Doba dodání

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
robajz
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 30, 2009 21:03
Kontaktovat uživatele:

Doba dodání

Příspěvek od robajz »

Tak jsem si zase včera zavolal do Chevroletu . Cruze jsem objednával 6. června s tím, že má přijít do 15.9. No a od včerejška vím, že prý má být nejpozději v listopadu.. Nemáte někdo pozitivnější informace ? Prý je v Česku situace všude podobná.
Reklama
 

kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Doba dodání

Příspěvek od kolargol »

No, já objednával 11. 7. v Jihlavě.

V pondělí mi bylo řečeno, že tenhle týden se moje auto (prý stejně jako celá dávka pro Česko) vyrábí - k tomu je třeba připočíst cca tři týdny na cestu lodí do slovinského Koperu, celní formality, převoz do Česka...

Prý začátkem listopadu by to mohlo být, původní termín byl konec září :-( Krapet mě to štve, na současném autě dojíždím celé léto zimní pneumatiky a fakt se mi nechce kupovat na těch pár týdnů nové. Ale na druhou stranu, nemůžu se moc zlobit, ty auta tu prostě nejsou.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
stepan
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 23, 2009 19:27

Re: Doba dodání

Příspěvek od stepan »

Auto mám objednané od 10.června a pořád nevím žádný bližší termín dodání. Při objednání mi prodejce tvrdil, že to déle jak 3 měsíce trvat nebude. Realita je ale trošku jiná. Docela mě to štve. :( Vidím, že tyto problémy nemám jenom já. Není jiná možnost než vydržet.
Chevrolet Cruze 1.6 LSPlus Misty Lake
Uživatelský avatar
robajz
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 30, 2009 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od robajz »

Je víc možností . První z nich je vydržet a počkat. Druhá z nich je - po uplynutí termínu písemně požádat o slevu a třetí možnost je odstoupit od smlouvy . Zvažuji zatím všechno.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Doba dodání

Příspěvek od Richard »

Jak s Cruzem??? To je trochu problém. Bohužel Chevrolet neumožňuje zadat auto do výroby narozdíl od Opla, Fiata, Škodovky.
Auto si můžeš objednat až když opustí brány závodu :roll: :roll: Pak následuje zhruba měsíc na lodi a Koper, Maďarsko a pak teprv kamionem sem. Cca 2-3 měsíce. Já osobně zastávám názor, že spíš termín trochu prodloužím, a když auto přijde dřív je příjemnější, než když několikrát termín dodání prodlužuješ. V každém případě by na smlouvě mělo být uvedeno, kdy bude auto dodáno. Pokud se termín nedorží máš právo na odstoupení od smlouvy. Vím že se někde vyskytují smlouvy, kde není dodání konkrétně uvedeno a tam je po složení zálohy problém ji dostat zpět. Teoreticky by prodejce mohl auto dotat např. za 2 roky a vše by bylo OK. Tak bacha na to co podepisujete.........
Jinak ve skladu Chevy není ani kolo, ale je předpoklad, že během 2-3 měsíců se situace s Cruze zlepší....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Doba dodání

Příspěvek od kolargol »

Richard píše:Bohužel Chevrolet neumožňuje zadat auto do výroby narozdíl od Opla, Fiata, Škodovky. Auto si můžeš objednat až když opustí brány závodu
WTF? Co je to za koninu? Takže podle tebe když bych objednal Cruze v nějaký prapodivný kombinaci, kterou defaultně nevyráběj, budu čekat roky, než jí náhodou vyroběj?

Co jsem si to v tom případě objednal?
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
robajz
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 30, 2009 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od robajz »

kolargol píše:
Richard píše:Bohužel Chevrolet neumožňuje zadat auto do výroby narozdíl od Opla, Fiata, Škodovky. Auto si můžeš objednat až když opustí brány závodu
WTF? Co je to za koninu? Takže podle tebe když bych objednal Cruze v nějaký prapodivný kombinaci, kterou defaultně nevyráběj, budu čekat roky, než jí náhodou vyroběj?

Co jsem si to v tom případě objednal?
Hoši, odkud jsou ty informace ? Taky se mi to nezdá - logické je (obzvlášť v době krize) že právě vyrábějí na objednávku .
Podle mého laického soudu je jen větší poptávka , nestíhají vyrábět ...a určitě nevyrábějí naslepo a nebo na sklad.
Je asi pravda, že je dovoz lodí na Slovinsko a pak kamiony do ČR .
Nepropadat pesimizmu :) Všechno bude dobré a na "našich" autíčkách právě schne lak :).
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Doba dodání

Příspěvek od kolargol »

No vždyť říkám, že mi to přijde jako blbost. Mně prodejce explicitně říkal, že auta do výroby zadávaj, samozřejmě.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Tano
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 11, 2009 17:56

Re: Doba dodání

Příspěvek od Tano »

Pánové kolik se tak dává záloha při obědnání nového Cruze? Asi to bude u každého prodejce jinak, že? Nikdy jsem nové auto nekupoval, tak jen tak pro info.
Uživatelský avatar
robajz
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 30, 2009 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od robajz »

Tano píše:Pánové kolik se tak dává záloha při obědnání nového Cruze? Asi to bude u každého prodejce jinak, že? Nikdy jsem nové auto nekupoval, tak jen tak pro info.
U mne to bylo 20 tisíc.
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Doba dodání

Příspěvek od kolargol »

Tano píše:Pánové kolik se tak dává záloha při obědnání nového Cruze? Asi to bude u každého prodejce jinak, že? Nikdy jsem nové auto nekupoval, tak jen tak pro info.
Já dával 10 (ale to se spíš projevila jejich šetrnost, chtěli 20, ale při platbě kartou by na tom prodělali).
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Doba dodání

Příspěvek od Ivoš »

Když už je řeč o čekání na Cruze...na netu jsem našel (např. na sauto.cz atd.) předváděcí modely Cruzů...Je fakt, že jsou to skoro vždy varianty 1.6 LS Base....ale řada z nich má i klimatizaci a další věci...dodací lhůta je hned a při cca 400 najetých kilometrech jsem viděl i za 290 000 Kč....sice jestli si budu kupovat Cruze tak 1.8 LT, ale nad tímhle bych se taky zamýšlel...
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Doba dodání

Příspěvek od ladinek »

Já nevím ale u nás v Brně Slatině v RENOCARU tam byli tak 4 auta ihned k odběru.Když jsem kupoval Aveo tak tam byli jen dvě a říkali že už dlouho mít nebudou a ted jezdím kolem cca2měsíce a je jich tam tak 10.Takže myslím že vaši krasavci budou co nevidět.Jinak ten CRUZE je fakt mazlík!!!! ;)
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Doba dodání

Příspěvek od Jajuska95 »

A navíc by jsme chtěli v provedení kombi, tak snad se bude vyrábět.. ;) Jinak Vám přeji, ať už to čekání dlouho netrvá a mnoho šťastných kilometrů.. Cruze je nádherný.. ;)
Ivoš píše:Když už je řeč o čekání na Cruze...na netu jsem našel (např. na sauto.cz atd.) předváděcí modely Cruzů...Je fakt, že jsou to skoro vždy varianty 1.6 LS Base....ale řada z nich má i klimatizaci a další věci...dodací lhůta je hned a při cca 400 najetých kilometrech jsem viděl i za 290 000 Kč....sice jestli si budu kupovat Cruze tak 1.8 LT, ale nad tímhle bych se taky zamýšlel...
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Doba dodání

Příspěvek od milosh »

me se taky libi za 290 to uz by celkem slo, mas Ivosi presny odkaz?
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“