Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od TOMTCE »

Tak já když dám ofuk pouze na přední sklo a regulátor teploty je na modré(studený vzduch) tak se mi automaticky zapne klima, mráz nemráz. Tlačítko vločky mám samozřejmě vypnuté. V případě, že regulátor teploty mám na červené (teplý vzduch) tak se klima nezapíná automaticky. Takhle to mám já. Jedná se pouze o ofuk předního skla. Vše ostatní je v pohodě. Jinak mám manuální klimu, ale to s tim podle mě nemá co dělat.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Reklama
 

Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Life5 »

Netušim jak to je u manual klim.

Rozhoně by neměla jit klima - pokud nezapnes tlačitko AUTO nebo vločku nebo to tlačitko s obrazkem čelniho skla (automat omlzeni rozmrazeni) nebo AQS hlidaní kvality vzduchu.

Pokud jen zapnes vetrák otočení a daš si teplotu do modreho pole nebo červeneho tak by to melo funet vzduch bez klim. Jen vzduch venčí.

Ato. klima bude jina než manual.klim..
Naposledy upravil(a) Life5 dne pát úno 11, 2011 12:42, celkem upraveno 2 x.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Iacobus »

Pri manuálnej klíme, keď stlačím ofuk čelného skla (červený), tak kontrolku klímy (modrý) môžem stláčať koľko chcem a nerozsvieti sa. Je to preto lebo keď dám čelný ofuk, vždy sa pustí klíma bez možnosti ju vypnúť. A o to tu ide, vymyslieť ako pustiť ofuk čelného skla a zároveň nespustiť klímu. Inak plus aj mínus tohoto je napísaný pri v sekcii Aveo.
chevrolet_cruze_interior.jpg
chevrolet_cruze_interior.jpg (20.3 KiB) Zobrazeno 4093 x
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Life5 »

:lol:
Naposledy upravil(a) Life5 dne pát úno 11, 2011 12:59, celkem upraveno 1 x.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Iacobus »

Life5 píše:Tak jsem vám to zjistil.
U provedeni vozidel LS a klimou manual nelze foukat na celni sklo bez klimatizace.Ta se vzdy sama zapne ale kontrolka nesviti.
Ale vždyť o tom tu už nejméně 15 minut mluvíme. :D :D :D

Téma je o tom, ako s tým vyje..babrať :PP:
Naposledy upravil(a) Iacobus dne pát úno 11, 2011 12:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Life5 »

Nikdo v předchozim debatovani nenapsal jaká klima se řeší. Ja popsal auto.klim.Ty jsi neudělal žadný záver ze u manual .klim to nejde.Napsal jsi že se to snažíte vymyslet jak by to šlo.Tak debata pokracovala zda to vubec u maan.k. pujde. dal.
Ted je to jasne a uzavřené. Tak nevim proč Plha .Nikdo jinej z Vas záver neudělal.
Naposledy upravil(a) Life5 dne pát úno 11, 2011 13:08, celkem upraveno 1 x.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Iacobus »

Life5 píše:Nikdo v predchozim debatovani nenapsal u jakeho typu klim problem řeší. Ted posledni co jsi napsal bylo že dumáte jak by tomohlo jit.A žadné jasne rozhodnuti že to proste u provedeni manual možne neni a vubec nejde.Tak nechapu proč plho jen jsem chtěl ujasnit debatu aby tu nebyl spekulace když to je u autom. jinak. Tak jsem jen zavolal kolegoj jak mu to funguje .
Humor - velice príjemné,treba vyskúšať. -i
Slovo manuálna je hneď druhé slovo v príspevku o 12:26 hod. Nedumáme o tom ako to pustiť bez toho, lebo to viem že to nejde ale o tom ako to mechanicky alebo elektronicky odstrániť.... a toho Plhu som dal preč. :PP:
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Life5 »

To je to máš pravdu ale 3 komentář od Kjub.Ke kteremu jsi se vyjadril i ty. Kde Kjub piše že neví proč se mu zapne klima při stisku tlačítka rozmrazováni presouva na debatu k vozidlu LT kde je klima. automat. Ja se vyjadřoval radou k jeho komentáři.Jak to ma udělat. Klimu manual jsem řešil po komentáři TOMTCE.Nikdo k manualu zaver nedal.A ja se jen zajimal a zjištoval jak to je když ja sam manual nemam.Ty jsi to podrobne s fotkou popsal po te.A bez záveru ze to proste vubec nepujde.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Iacobus »

Nedozvedel som sa síce ako deaktivovať klímu :( , ale zato som sa naučil že je dobré citovať príspevky. Je fajn mať možnosť vrátiť sa späť a opraviť si preklep alebo doplniť info, ale toto? Tie 3 príspevky čo si si teraz pomenil totiž dávajú našej debate úplne iný zmysel. -P
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od tomask »

Tak děkuji Life5, zase jsem o něco chytřejší :D
Carthell Prg
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Kjub »

Life5 píše:To je to máš pravdu ale 3 komentář od Kjub.Ke kteremu jsi se vyjadril i ty. Kde Kjub piše že neví proč se mu zapne klima při stisku tlačítka rozmrazováni presouva na debatu k vozidlu LT kde je klima. automat. Ja se vyjadřoval radou k jeho komentáři.Jak to ma udělat. Klimu manual jsem řešil po komentáři TOMTCE.Nikdo k manualu zaver nedal.A ja se jen zajimal a zjištoval jak to je když ja sam manual nemam.Ty jsi to podrobne s fotkou popsal po te.A bez záveru ze to proste vubec nepujde.
Ja som nepovedal ze sa mi zapne klima ked dam rozmrazovanie. :roll: Som pisal ze "zapnem co chcem a ako chcem" tj. ze ofuky osobitne, alebo s klimou, podla potreby... :mrgreen:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od tomask »

Iacobus píše:Pri manuálnej klíme, keď stlačím ofuk čelného skla (červený), tak kontrolku klímy (modrý) môžem stláčať koľko chcem a nerozsvieti sa. Je to preto lebo keď dám čelný ofuk, vždy sa pustí klíma bez možnosti ju vypnúť. A o to tu ide, vymyslieť ako pustiť ofuk čelného skla a zároveň nespustiť klímu. Inak plus aj mínus tohoto je napísaný pri v sekcii Aveo.
Já si pustím v autě ofuk jaký chcem a ktomu můžu zapínat klímu a vypínat klímu.
Není to rozhodně tak jak píšeš u mně to funguje tak že pustím ofuk čelního skla a ktomu si můžu zapínat a vypínat klímu.
Carthell Prg
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Iacobus »

Oprašujem túto tému, ale z iného dôvodu.
To že sa manuálna klimatizácia automaticky spustí pri stlačení ofuku čelného skla a že s tým mechanicky nič neurobíme, máme už dávno vyriešené. Ak sa nemýlim, zapne sa pritom ventilátor na maximum. No a k tomu smeruje moja ďalšia otázka.
V minulých dňoch, kedy bolo u nás mierne pod nulou, som stlačil tlačidlo ofuku a nič sa neudialo. Vysvetlil som si to tým, že pod bodom mrazu sa spúšťa ochrana klimakompresora, ktorá jeho zapnutie nedovolí. To že sa nespustí klíma by som teda chápal, ale prečo sa mi automaticky nezapol maximálny výkon ventilátora? Je to nejako prepojené? V tej schéme čo sem dával Honza72 sú nejaké poistky. Nemohol som odpáliť nejakú poistku? Môžete to niekto z vás vyskúšať keď bude teplota pod nulou?
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od slaza »

Taky jsem si toho všiml, přestal ten randál od ventilátoru a pak to zase začalo, říkal jsem si, jestli se nevypíná, když jsem jel pomalu a nestačilo se dobíjet, možná je to blbost, ale bylo to chvíli po odjezdu. Nevím. Chce častěji sledovat.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Automatické zapínání klimatizace při ofukování předního

Příspěvek od Iacobus »

Ako hovoríš, aj ja som na to prišiel po rozjazde.
Nedalo mi to a musel som po čase zasa trochu pozrieť do manuálu. http://www.chevrolet.sk/images/pdf/manu ... 009_SK.pdf Tam sú na strane 91 a 92 opísané dva postupy pri odstránení zahmlenia a námrazy - to som si nikdy nevšimol (mimochodom v obidvoch opísaných postupoch je teplota na max. ale v tom na str. 92 sa zapína aj chladenie, načo kua :?: :?: :?: :?: tak už fakt neviem)
V každom prípade, v obidvoch prípadoch píšu "ventilátor sa automaticky prepne na vyššiu rýchlosť, vzduch je automaticky nasmerovaný na čelné okno"
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“