Koupit-nekoupit??

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Kubasek
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 29, 2011 17:39

Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Kubasek »

ZDravím možná toto téma bude takové zvláštní ale s mejma znamíma se bavit asi o tomto nejde :-D
Mám takovej problém. Cruze mi prostě nedá spát to asi každyýmu kdo tady působí na tomto foru tak to měl možná to samé :-D Ale řeším dva problémy. Jsem dosti mladej je mi 20 let abych si kupoval úplně nové auto ale nějak mi to nedá Nejprve vám ukážu odkaz co bych přesně chtěl kupovat :) Abychom věděli o čem se bavíme a co je můj sen :D http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ze/8882541 Přímo jsem na toto auto koukal a je úchvatný. Sice jsem měl testovací jízdu akorát s jinou barvou bylo skoro totožné ale supr. Co mi leží na srdci je potřebuju vůbec nový auto??? Jezdím s Toyotou Corollou r.v.1994 takže když jsem sedl do Cruze bylo to pro mě jak v pilotní kabině :D Za druhé za boha bych nenašetřil 455 tisíc tudíž bych to řešil úvěrem. Pracuji už 2 roky takže splátky bych zvládl jenže bych to měl nejspíš na 7-8 let splácení :D. Řešil jste to někdo též na úvěr ? Přijde mi že jste co tu jste všici měli naspořeno :-D Možná trapná otázka ale asi mi přijde ostuda si něco brát na úvěr takhle dlouho. Doufal jsem že mě tady v clubu Cruzáků pochopíte :D
Také Corollu mám benzín a s dieselem jsem jel jen občas ale strašně dobře se mi s jakykoliv dieselem jezdí :) O co větší je údržba dieselu oproti benzínu a naco si mám dát pozor.
Zpět k mým známím všici mi říkají že je určitě lepší když už tak za těch 455 tisic si radši koupit ojetou A4ku Audi která má lepší dílenské zpracování mě zas se honi hlavou....ale pořád je to ojetina a taky jiná kategorie.

Možná divný topic ale radši se pobavim s lidma kteří toto auto už mají a snad mě dokáží pochopit co cítím k tomuto vozu :D Kdyby to bylo moc tak muj topic smažte předem Díííík za odpovědi a ochotu to vůbec semnou probrat :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od 18lukin18 »

Kubasek řeknu ti to takhle,je mě 23 let,v roce 2009 jsem byl rozhodnut pro cruze,přesvědčila mě jedna věc že jsem vzal avejko a ta že když jsem přebíral auti tak mě řekli že ho mohu mít třeba na dva a po dvou letech třeba výměna za novější chevrolet.Jinak mám avejko na leasing mám to na 7let a vůbec se za to nestidím,protože v téhle době něco našetřit tak to je nadlidský výkon;-)Avejko mám do tetka a jsem sním nadmíru spokojenej,neříkám že stále toužím po Cruzu ale už jsem si nějako zvykl na Avejko,takže ještě nevím jestli ho vůbec nekdy budu měnit,je jasné že mě to doživotně nevydrží ale aspoň 5-10let určo poslouží ;-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Ja osobne by som si taký úver/leasing nikdy nezobra. Keď si prerátaš že pri sakra dobrej ponuke na úver alebo leasing na 4 roky pri cene nejakých 15 000€ preplatím o 1500€, tak keď nemáš našetrené a budeš brať úver o koľko ho preplatíš ? no minimálne o polovičku a teraz sa treba zamyslieť oplatí sa mi to ? Mne osobne nie preto som si auto stále nekúpil. Keď si predstavím že mám úver preplatiť o 5-7 tis € tak to určite nie, toľko peniazov sa dá použiť na omnoho lepšie a krajšie účely.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kubasek
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 29, 2011 17:39

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Kubasek »

A kolik to Avejko stálo vůbec tu dobu ?
A jak je to stim dieselem ? :)
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Kjub »

Ja si myslim, ze pokial nemusis kupovat auto tak nekupuj. Ja som tiez kupoval iba preto ze som musel a potom som uz samozrejme kupil to co sa mi najviac pacilo a naco som mal love...
Ak ta toyota jazdi, tak nekupuj nic a radsej makaj a setri dalej. Neskor si mozno kupis aj nove Malibu. :D
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kubasek
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 29, 2011 17:39

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Kubasek »

No nato jsem koukal a to je slušná pecička to Malibu :D
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Kjub »

No, to je krasa. Ale urcite bude o nieco drahsie ako Cruze, ale ked budes setrit dalej urcite si ho potom budes moct kupit... -i
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od chrudoš »

Nove auto je krasna vec, ale docela zbytecna, pokud ti Corola slouzi. A uz vubec nema smysl brat si takovy uver. Splaceni do 4 let je pohoda, auta si pak jeste uzijes, 7 let uz je pomalu za hranici zivotnosti, to uz je hloupost. Pokud mas cim jezdit, uzij si ty penize jinak :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od denny »

Ahoj, na podobném místě jako jsi ty ty jsem byl před cca 3-mi měsíci. Bude mi 22 a taky jsem zvažoval zda koupit nové či ojeté. Bylo mi doporučováno od kámošu ať si koupím ojetý VW Passat za 100tís, ale jsem si říkal takové auto nechci, že chci něco jiného a odlišeného a ne pořád ty Fabie, Oktávie a jiné :D Cruze se mi hrozně libíl už kdysi, a tak jsem si řekl tohle prostě chci. A začalo se kontaktovat různé dealery a propočty kdo nabízí nejlepší cenu.

Nakonec jsem si vybral předvaděcí vozidlo, model 2011 za 275 000Kč s doplňky. Což si myslím, že byla docela dobrá cena a auto měla najeto při koupi cca 3tís km :-) Mám ho na 4-letý úvěr a víc jak 5 let bych nešel.

Pokud tedy zvavažuje koupi nového vozidla, popřemyšlej nad tím zda potřebuješ auto za skoro půl mega a zda ti nebude stačit něco slabšího ;-)
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od alvin »

Ja by som sa rozhodne nezadlžoval,viem ako sa dá prísť o prácu zo dňa na deň,alebo čo je to náhly výpadok finančného zdroja,stačíl len náhly pokles príjmov a pod.Ono sa ľahko požičiva,ťažšie spláca,preto som sa vždy prikrýval a budem sa prkrývať perinou na akú mám 8) 8) 8) ,keď nebude na nové,musí slúžiť aj ojetina
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
canni
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 18, 2011 08:11
Bydliště: Praha/Kamenice/Jesenice/Říčany

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od canni »

Snad nebudeš naštvaný když ti řeknu že toto http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ze/8882541 už tam není :D
Je to starý inzerát a už cca přes měsíc vlastním toho cruze já :-X Mají tam ještě Bílého tuším. Testovací je ten šedý s polepama CarForYou ne ? Každopádně ten prodejce tam je můj kamarád a servis a jednání zatím super.

Jinak k tvému případu je mi 23let a toho cruze mám na 5let s FLEEtovou slevou a na firmu takže super cena. Pokud víš že bys to zvládal platit tak neváhej. Každopádně víc jak 5 let je opravdu nesmysl. každým rokem jim zaplatíš na tom autě zbytečně navíc. Při dobré slevě a odpisu DPH se mužeš dostat i na takový případ, že tě to auto vyjde na splátky stejně jako za Cash.
(Aktuální vozový park)
Cruze 2.0 VCDi 163k LT, navi + red kůže. (Chystá se křídlo, zadní dvě koncovky, bezpečnostní folie tmavé)
Suzuki SV 650 S
Mitsubishi Colt CZ3
Uživatelský avatar
Marous
Příspěvky: 32
Registrován: úte srp 17, 2010 19:26

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Marous »

No co člověk, to jiný názor :D . Přesně před rokem jsem byl ve stejné situaci, chtěl jsem hezké auto a tak trochu vybočovat z řady, proto jsem nekoupil focuse, golfa ani nic podobného ale koupil jsem za sto tis. pětileté lacetti. Moc jich nejezdí a mně se líbí. Dneska mám splaceno a můžu šetřit na něco jinýho.... Auto není dobrá investice, ojetina může posloužit skoro stejně dobře jako nové. Já ztratím za pět let cca 50tis +-. Ty by sis sice nákupem nového Cruze splnil sen, ale stál by tě 450tis a za 5 let bys ztratil nějakých 250tis +-. No to by bylo dovolených :lol:
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od honzik »

Souhlasím s kubaskem, mě se to Malibu taky moc líbí...
Je to ještě větší koráb než naše Cruze, má hodně společného, ale je to krásné auto, takový krásný američan.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
Kubasek
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 29, 2011 17:39

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Kubasek »

Hej jakto že není ? :D:D Dyť jsem tam byl neni to ani měsíc :D No tak tím jsi to vyřešil a bílej tam je jenže ja bílou nemám rád :D
Jojinak tam je ještě alternativa šedý což nad ní teda přemýšlim každopádně ta cihlo-červená kůže je luxus :D
Jo jinak prosim tě vysvětlíš mě tu FLeet slevu ?
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od 18lukin18 »

Kubasek dával jsem za něj 172000kč,30000kč akontaci a loni mimořádnou splátku 150000kč ;-) celkem zaplatím asik kolem 320000kč,já vím je to dost ale mám jistotu nového auta :-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“