Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

tomkat3115
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 14, 2014 08:22

Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od tomkat3115 »

Ahojte,

Mám crusa 1,6 benzin rv. 2012 vždy keď naštartujem sa zapnú hlavné stretávacie svetlá. nie je vypínač ani v auto polohe.
Nedá sa mi to na otočnom vypínači nijako vypnúť.
Ako sa to dá vyresetovať? poprípade deaktivovať? Domontoval som denné svietenie a bije sa mi to.
Viete mi niekto prosím s týmto poradiť? je to zadefinované v nejakej el. schéme a ovláda to iba nejaké relátko? či to musí ísť na PC?

Ďakujem Ďakujem Ďakujem :)
Reklama
 

Bedas
Příspěvky: 76
Registrován: pon dub 23, 2012 12:20
Bydliště: Vyškov

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od Bedas »

No obávám se, že spínání světel je stará dobrá mechanika...není to řízeno nijak elektronicky. Tudíž něco jako reset tam určitě není :D
Problém bych spíše hledal:
a) otočném přepínači...jelikož jak říkáš, tak at s ním točíš jak chceš, nic se na světlech nemění
b) v relé, které spíná ty světla
Cruze HB LTZ 2.0 MY2013
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od honza72 »

Hej chlapi, neblbněte! To auto je komplet CANbusové. Žádné tlačítko, točítko, přepínač není přímo aktuátorem, ale pouze předává napěťový signál do nejbližší jednotky. Ta pak po sběrnici CAN low speed, (high speed jen pro motor, ABS, ESP... atd.) datovým přenosem do dalších jednotek v autě se spínanými výstupy pro zapnutí, buď přímo nebo proudově posílené přes relé... I budíky palubky jsou na sběrnici a žádná z LEDek nevede samostatným drátem ke zdroji události!!! Paulubka přijímá data i pro ukazatele rychlosti, otáčetk, atd... Takže světla jedině přes PC.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
tomkat3115
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 14, 2014 08:22

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od tomkat3115 »

Ďakujem ďakujem ďakujem :-)

skúsim to cez ten PC už to mám aj u jedného fachmana dohodnuté.
Potom napíšem čo a ako.
majte sa.
Mike Mad
Příspěvky: 115
Registrován: čtv říj 18, 2012 17:20
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od Mike Mad »

mne to pri koupi slo oocenim na Auto vypnout. ale potom co mi prehrali SW v jednotce, tak uz to vypnout neslo nikdy nijak. rekli mi ze to v sw programatori zapli schvalne/omylem a ze to treba bude priste zase opraveny. nevim, auto uz sem prodal :D takze je to sw zalezitost > servis
Chevy Cruze SW 2.0 Vcdi LTZ Carbon Flash
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od TIBI77 »

Pri starsich SW to islo vypnut.Ale myslim od 13 to vraj nejde.Aspon to tvrdili mechanici v Chevy :cry:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
ferry
Příspěvky: 276
Registrován: úte kvě 15, 2012 06:07
Bydliště: Liberec

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od ferry »

Dal jsem dotaz na vypnutí automatického rozsvícení světel kvůli montáži LED v Autoreparin Liberec a výsledek negativní, že prý softwarově nelze upravit, údajně konzultováno s centrálou v Praze. Tak mi řekněte.....taky vám to přijde jako kec a neochota vyhovět zákazníkům?
Chevrolet Cruze 1.6 LT+ Black Carbon Flash
Obrázek
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od honza72 »

Cit.: Tak mi řekněte.....taky vám to přijde jako kec a neochota vyhovět zákazníkům?

No jistěééé! Chevrolet už přišel o kvalitní a hlavně soudný servis. Bohužel. Vstřícnost je cizí slovo. Každopádně, situace je taková, že programovatelné jednotky jdou vždy přeprogramovat, včetně ECU motoru, pro změny map, atd... Jen se jim nechce a vzhledem k malému rozšíření Chevy u nás, není elektroodborníků mnoho. -P
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
custom1

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od custom1 »

Já hlavně nechápu, proč rušit originální DRL (Daytime Running Lamps - automatické denní svícení) a nahrazovat ho diodama.
Bedas
Příspěvky: 76
Registrován: pon dub 23, 2012 12:20
Bydliště: Vyškov

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od Bedas »

custom1 píše:Já hlavně nechápu, proč rušit originální DRL (Daytime Running Lamps - automatické denní svícení) a nahrazovat ho diodama.
No ono to denní svícení není nic jiného, než zapnutá potkávací světla po celou dobu. Tudíž nastartuješ a nezávisle na denní době - den/noc..prostě tě to nezajímá ten přepínač, pač ho máš stále v poloze AUTO a jedeš si, nestaráš se.
Zatímco když to nahradíš LEDkama, tak ti budou svítil místo světel a v noci akorát přepínačem přepneš z polohy AUTO na "normální" svícení.
Výhody LED: vypadá to líp a dejme tomu, že to šetří žárovky :)
Nevýhoda LED: potřeba manuální přepínaní z LED na světla
Cruze HB LTZ 2.0 MY2013
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od Damek »

No ci to lepsie vyzera je vecou vkusu. Domontovavane ledky vyzeraju len zriedkavo pekne 8)
custom1

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od custom1 »

Bedas píše:
custom1 píše:Já hlavně nechápu, proč rušit originální DRL (Daytime Running Lamps - automatické denní svícení) a nahrazovat ho diodama.
No ono to denní svícení není nic jiného, než zapnutá potkávací světla po celou dobu. Tudíž nastartuješ a nezávisle na denní době - den/noc..prostě tě to nezajímá ten přepínač, pač ho máš stále v poloze AUTO a jedeš si, nestaráš se.
Zatímco když to nahradíš LEDkama, tak ti budou svítil místo světel a v noci akorát přepínačem přepneš z polohy AUTO na "normální" svícení.
Výhody LED: vypadá to líp a dejme tomu, že to šetří žárovky :)
Nevýhoda LED: potřeba manuální přepínaní z LED na světla
Přesně tak to mám v mém '99 Malibu a nemůžu si to vynachválit.
Přijdu k autu, nasednu, nastartuju a jedu (používám režim "AUTO"). Nemusím se zabývat zapínáním světel a přitom se nemusím bát, že by mě zastavili příslušníci a upozorňovali na to, že nesvítím. Když se setmí, auto si samočinně rozsvítí zbytek osvětlení (zadní světla, pozičky atd.).
Nemyslím si, že dodělávaná LED světla vypadají líp. Mám spíš opačný názor, ale to je věc vkusu.
Jejich dodatečnou montáž chápu, když auto není vybaveno "denním svícením", třeba starší vozy, anebo má auto "mrkačky" (vyklápěcí světla), protože ze zavřenými světly vypadá lépe.
Výhodu tak vidím pouze v tom, že mají menší odběr a tím pádem "šetří" žárovky. Ale v dnešní době (a hlavně u nových aut) bych tohle rozhodně neřešil. Žárovky i celá elektrická soustava jsou dostatečně dimenzované na odběr, který DRL má. Mně se navíc světla rozsvítí až při zařazení D.
custom1

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od custom1 »

Ciernygepard píše:No ci to lepsie vyzera je vecou vkusu. Domontovavane ledky vyzeraju len zriedkavo pekne 8)
Souhlas -i
Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od Asphalte »

ferry píše:Dal jsem dotaz na vypnutí automatického rozsvícení světel kvůli montáži LED v Autoreparin Liberec a výsledek negativní, že prý softwarově nelze upravit, údajně konzultováno s centrálou v Praze. Tak mi řekněte.....taky vám to přijde jako kec a neochota vyhovět zákazníkům?
Tak myslím, že pěkně kecali. Já mám sice Orlando verze MY2013, kde je již automatické rozsvěcení hlavních světlometů a dnes jsem auto předal skvělého servisu Nedvěd v Plzni na servisku a zapojení mnou namontovaných LED denních světel. Bylo mi řečeno, že to není problém, jen musí poslat elektronickou žádost do centrály (tuším, že v Belgii) o přístupové kódy k mému autu, aby to mohli přes OBD zásuvku vypnout a mohli zapojit LEDky. Kdyby to neudělali, tak by i se zapnutými LEDkami svítily pořád hlavní světlomety. Většinou prý dostanou kódy do 1 - 2 hodin, ale může se stát, že to trvá i dva dny. Tak uvidíme. Přídavné LEDky není jednoduché nainstalovat, aby to vypadalo dobře, proto jsem je umístil místo mlhových světel.
Přílohy
6.jpg
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Uživatelský avatar
Thomas
Příspěvky: 37
Registrován: čtv říj 31, 2013 20:35
Bydliště: H.Brod

Re: Cruse- ako deaktivovať automatické zapnutie svetiel

Příspěvek od Thomas »

to Asphalte:Jak ti to dopadlo,povedlo se aby nesvítili zárověn obrysovky a potkávačky?
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“