Výměna stěračů

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od klm121 »

Ahojte, menil niekto stierače za tento model? Bosch Aerotwin AR 604 S 600/450mm

Chcel som ich dnes vymeniť, ale ani za nič nechceli zacvaknúť v poslednej polohe. Bojím sa aby som ich náhodou nezlomil, bola by to škoda.
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od Kjub »

petrisek.pistolik píše:Bohužel, asi to lze koupit jan na jejich dvou prodejnách a to buď v RK a nebo Kostelci n.O., dle jejich stránek asi e-shop nemají.

Obrázek
Cena dobra, ale jak stieraju vo vyssich rychlostiach a kolko vydrzia... Potom daj vediet :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od pekrtek »

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od Franta P. »

za originální bych neměnil. stírají luxusně a nevržou.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od Kjub »

inak musim potvrdit ze originalne stierace boli zatial najlepsie.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od denny »

to pekrtek: Jak jsi s nimi spokojený?
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od pekrtek »

Jinak bych to sem nedával.
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od denny »

Takže říkáš, že perfektní super jo? :PP: Asi si je taky pořídím, pač gumička se mi už natrhla na jedné straně a tak rači nahodím ty bezrminkové :-)

Máte ještě někdo jiný tip na jiné stěrače?
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od pekrtek »

Fakt nejsou špatný. Navíc mi poslal ten pravý menší a bez problémů během týdne poslal nový, i když jsem mu ten malý poslal až později.
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od lluubboo »

pred tyzdnom som kupil v Tescu bezramienkove stierace - Brilliant a zatial su super. Subjektivne sa mi zda, ze ovela lepsie ako orginal. Neviem, ako to bude neskor ...uvidim.
Inac isie som s nimi do servisu, nakolko maju milion adapterov a nevedel som ich nahodit, ale ostatny zo skusenostami by asi nemali mat problem.
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od Iacobus »

V Tescu majú aj bezramienkové Topdrive, bez adaptérov, ktoré pasujú úplne presne, iba navlečieš ten háčik a zacvakneš. -i
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výměna štěraču

Příspěvek od Slam »

Slam píše:
tomask píše:
denny píše:Ty Bosch Aerotwin vychází cenově nějak kolem 800Kč. Není to moc pouze za stěrače?
Moc za stěrače ?
Radši si koupím kvalitní stěrače, než se pak rozčilovat nad tím že blbě stírají.
A ještě lepší je si pořídit "kvalitní" stěrače za neméně kvalitní cenu a rozčilovat se stejně nebo ještě víc, jak nad nejlevnějšíma z Tesca. :(

Mám Bosch Aerotwin a neunešenej jsem z nich už od začátku - blbě stíraj, hlučné jsou celkem taky, fakt dodnes nechápu, co je na nich tak úžasného. Rozčiluje mě zejména to, že směrem nahoru to celkem solidně setřou, ale cestou zpátky to akorát rozmažou (resp. zrovna ten, co je před řidičem). Když byly letos ty mrazy, tak mě také dojalo, jak se ty stěrače prohly jako luk a o sklo se opíraly jenom krajníma hranama. :roll:
26.12.2012 jsem dal Boschkám ještě jednu šanci a dal na auto Bosch AeroTwin AR650S a AR18U (které tam pasují úplně přesně i s minimální rezervou) a byl to opět stejný grc jako ty předešlé - ten před řidičem stíral mizerně od prvního setření (tam setřel OK, ale zpátky úplně vynechal střed okna, tj. místo kam to mezitím nahrnul vedlejší stěrač, ten předešlý stěrač to aspoň rozmazával). Navíc zhruba uprostřed plochy zůstávala tenká čára jakoby nesetřená. :roll:

Takže jsem využil akce, co tento týden běží v Kauflandu, a koupil jsem nejdřív na starého Forda, kde se mi zatím (pršelo mezitím 2x) nečekaně osvědčily, a teď i na Leganzu čínské Friendly Quality 11.428 [610mm] + 11.422 [450mm] za symbolickou cenu 69,90 Kč. Jsou mi (zatím) sympatické nejen cenou, ale i způsobem uchycení, kdy ramínko netlačí v ploše jako Bosch apod. ale pěkně bodově v kloubu (viz foto detailu) a navíc na ramínku lišty drží pevně a nijak se nevyklají:

Obrázek

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Doyle
Příspěvky: 219
Registrován: úte dub 10, 2012 13:02
Bydliště: Brno - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od Doyle »

Vměnil jsem v originálech pouze stírací gumičky které jsem koupil v tescu a stírám vesele dál -i zatím fungují dobře
Cruze HB LT Plus, 1,6 91kW, Šedá Smoke Grey FOTO Cruze
Dříve:
Peugeot 205 XS 1,4 58kw ( 786kg ) = třídveřové letadlo FOTO 205
Peugeot 406 ST 1,8 16V 81kW / sedan FOTO 406

Obrázek
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od Nyny »

Taky přidám svou zkušenost. Originální stěrače stíraly super, nevrzaly a nenechávaly šmouhy. Ale už byly jetý a začaly nechávat šmouhy, tak jsem je při garančce nechal vyměnit, teď tam mám nějaký neznačkový a musím říct, že mi lezou na nervy jak šíleně vržou o sklo. Sice stírají dobře, ale to vrzání je něco strašného.

Takže teď přemýšlím, jaké stěrače tam dát místo nich. Ty stírací lišty, vržou vám, nebo jsou v pohodě? Nenechávají šmouhy?

Nezkoušel jste někdo tyhle: http://aukro.cz/hybridni-hybrid-sterace ... 85157.html

Nebo tyhle: http://www.prag-info.cz/_shop/Pruzne+st ... 02804.html
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Výměna stěračů

Příspěvek od pekrtek »

Heyner mám, ale ty dražší. Už jsem psal výše, že OK.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Tuning & Styling“