tachometr

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
pepamach
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 14, 2019 21:33

tachometr

Příspěvek od pepamach »

zdar panove.uz delsi dobu resim polofunkcni tachometr.kdyz se rozjedu tak nefunguje.kdyz to rozpalim nad 100km/h tak po nejake chvilce naskoci a normalne funguje ale do doby nez uplne zastavim.menil jsem komplet cidlo s nahonem.hledam uz dlouho na netu ale zatim se me to nepodarilo takze to zkousim tady.jinak model auta chevy cruze 1.6 83kw.diky za pomoc
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: tachometr

Příspěvek od Richard »

Mě se tohle občas stávalo u Nubiry - nastartoval jsem a tachometr se vydal směrem k nejvyšší rychlosti a tam zůstal. Zůstal tam tak dlouho dokud jsem nepřekročil cca 100 -110 pak začal ukazovat normálně. Ale jak jsem psal dělalo to občas, viděl bych to na nějaký blbý kontakt, či korozi nebo povolení kostřícího bodu někde za přístrojovkou. Ten náhon bych tedy fakt u Cruze nehledal už Nubira měla na převodovce čidlo rychlosti ...... a tachometr byl elektrický ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
pepamach
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 14, 2019 21:33

Re: tachometr

Příspěvek od pepamach »

asi sem to napsal blbe ale je to strcene v prevodovce a roztaci to snimac ktery ty impulzy posila do palubovky.kuchnu palubovku.je mozne ze odesel krokovy motorek co se me podarilo vysondovat
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: tachometr

Příspěvek od Richard »

to vypadá spíš na buď přímo tachometr nebo nějaký blbý kontakt.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: tachometr

Příspěvek od Rorschach »

Pánové vytáhnu staré téma.
Mám taky poslední dobou problém s tachometrem. Nastartuju jedu a tachometr třeba ukazuje normálně a pak bum spadne dolů i když jedu. Někdy po chvíli zase sám naskočí a někdy mu to trvá tak dlouho, že se rozsvítí i kontrolka motoru. Když pak tachometr naskočí tak po chvíli zhasne i kontrolka motoru. A tohle se někdy děje několikrát během pár kilometrů. Jindy třeba jedu a celou dobu v pořádku.
Co myslíte spíš problém s budíky což si moc nemyslím kvůli kontrolce a nebo problém s čidlem co dává signál?
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: tachometr

Příspěvek od esperkac »

Keby to bola stara skola a rucicka spravy bum tak si clovek pomysli kostra.
Ale tieto nove hracky sama elektronika. Moj skromny odhad je senzor alebo vedenie.
Ak zasvieti chyba tak riadiaca jednotka detekuje nejaku chybu. Cize nedostava signal. Alebo to vyhodi chybu nejakeho systemu ktory pre svoju funkciu potrebuje ten udaj. Napriklad tempomat musi poznat rychlost aby vedel nastavit rychlost aku chces a potom ci ma auto spomalit ci zrychlit.
RJ potom zo signalu vysiela udaje do budikov. Ale ci uz tie budiky aj dobre ukazuju to ta RJ nezistuje si myslim.
Cize myslim si ze keby to bol len budik tak by haproval iba ten. Ale ak to je zapisane aj ako chyba tak snimac alebo vedenie alebo RJ.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“