Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od chrudoš »

Presne tak, taky zvazuju nad BEZPECNOSTNIMA foliema to hlavne kvuli jejich nerozbitnosti. Tmavou folii ti natahne kdejaky tuner, ale aby mela i ty parametry bezpecnostni, to podle me nedela jen tak nekdo. Taky jsem videl video a rozbit auto s tou spravnou folii da sakra praci! Borec do toho mlatil kostkou, prvnich 10 (!) bouchnuti neudelalo ani skrabanec! Bojoval s tim asi 2 minuty a i pak po "rozbiti" mel co delat, aby sklo oddelal a do auta se dostal. Tonovani bych bral v tomto pripade jen jako bonus. Predni sklo by se vysypat nemelo nikdy, to uz je potazene.

Pokud ma nekdo zajem o tonovani i predniho skla, existuje pokovovani predniho okna, ktere zpusobi, ze do auta jde videt jen primo kolmo pres okno, pokud se divas do auta zepredu nebo z boku, do auta nevidis :) Delaji si to hlavne borci kvuli foceni policajtu, kteri takto vyfoti prd. Firma na to dava celoevropsky atest, tonovani okna se nezmeni, neomezi se vyhled, vubec nic. Neveril jsem tomu, soused to ma a sedel jsem v aute, zadna zmena. Zvenku jde fakt jen videt, pokud clovek prilepi nos na okno, dobra vychytavka, ktera neni proti zlodejum, ale kameram
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od radgosk »

Predpokladam ze to bude antireflexna vrstva, ktora zlepsuje index lomu skla. To by som si dal, uz len kvoli lepsej viditelnosti z vnutra
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od radgosk »

Iacobus píše:Práve včera bola v televízii havária kdesi pri Topoľčanoch ( myslím Š.Koktávia), kde chlapčekovi na zadnej sedačke amputovala letiaca črepina prst, potom ho policajti hodinu hľadali aby mu ho mohli dať prišiť. V takomto prípade je účel a opodstatnenie bezp. fólií absolútne nespochybniteľný.
ale kludne to mohla byt crepina z plastu, kovu, to sklo je dost male, sposobi skor povrchove zranenia
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od Kjub »

Inak chlapci, nema nahodov Cruze uz bezp. tonovane vsetky skla od vyroby? Asi ma, ako kazde dnesne moderne auto. Naco teda vyhadzujete peniaze za dalsie bezp. tonovanie? :?:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od chrudoš »

Pockej, ja bych asi odlisi bezpecnostni folii a tonovani. Jestli jsou skla nejak osetrene ohledne rozsypani, to netusim a zatmavene skla urcite nejsou, teda asi uz bych si vsiml :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od radgosk »

Na cruze su tonovane skla, takze na 99% ma aj ochranu proti UV, takze zasa o dovod menej pre folie
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od chrudoš »

Tak ted asi nerozumim pojmu "Tonovani". To si predstavuju jako zatmaveni. Pokud je ochrana proti UV tonovani 0%, pak je mi to jasne. Ostatne ochranu proti UV maji vsechny auta ne? Nepocitam starou stodvacku :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od honza72 »

Máme determální skla se 70% propustností. A pro kontrolu - zkus si pootevřít okno a podívej se střídavě přes sklo a přes nesklo.... Rozdíl tam je.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
canni
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 18, 2011 08:11
Bydliště: Praha/Kamenice/Jesenice/Říčany

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od canni »

Souhlasím s Honzou, ty skla jsou temperovaná s menší propustností, ale rozhodně nejsou bezpečností co se týče zlodějů. Ty skla se jednoduše vysypou. Výhodu v tónování vidím v menší viditelnosti, designu, soukromí a ještě se neničí interiér UV zářením + v autě není takové horko.
(Aktuální vozový park)
Cruze 2.0 VCDi 163k LT, navi + red kůže. (Chystá se křídlo, zadní dvě koncovky, bezpečnostní folie tmavé)
Suzuki SV 650 S
Mitsubishi Colt CZ3
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od chrudoš »

Odpoledne kouknu, nezdalo se mi, ze by byly zatmavene, ale asi teda jo :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od legolas »

Predajca, mi poradil firmu http://www.autofolie-dti.sk/ v Nitre, ze su sikovny. Takze asi od nich si to dam, nechce sa mi ist do ciech, ked byvam v Nitre :)
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od Kjub »

Su tonovane tak jemne so zelena.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od VIP »

Asi před 2ma dny bylo v tv, že policajti budou mít speciální přístroj na měření propustnosti světla přes sklo auta. Začínají se jim nelíbit tmavé fólie. Prej budou zatím řidiče upozorňovat, ale do budoucna bude za to pokuta až 10.000,-Kč. Jedná se o skla na předních dveřích, kde je právě propustnost až 70%. Pěkně mě to sere, neboť je sundávat nechci. Ani jsem si jich ještě neužil, ale na druhou stranu nechci platit takovou sumu -P .
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od milosh »

JJ, dobra diskuse k tomu je treba tady - http://www.tuning-forum.org/viewtopic.php?f=20&t=103434
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Tónování/Bezpečnostní folie na okna

Příspěvek od Nyny »

Pravě jsem četl tohle: http://auto.idnes.cz/za-cerna-okna-budo ... tomoto_fdv Jestli to dobre chapu, tak je treba si davat bacha, aby propustnot folie a skla byla tech 70%, to znamena, ze folie s propustnosti 70% + sklo bude mit propustnost mensi a tudiz hrozi ona pokuta. No proste buzerace nehorazna.

Se tesim, az nekdo vymysli neco, co bude mit meritelnou propustnost treba 90%, ale nebude pres to nic videt a nepujde pres to ani fotit.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Tuning & Styling“