Cruze 1.6 tuning ?

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátor: Blue Lanos

tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od tosuja »

Koupil jsem Cruze 1.6, byl dost zhnilý a šíleně žral, ale už se rozdýchal, najel jsem na něm za půl roku od novoty 40 tisíc a už nežere průmerných 12-13 litrů ale 8,5-9 :D myslím, že je načase s ním něco udělat, je tu někdo (myšleno odborník) kdo má nějaké informace o dostupnosti dílů? Ztrátu záruky neřeším, stejně jsem s ním nebyl ani na první garančce (tam kde jsem ho koupil je to banda lemplů a jezdit jinam nemám čas). takže zajímalo by mně následující : 6kvalt manuál, je něco k sehnání? nějaká náhrada od opla? turbo není problém koupit, ale......je někdo schopný sehnat software pro turbo? Jak nahradit řídící jednotku? stávající neumí načítat tlak za turbem ani řídit wastegate. nastavit wastegate natvrdo na daný tlak? Má stávající jednotka nějaké vstupy, kde by se dal tlak načítat externím snímačem? Jde mi o rozumnou úpravu, žádnou garážovinu. nechci ten motor přechlastávat při nízkém tlaku a ani pálit svíčky a písty moc chudou směsí. budu spokojený, když se bez větších úprav (písty, hlava a tak) dostanu na nějakých 200 kobyl a dejme tomu 250 Nm, ale bez toho, že bych ten motor odrovnal během nějakých 100.000
Máte nějaké tipy?
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od HusarJan »

To čo bol za cruze,ked už bol zhnitý :D z toho dostat 200 to je dost velká investícia oplatí sa to :D
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od tosuja »

zhnilý jsem myslel výkonově, jezdil jako lemra, každé zapnutí klimy jsem cítil jako bych šlápl po brzdě a vždycky trvalo dlouho než se mi to podařilo rozkutálet po cestě na nějakou solidní rychlost. Samozřejmě, že byl normálně zdravý...nový....z autosalónu :D
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od HusarJan »

Aha tak ved to mi nešlo do hlavy :roll: no tú klimu cítim aj ja ked hu zapnem. Môžeš mat aj 200 a budeš hu cítit no a nechceš to dat radšej čipnút :?: turbo je dobrá vec to by som tiež bral, ale prerábat to je o ničom radšej druhý motor :D
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od tosuja »

Já mám klimu zapnutou pořád , léto nebo zima, ono to líp odmlží skla i při dešti s klimou než bez ní.
ten motor je 1.6 opel jako třeba v astře, turbo na to je normálně k dostání. navíc hlava z 1.6 se běžně dává na 2 litr benzin v turbu (calibra, vectra A) motor C20LET ta hlava v pohodě snese 350 koní, otázkou je co snese zbytek motoru. nechci tam zatím dělat žádné zásahy dovnitř motoru, ale na 200 koní by to mělo jít dostat. (turbo +chip) ale nechci tam narvat turbo bezhlavě a neznám nikoho, kdo by se v těch jednotkách vrtal. kdyby to byl opel, tak to není problém, ale kdo má zkušennosti s touhle jednotkou?
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od HusarJan »

ono sa dá dostat z toho aj pár kon.aj bez turba :D
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od tosuja »

tojo, ale "rozumně" chipnout to jde tak na 140 koní. snažit se z toho dostat víc by asi nebylo moc zdravé.
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od HusarJan »

všetko to chce z mierou :D ja chcem dat čip.ešte raz a naviac :D
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Kjub »

To si si mal kupit iny motor ako 1.6. Podla mna by to bola dost draha prestavba, to uz tam fakt daj nejaky iny motor, nove brzdy, pruziny, znizis to a mas vybavene. Zo Subaru Imreza STI, alebo nieco take. Ale potom samozrejme musis zabudnut na dobru spotrebu :lol:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od PETO »

Kjub píše:To si si mal kupit iny motor ako 1.6. Podla mna by to bola dost draha prestavba, to uz tam fakt daj nejaky iny motor, nove brzdy, pruziny, znizis to a mas vybavene. Zo Subaru Imreza STI, alebo nieco take. Ale potom samozrejme musis zabudnut na dobru spotrebu :lol:


:lol: To je správny názor na to . :lol: -i -i
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Hanzy »

PETO koukam umis nekdy i text napsat a ne jen potukat po smajlech jako vetsinou :o)
Ja treba nemel moznost vyberu motoru a taky budu neco pachat s vykonem ale ne moc nebo to bude spis auto pro zenu tak naky cip sani vyfuk a to bude stacit a jinak nastesti uz mam cely komplet motor nahradni i s rozbitym autem tak mam zasobu dilu dostatecnou a muze dostavat dobre po plynu :mrgreen:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od tosuja »

no, to je sice pravda, že jsem si měl vybrat jiný motor, ale já jsem si šel koupit tohle auto ten den, kdy se mi rozsypala 307. musel jsem si vybrat z toho co měli na saloně, já potřebuju jezdit denně, nemohl jsem čekat na auto několik měsíců, potřeboval jsem to koupit hned. a hned měli jen sparky, avea a tohohle cruze zrovna přivezli, že měl jít jako předváděčka, tak jsem jim ho hned zabavil. ale toho motoru bych se nebál, už jsem viděl tuhle 1.6 v astře udělanou na skoro 300 koní. je to jeden z nejpovedenějších opláckých motorů.
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od PETO »

Hanzy píše:PETO koukam umis nekdy i text napsat a ne jen potukat po smajlech jako vetsinou :o)
Ja treba nemel moznost vyberu motoru a taky budu neco pachat s vykonem ale ne moc nebo to bude spis auto pro zenu tak naky cip sani vyfuk a to bude stacit a jinak nastesti uz mam cely komplet motor nahradni i s rozbitym autem tak mam zasobu dilu dostatecnou a muze dostavat dobre po plynu :mrgreen:

:D Tých smajlíkov dávam len vtedy ked túším že keby som sa rozpísal a možno s toho bi bola zase niejaká žabo myšia vojna a to nechcem alebo niečo podobné alebo podľa nálady alebo ked mi postačia na vyjadrenie môjho názoru len smajlíky . KAPIšTO! ;)
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Kjub »

tosuja píše:no, to je sice pravda, že jsem si měl vybrat jiný motor, ale já jsem si šel koupit tohle auto ten den, kdy se mi rozsypala 307. musel jsem si vybrat z toho co měli na saloně, já potřebuju jezdit denně, nemohl jsem čekat na auto několik měsíců, potřeboval jsem to koupit hned. a hned měli jen sparky, avea a tohohle cruze zrovna přivezli, že měl jít jako předváděčka, tak jsem jim ho hned zabavil. ale toho motoru bych se nebál, už jsem viděl tuhle 1.6 v astře udělanou na skoro 300 koní. je to jeden z nejpovedenějších opláckých motorů.
Tak to je blbe, ze si to mal tak narychlo. Jednoznacne vzbrkle rozhodnutie. Mal si kupit nejaku uplne lacne jazdenku, zatial co by si cakal na Cruza...ale nevadi.
A k tej 1.6 prerobenej na 300HP, to by som chcel vidiet! Ako som povedal, bude to velmi drahe. Urcite drahsie ako keby si kupil tu jazdenku a potom Cruza 2.0, alebo 1.8.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Cruze 1.6 tuning ?

Příspěvek od Hanzy »

2.0 neni motor :o)
Myslim ze pristi rok bude 1.6 turbo normalne v seriovem prodeji nebot zavodni CRUZE WTCC uz je ne pristi rok testujou a rikaji mu globalni motor tak by se mel objevit toz uvidime ;)
A budou se rovnat a podelevet 2.0 TDI :o)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Tuning & Styling“