Závada přepínání dálkových světel

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Závada přepínání dálkových světel

Příspěvek od Nyny »

Zdravím,
stala se mi taková prapodivná závada při přepínání na dálkové světla:
Když mám polohu přepínače světel na AUTO (svítí potkávací světla), a dám páčku u volantu směrem k sobě, tak normálně rozsvítím dálková světla jako vždycky, ale samozřejmě jen dočasně, než páčku zase pustím (světelná houkačka). Když dám páčku u volantu směrem od sebe, tak se nestane vůbec nic, tudíž nelze rozsvítit dálková světla v aretované poloze. Říkal jsem si, že je asi v háji spínač na té páčce u volantu.
Jenže jsem zjistil, že když přepnu přepínač světel z polohy AUTO do polohy potkávacích světel, tak potom páčka u volantu funguje naprosto normálně, (dám jí od sebe, rozsvítí se dálková světla a zůstanou rozsvícená). Zkrátka vše funguje jak má, ale jak přepínač přepnu do polohy AUTO, tak to zase přestane fungovat.
Prostě záhada, přepínač v páčce u volantu to zjevně nebude, ale kde potom hledat chybu?

Nestalo se vám někomu něco takového? Nemáte někdo nějaký nápad, kde by mohla být chyba?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Reklama
 

Uživatelský avatar
dominic7
Příspěvky: 56
Registrován: pon dub 22, 2013 20:41
Bydliště: Trnava

Re: Závada přepínání dálkových světel

Příspěvek od dominic7 »

Nyny píše:Zdravím,
stala se mi taková prapodivná závada při přepínání na dálkové světla:
Když mám polohu přepínače světel na AUTO (svítí potkávací světla), a dám páčku u volantu směrem k sobě, tak normálně rozsvítím dálková světla jako vždycky, ale samozřejmě jen dočasně, než páčku zase pustím (světelná houkačka). Když dám páčku u volantu směrem od sebe, tak se nestane vůbec nic, tudíž nelze rozsvítit dálková světla v aretované poloze. Říkal jsem si, že je asi v háji spínač na té páčce u volantu.
Jenže jsem zjistil, že když přepnu přepínač světel z polohy AUTO do polohy potkávacích světel, tak potom páčka u volantu funguje naprosto normálně, (dám jí od sebe, rozsvítí se dálková světla a zůstanou rozsvícená). Zkrátka vše funguje jak má, ale jak přepínač přepnu do polohy AUTO, tak to zase přestane fungovat.
Prostě záhada, přepínač v páčce u volantu to zjevně nebude, ale kde potom hledat chybu?

Nestalo se vám někomu něco takového? Nemáte někdo nějaký nápad, kde by mohla být chyba?
ahoj, môžeš poslať fotku toho prepínača. Lebo ja mám Cruze a ja tam mám polohu v strede ako AUTO, ale to je dá sa povedať pre denné svietenie. Taktiež ak máš dané AUTO, tak v noci by ti nesvietili ani svetielka na tlačidlách pod rádiom. Keď to prepneš už na normálne svetlá, tak sa ti rozsvietia.
Chevrolet Cruze SW 1,8 LT+, black carbon
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Závada přepínání dálkových světel

Příspěvek od Nyny »

Cruze mám od roku 2012 a nikdy jsem to neměl v jiné poloze, než AUTO. Funguje to tak, že po nastartování se rozsvítí potkávací světla a třeba tlačítka pro řízení klimatizace. Když se setmí rozsvítí se podsvícení všech tlačítek a u těch tlačítek, které svítily přes den se podsvícení samo ztlumí, aby to nepůsobilo rušivě.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Závada přepínání dálkových světel

Příspěvek od pekrtek »

V poloze AUTO ti svetelny senzor ve dne nedovoli rozsvitit dalkova svetlá. Pouz, jak pises, jen pritazenim k sobe bliknout.
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Závada přepínání dálkových světel

Příspěvek od Nyny »

Tak už to zase funguje jak má. Kde byla závada absolutně netuším.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Závada přepínání dálkových světel

Příspěvek od smire666 »

Hm a nefunguje to náhodou práve vtedy, keď je zapnuté podsvietenie prístrojov (teda večer podľa senzora)?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Závada přepínání dálkových světel

Příspěvek od Nyny »

To ano, ale ono to nefungovalo ani v noci. Teď to funguje, to je hlavní.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Závada přepínání dálkových světel

Příspěvek od Boeing737 »

Nebol nejaký bordel okolo senzoru?
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Závada přepínání dálkových světel

Příspěvek od Nyny »

To je celkem klidně možný, protože když o tom tak přemýšlím, tak to začalo fungovat poté, co jsem projel myčkou.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“