Stránka 1 z 1

Problem s bateriou / pokus o kradez?

Napsal: stř kvě 22, 2019 13:12
od juso
Prisiel som ku autu, mackam kluc a nic.
Otvorim mechanicky klucom, skusim nastartovat a nic. Ani kontrolka sa nerozsvietila - uplne vybita baterka.
Auto sme roztiahli inym autom (viem, ze sa to nema, ale situacia vyzadovala). Motor chytil a uz bolo vsetko ok a dosiel som domov.
Na display ale svietila hlaska Error 65. Tak som pogooglil a "Theft attempted".
Pridem do garaze ze dam auto na nabijacku a kapota bola otvorena - drzala iba takym tym hacikom. Nastastie sa mi kapota cestou po dialnici neotvorila.

Ca sa snazili urobit mi s autom?
Viem ze kedysi sa auta kradli tak, ze najprv sa vybila bateria aby nehukal alarm. To uz pokial viem ale neplati, lebo alarmy maju vlastnu baterku. A okrem toho v mojom aute alarm (asi) nie je.

Re: Problem s bateriou / pokus o kradez?

Napsal: čtv kvě 23, 2019 07:06
od xwing
Nie som odbornik-specialista, ale ako sa da vybit bateria na aute, bez toho aby som sa niekam do toho auta vlamal a neaktivoval alarm ?

Re: Problem s bateriou / pokus o kradez?

Napsal: čtv kvě 23, 2019 08:03
od Richard
Taky nejsem nějaký odborník, ale vybíjet baterii před ukradením je další hodina - dvě rizika. K alarmu, pokud si pamatuju jde jen o základní alarm, který houká pokud se otevřou dveře, a další "dekly"

Dnes nikoho nezajímá že nějaké auto houká, leda že by poznal své dle houkání..... takže vybíjet baterku před krádeží..... nevím, nevím

Baterka může odejít z minuty na minutu - kdysi jsem dojel s autem k závorám a vypnul motor - už jsem nenastartoval a to otevření nejsem schopen posoudit.

Místo roztažení bych spíš aplikoval startovací kabely ;) je tam jisté riziko přeskočení při necitlivém ovládání spojky a zařazení nízkého rychl. stupně. Roztahovat minimálně na 3 spíš na 4..... nikdy na 1 nebo zpátečku :!: :!:

Re: Problem s bateriou / pokus o kradez?

Napsal: čtv kvě 23, 2019 15:26
od Scorpion.11
Taky se mi to stalo z ničeho nic, ale já jsem šel trochu složitěji po příčině, takže jsem nejdřív sháněl baterku do klíče a pak teprve jsem po změření přišel, že baterka je úplně vybitá. Tak jsem natáhl a zapojil nabíječku a nechal pár hodin pomaloučku nabíjet a to se stalo už pár roku zpět a dodnes baterka drží ;-)