osvětlené stropní lampičky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

osvětlené stropní lampičky

Příspěvek od Franta P. »

zdravím kolegové. tedy jestli tu někdo ještě žije. Rozhodl jsem se pro trochu machrovinky a určo zase budu držet prvenství v ČR :D :D :D

Tak objednáno. ta horní je z Buick Verano a půjde doprostřed. oproti stávající má i čtecí lampičky a měla by mít osvětlené tlačítka + diůdku na osvětlení iteriéru.
ta spodní je z Buick Regal a je dopředu k zrcátku. jsou to jenom čtěčky jako stávající ale měla by mít také osvětlené tlačítka + diůdku, která mi nasvítí středová panel s tunelem palubky.
dlouho jsem študoval OEM kódy milion forum jak ruské polské americké a ještě Sonic fóra a snad to bude ok. snad bude stejná barva snad to bude svítit a snad to taky přijde.
zapojení je celkem jednoduché. od předních čteček natáhnout drát do v pinu 1 do zadní nové aby vzadu fungovali čtečky. a v pinu 3 propojit obě lampičky a připojit na nějaké osvětlení přístrojů. teď nevím kde najít správný drát u ovladače světel, který je napojení na regulaci jasu. aby mi pořád nesvítili naplno i když mám palubovku nastavenou tak na 3/4. potáhnu kabel přes levej A sloupek a nejblíž na cestě je ovladač světel. půlku práce mají ti kteří nají stř. okno tam mají osvětlená ovládací tlačítka šíbru.
děkuji za pomoc uživateli C77, očuměl sem hodně na jeho drive2ru fóru.
uvažoval jsem že koupím světélko to co bude uprostřed i k zrcátku dopředu, jak to dělaj všichni ale chci zanechat trochu originality jak to má mít Cruze ve předu jen čtecí lampičky.
tak snad se povede -i -i -i
13898634_1430910490259571_1094234502_o.jpg
2838.jpg
f5fa6f4s-960.jpg
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: osvětlené stropní lampičky

Příspěvek od Petr S. »

Franto,Buick Regal,je Cruze pro jiné trhy. :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: osvětlené stropní lampičky

Příspěvek od Franta P. »

pro jiné trhy ale ze stejnou barvou osvětlení :-) zde opel insignia a astra J mají červené.
mám rád tyhle daewoo - chevrolet zámořské experimenty. už sem zjistil že jsem objednal a zaplatil jednu blbou lampičku. ta dvojtlačítková má jen intim diodu na palubovku ale neosvětlené tlačítka. tak jestli mi to frajer z USA nestornuje a přijde mi tak bude zde na prodej
předběžní zájemci se mohou hlásit.
už to začíná :-) problémky ale to k těmto značkám patří
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: osvětlené stropní lampičky

Příspěvek od Franta P. »

tak naštěstí tu jednu lampičku stornovali.
tak budu mít vepředu i uprostřed tyhle. tedy jestli obě přijdou a budou to oni a budou fungovat. těšim se na ně víc než na rádio.
nevíte kde koupim samotné konektory co jsou v ATX zásuvce u pc. pasují totiž stejně do zásuvky u stropních světýlek.
76c66f4s-960.jpg
ATX_PS_ATX_connector.jpg
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: osvětlené stropní lampičky

Příspěvek od Franta P. »

přední hotovo, ještě snad přijde zadní:
20160812_193924.jpg
20160812_194025.jpg
foto z google. mě to foťák prostě nevezme:
13936826_1435456603138293_1872300710_n.jpg
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
marxo10
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 16, 2011 22:56

Re: osvětlené stropní lampičky

Příspěvek od marxo10 »

jak to zapojenie???
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: osvětlené stropní lampičky

Příspěvek od Franta P. »

jediný co musíš dotáhnout je kabel od světel. Když nemáš šíbr, kde jsou osvětlené tlačítka tak drát musíš táhnout od vypínače světel jako já. Jelikož mají obě lampičky čtecí světla i kolébku jako by hlavního světla tak je třeba obě lampičky kompletně propojit. dokoupit piny, které v zásuvkách chybí a udělat kompletní bypass. protože originálně jsou čtečky jen vepředu a ty je musíš natáhnout i dozadu a originálně je kolébka hlavního světla vzadu a ty jí musíš natáhnou též dopředu a zároveň propojit to osvětlení tlačítek. On je to jednoduchý systém. je tam jedna hlavní dioda, která slouží k osvětlení palubovky, od ní uvnitř vedou asi skleněné trubičky, do každého tlačítka, které přenesou světlo od diody do tlačítka :-)
propojení mi dalo cca 1 hodinu. Ve vypínači je výstupní kabel, který už je napojení na regulaci jasu tak ten dotažený drát stačí připojit na něj.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“