Havarijna poistka

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od 18lukin18 »

No ja se ptal aby si se jednou nedivil ;-) na pobocce ti reknou cokoliv chces ale je take potreba mit nastudovane poj. podminky ;-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Ja už poisťovňu vyberám aj podľa rýchlosti konania. Máme dve overené, reklamu robiť nebudem, iba keby mal niekto záujem tak SZ. A môžem povedať že s nimi 100% spokojnosť, keď som mal nehodu, na krycí list bolo všetko vybavené a auto som mal doma za týždeň. S tým že potom prebehla likvidácia už skrz spomínaný krycí list, čo sa napríklad stalo kamarátovi, že čakal na vyplatenie 3 týždne, a kedže peniaze nemal navyše, musel čakať kým poisťovna uhradí, bez toho Vám auto nikto nevráti. V tomto som bol veľmi príjemne prekvapený a preto sme zostali týmto dvom poisťovniam verný. A nehovorím len o havarijnej ale aj PZP. Nakoľko už keď niekomu spôsobím škodu, chcem byť seriózny a k tomu prispieva aj dobrá poisťovňa -i
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
davac24
Příspěvky: 111
Registrován: pát říj 26, 2012 09:59

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od davac24 »

ja som si dal havarijnu hlavne koli kradezi. treba pokukat co poistovne ponukaju. ja mam wustenrot ciastocne kasko. je tam ukradnutie a par veci urobila mi cenu :) tak som povedal ze dakujem skusim inu a potom ze pockajte mame pre vas este vip generalnu zlavu 30% tak mi to vyslo na 130€ hodnota kary 20 000€.

treba pobehat viac poistovni a pytat ponuky a informovat ich ako ja ze by som siel inde:)

pripadne treba skusit v googli vyhladt stranky kde sa vyplnia udaje a ono to vypluje poistky od najlacnejsich :)
cruze sedan 1,8 ltz 2013
------------------------
fabia 1,4 tdi
------------------------
peugeot 206 1,1i
------------------------
lada 2107
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od smire666 »

Ja mám tiež havarijku bez havárky ;) Tiež W..., tiež 130 8)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od chester172 »

to nie je az taka zla cena...to je tolko jak PZPcka:)
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od smire666 »

10 ojro rozdiel...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
davac24
Příspěvky: 111
Registrován: pát říj 26, 2012 09:59

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od davac24 »

ja mam PZP tiez od W za 113€. najlacnejsia PZP mi vysla v groupame ale ta bola u nas zrusena:)

keby som mal este aj stavebne tak mi chceli dat na tri roky full havarku za 300€ rocne.... inak bez stavebka 360 rocne
cruze sedan 1,8 ltz 2013
------------------------
fabia 1,4 tdi
------------------------
peugeot 206 1,1i
------------------------
lada 2107
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od fatrc »

Kde vy žijete ludia nemožete zobrať hneď prvu hluposť čo vám kto natára mam 23rokov čiže som najrizikovejšia skupina vodičov auto je 1.6l 83kW je pisane na mňa a PZP mam okolo 100eur a havarijnu už 3rok u allianzu za 270 ročne treba behať po poisťovniach a pytať si zľavy a keď povedia že sa nedá vždy sa dá len treba isť na nich tak že inde mi dávali o 20 eur menej a že sa len informujem a hneď tam dávajú take zľavy len aby nalákali klientov a ak nie tak treba skúsiť inde. Predsa zo zákonnej poistky ja nikdy nič neuvidím keby sa aj čo stalo tá hradí iba škody mnou spôsobené iným nie mne a preto vždy čo najmenej treba platiť poisťoniam. Havarijná to je na dlhšiu debatu.
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Uživatelský avatar
celtikus
Příspěvky: 64
Registrován: stř zář 05, 2012 14:30

Havarijna poistka

Příspěvek od celtikus »

Mam tedy jiny nazor (a i castecne pravni vzdelani). Neni pravda, ze u povinneho poj. se te nic netyka. Kdyz budes mit nizke kryti na ujmu na zdravi ci zivot, muze se ti stat (samozrejme to nikomu nepreji), ze pri zpusobene nehode pojistka nebude stacit, tudiz budes muset poskozenemu dorovnavat soudem urcene odskodne ze sveho (prijmu).
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od Matsonic »

To mas naprostou pravdu.
Ale kdyz si vemu ze asi nejvetsi znamou skodu kterou zpusobil ridic byl autobusak u Nazidel a ani tam soudem urcena skoda nepresahla tu minimalne obvyklou co dnes pojistovny davaji.
Ja vybiram 100 na 100 mil.
Uživatelský avatar
celtikus
Příspěvky: 64
Registrován: stř zář 05, 2012 14:30

Havarijna poistka

Příspěvek od celtikus »

To jo, zakladni castka za lidsky zivot je 470 tis. Kc, k tomu pak jsou dalsi koeficienty (delka produktivniho veku, pocet nezaopatrenych odob a pod.). To je pri umrti, ale pri tezke trvale invalidite to muze u 20ti leteho kluka udelat s naklady na leceni, fofrkreslo a pod. celkem az 15 mil. Ted to vynasob 5ti ozralymi pitomci, co jedou z diskoteky a zacnes se blizit sve hranici. Jenze nekteri skudlilci se pojisti prave jen na 35/35, aby usetrili 200 rocne.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od lomngi »

Pánové a má z Vás niekto skúsenosti s odškodněním z PZP?
Ja áno. Dopravná nehoda autobusu v lete minulý rok . Totálna škoda na porche Cajene autobus rozbitý celý predok zdemolovaný zeleninový stánok. 4 zranený 2ja ťažko.
Na vine bol vodič autobusu.
Poišťovňa uhradila každému poskodenému určitú čiastku.
Pred mesiacom skončil súd. Vinník dostal podmienku na 2 roky a musí ešte poškodeným uhradiť 47.8 tisíc eur lebo chcel na poistke ušetriť 23 eur za rok.
Má 56 rokov a zárobok mesačný 620 eur.
Tak si to zrátajte koľko to bude splácať.A pri tom má rodinu a je samoživiteľ.
Tak že po tejto skúsenosti nepozerám na cenu poistky ale na to aby pokryl to čo uznám za výhodné mať.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od VIP »

Já mám teď něco mega levnýho s těma 35/35 mil. :o :shock: :roll: :idea:
Na jaře jdu k Alianz, už jsem si to zjišťoval. Bude mě to stát asi 3200,- Kč, dostanu 5% slevu, že tam mám penzijko, na malou motorku a vozejk mi dají povinné ručení zadarmo, v ceně je i proti zvěři, proti hlodavcům, živelné pohromy, při zadání rodných čísel dětí mi je pojistí proti např. přibouchnutému prstu do dveří apod. a ještě čelní sklo na 10.000,- Kč. Ještě tam je něco kdybych se vysekal sám svojí vinnou a byla to totálka, tak že vyplatí nějakou sumu. Při první nehodě se nepřijde o bonus. A paní říkala, že příští rok by měla jít cena dolů. Jsem zvědavej, jestli by dodrželi vše, co slibují. :PP:
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Martinkutka
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 16, 2013 15:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od Martinkutka »

Zajímavá je i nabídka http://korejskevozy.cz/registrace/uzivatel/, nabízej za registraci slevu na povinnym ručení až 50% (je to ale u vybraných pojišťoven, takže nevim jestli to ve finále bude opravdu tak výhodné - každopádně je to ale zadarmo :D )
http://www.rogi-ploty.cz/
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Havarijna poistka

Příspěvek od Matsonic »

Ja mam 100mil/100mil za 2500 u http://www.epojisteni.cz
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“