Slabnutie svetiel pri brzdení

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
wan3_1
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 04, 2015 15:48

Slabnutie svetiel pri brzdení

Příspěvek od wan3_1 »

Ahojte.
Po dlhom čase začali problémy s autom tak musím začať riešiť.
Prvá vec čo ma trápi je že pri brzdení a už zastavovani mi preblikavaju svetlá. Je počuť od motora taky zvláštny zvuk. Neviem odkiaľ vychádza.
Ako začala teraz zima tak mám problém so startovanim a dnes to bolo najhoršie. Baterka je nová tak neviem ci to nemôže mať nejakú spojitosť s tými svetlami.

Ak by niekto vedel poradiť moc by pomohlo.
Ďakujem vopred za každú reakciu.
Reklama
 

Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Slabnutie svetiel pri brzdení

Příspěvek od Hobol »

Může být problém s dobíjením. Při poklesu otáček dojde k vyššímu buzení alternátoru a k prokluzu řemene.Tam bych začal. Zkontrolovat napnutí řemene a upevnění alternátoru. potom změřit napětí při vypnutým motoru a při nastartovaným motoru při různých otáčkách a zátěži (světla, vyhřívání zadního okna, topení apod) Očistit kontakty na baterce.Při jejich špatným kontaktu alternátor má napětí, ale do baterky nedobíjí (málo). Při poklesu otáček alternátor nestíhá a z baterky to nejde. Proto to taky špatně startuje. To stejný je ukostření. Může být špatná baterka. Mě baterku měnili v záruce. Normálně to startovalo, svítilo, ale když jsem zapomněl zhasnout světla tři minuty, tak to ani nehleslo. po napojení na chytrou nabíječku to do ní dávalo jen 1,5 A, To znamenalo že ta baterka měla kapacitu jak do motorky. Pokud to nepomůže, tak hledat dál.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“