Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
murda
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 05, 2011 13:09

Re: Závady

Příspěvek od murda »

Tak po čase opět zde. Pokračování mé story ohledně klepání něčeho pod vozidlem, spíše z přední části vozu.
Vůz je již od 21.12. v servisu a zatím nic nevím. Jediné co vím je to, že se čeká na nové díly z Německa, které jsou objednány. Pravda je, že mi byl zapůjčen bezplatně náhradní vůz. Ale stejně když se vezme v úvahu to, že jsem si koupil v listopadu 2011 nové auto a jezdil jsem s ním celkem dva týdny ( jinak bylo v servisu ) to není pro mě dost povzbudivé.
Postup je zcela jasný, na odstranění závady 30 dnů, v případě neodstranění závady ve lhůtě vzniká nárok na vrácení peněz nebo výměnu auta za nové. Další pnárok na vrácení peněz nebo výměnu za nové vzniká při reklamaci třetí stejné závady.
Tak uvidím co se bude dít dál.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Závady

Příspěvek od Scorpion.11 »

Vůbec ti nezávidím mít takové starosti s novým autem. Hold jsi asi trefil na špatný výrobek-bohužel -P
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

No doprcic, to je pech teda, sakra to musi byt fakt spatny kus, tohle by se stavat nemelo, snad se to vyresi zdarne. Asi uz si prejes, aby ti vratili penize, co? Snad vse dopadne dobre, dej pak urcite vedet
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
kulik
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 24, 2010 18:56

Re: Závady

Příspěvek od kulik »

Mám Cruze 1,8 LT s automatickou převodovkou r.v. 2009. Najeto je 46000km. V poslední době se mi ozýval s přední nápravy zvuk, který zde popisujete, přesypávání brambor. Zárověň při nenastartovabném motoru, při pohybu volantem vlevo a vpravo se ozývalo klepání. Byl jsem v rervisu a všechny součástí přední nápravy jsou v pořádku. Závada může být v řízení. Po 14 dnech jsem byl zavolán do servisu. Mění se řízení. Po opravě se ozvu jak to dopadlo.
murda
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 05, 2011 13:09

Re: Závady

Příspěvek od murda »

Odpovídám k dané závadě, která mě provází od koupi nového vozu a kterou jsem zde již několikrát citoval. Naposled jsem psal, že je auto opět v servisu. Nyní jsem si auto ze servisu po opravě vyzvednul a to 20.1.2012. Musím říci, že do 25.1.2012 bylo vše v pohodě. Nyní od tohoto dne se však tatáž závada objevila znovu. V servisu byly prý všechny věci na přední nápravě vyměněny ( tlumiče, silentbloky a nevím co ještě ). Teď řeším sám se sebou co dál. Vypadá to již zřejmě na výměnu vozu. Počkám ještě ale na Vaší informaci, jak se popisovaná závada vyřešila nebo nevyřešila po výměně řízení. Faktem je to, že máte najeto cca 46000 km a já k dnešnímu dni pouhých 1000 km.
Poprosil bych tedy o zprávu jak vše dopadlo. Díky.
8327
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 20, 2011 12:49

Re: Závady

Příspěvek od 8327 »

Chlapci, i Já mám tento problém,je to problém celosvětový,nejen u nás, ale i v Rusku,Anglii atd..Tam o tomto problému píší mnohem a mnohen více než mi tady.Na přední nápravě je vše ok. Kontrola tlumičů, horní uložení tlumičů,stabilizátor, tyčky , brzdiče, ramena nikde nic. Nevydržel jsem to a zavolal na Chevrolet Česká republika a tam mi nepřímo řekli, že se jedná o závadu ,která už se řeší v Anglii a Koreii. Stejně jako Vy nevím jak dál.Auto jsem koupil ojeté a nedám na něj dopusti , ale toto me neskutečně štve.Chystám se ještě na jednu věc, a to jsou silentbloky pro uložení rámu pod karoserií.Nic jiného mě už nenapadá.Stálo by to možná trochu mediálně popohnat,neříkejte mi že pro výrobce by byl problém auto rozebrat a zjistit co to dělá.Když budete vědět něco nového dejte zprávu, musime se do toho řádně obout.
Milan tel. 605762272
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

No dejte pokoj, nicmene jestli to dobre chapu, je to spis vyrobni vada, nez vada opotrebenim? A mit toto porad u noveho auta, ani bych se ti nedivil, kdybys na Chevroleta zanevrel, je to pech teda. Prece neni mozne, ze by to po tolika servisech nedokazali jednoduse a primo resit, vzdyt musi mit informace o tom, co to je (jako to bylo u ovladani kufru, kontrolky airbagu atd). Zatim se nam fatalni zavady vyhybaly, no uz je to asi tady...
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
8327
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 20, 2011 12:49

Re: Závady

Příspěvek od 8327 »

Chlapi, toto tel.číslo 239004501 je na tech. podporu . Volejte a bombardujte je dotazama, snad se hnou ledy a něco s tím boucháním na předku vyvedou!!!!!!
Milan
mamar
Příspěvky: 14
Registrován: pon čer 06, 2011 18:26

Re: Závady

Příspěvek od mamar »

Skusali ste zistit ci to je ina ako mechanicka chyba riadenia? Napr. ked sa to prejavuje dat do neutralu a vypnut motor.
Napriklad nieco podobne som mal aj ja s inym autom, tiez mi nieco buchalo ako zemiaky :D. Nakoniec to bol vyfuk ktory buchal do podlahy...
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: Závady

Příspěvek od fatrc »

Nedá mi nezareagovať mamar ty si z ruska a chodis na tankoch to kde si videl za jazdy vypnúť motor na nových autách také že posilovač bŕzd a riadenia veď by si skončil v prvej priekope neviem na čom si to skúšal alebo kde ale typujem akurat doma na záhrade zo starou Š120 ta nemala ani jedno a u Cruza výfuk nemože búchať si najprv pozri ako vyzerá to auto potom si ho daj na zdvihák a zistíš že tam je výfuk zavesený na gumách alebo ako to odborníci nazývajú (silentblok) a nevisí napevno uchytený od výfukových zvodov ako na spomínanej Š120 :x
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Závady

Příspěvek od Matsonic »

off topic: fatrc: Jel jsem s pasatem z Grazu do Brna na lane s Pasatem(bez motoru - cili bez posilovace brzd i rizeni a slo to)
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: Závady

Příspěvek od fatrc »

Matsonic neboj sa aj mňa ťahali vyše 150km na lane (v služobnej dodávke) ja viem čo je to byť narobený ako kôň a ani svetlá mi nešli ale to je úplne iný prípad a s novým autom by som také psie kúsky ako za jazdy vypínať zapalovanie nerobil v žiadnom prípade stačí si prečítať tú knižočku čo pribalujú k autu (servisný manuál)
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
murda
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 05, 2011 13:09

Re: Závady

Příspěvek od murda »

Milane s panem Uhlířem z podpory Chevroleta jsem v kontaktu byl již několikrát. Na základě jednání jsem měl auto takřka 3 týdny v servisu, kde vyměnili tlumiče silentbloky atd. Po vyzvednutí auta ze servisu bylo vše OK, ale tento hřejivý pocit trval 3 dny. Potom se vše vrátilo do starých kolejí a bouchání je zde opět zpět a myslím si v ještě horší míře, než jsem auto dal do servisu.
Dnes jsem volal na servis ohledně této závady znovu s tím, že jsem konstatoval, že toto auto nechci. Peníze také ne, ale chci výměnu za nový vůz. Jedná se již v řadě 3x stejná závada a dle občanského zákoníku mám již nyní nárok na vrácení peněz nebo na výměnu za vůz bez vady. Zítra mě mají kontaktovat a domluvit se mnou řešení. Tak jsem zvědav. Zítra také budu volat pana Uhlíře a budu s ním tento stav také řešit. Nevěřím tomu, pokud by byla na voze vada z výroby, že by se nenašlo doposud řešení, i když možné je všechno.
Kdyyž začal mít problém s touto vadou, nikdo mi ze chevroletu nevěřil. Říkali mi, že jsem první kdo si stěžuje na něco takového. Jak ale zde pročítám příspěvky, tak první zdaleka nejsem.
Souhlasím s Milanem, je třeba neustále tento stav na Chevroletu ČR urgovat, aby se ledy pohly.
mamar
Příspěvky: 14
Registrován: pon čer 06, 2011 18:26

Re: Závady

Příspěvek od mamar »

Ten vfuk bol ako priklad... Ak bola naozaj vymenena predna naprava a riadenie tak problem bude zrejme niekde inde...
8327
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 20, 2011 12:49

Re: Závady

Příspěvek od 8327 »

nesejdeme se někde? Já jsem od Kostelce n.Č. lesy.Poslechneme to, jestli nám to bouchá stejně!
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“