řadit 2 stupeň. Poslal jsem ho do servisu kde rozebrali převodovku zjístily že vše v ní ok solenoidy ok novy filtr, olej. Složili to a převodovka neřadí 2 stupeň tak mi to vrátili že si mám koupit novou převodovku neměl někdo podobný zkušenosti? Jak to opravit?
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s řazením

Příspěvek od LordMMX »

ahoj.
https://www.obd-codes.com/p2714

Podľa tohoto máš vadný Solenoid D (má poruchu alebo je zaseknutý v režime OFF). riešenie by mohla byť výmena daného solenoidu.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“