radio, dvd, navigace,... v jednom

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
mikkian
Příspěvky: 52
Registrován: pon dub 30, 2012 06:22
Bydliště: Boskovice

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od mikkian »

no, já dám akorát folie, barevnou střechu, možná trošičku snížím a vyměním žárovky, nebo celý přední světla...a jinak asi nic víc dělat nebudu :mrgreen:
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od tomask »

To já nevím , vím cenu rádia bez navigace.
Cena se skladá s radia cca 40000 Kč, displeje cca 15000 a rámečku cca 500 Kč.
Nevím přesně o kolik je originál rádio s navigací drahší ale zatých 19000 Kč ti stejně vymění rádio (podotýkam že bude bez zásobníku na 6 CD- oproti originálu) a navyše ti vymění dislej.
Já za tu cenu mám doma origo rádio a kdykoli se mi náhodou něco stane po záruce můžu si ho klidně vyměnit a nemusím do rádia investovat velké peníze.
Ale řikám je to každého věc, a pokud ti prodejce origo nedá jenom na to vydělá, protože mu ostane origo rádio a firma které ti tam dá radio s DVD dostane zaplaceno o tebe jako od kupujicího a pro salon s toho bude určitě nějaka provize.
Carthell Prg
mikkian
Příspěvky: 52
Registrován: pon dub 30, 2012 06:22
Bydliště: Boskovice

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od mikkian »

tak já to, jeslti dostanu rádio zpět ještě neřešil ,ale jak říkáš ty, dostat bych ho měl, to se budu domlouvat,až si toto u nich budu objednávat - samozřejmě to logiku dává, kdž tam to rádio od výroby bude...takže v tomto s tebou souhlasím...

ale když si vezmeš, že to auto máš za 450.000 a ty k němu dle ceníku přikoupíš navigaci za 23tis, tak oni tam tu navigaci namontují rovnou ve fabrice, ale těch 55.000 ti nikde neodečtou, to je prostě příplatek k tomu rádiu, i když to rádio tam ani fyzicky nikdy nebylo... a to stejné je příplatek za neorigo DVD jen s tím rozdílem ,že origo rádio by ti měli dát zpět do ruky... ale nijak nemůžeš 55.000 odečitat od žádnýho auta... to je prostě standard pro všechny a když k otmu chceš navi, musíš si připlatit příplatek...
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Nyny »

Tak jsem dnes byl v ČB na montáži. Byl jsem domluven na 8:30, ale dorazil jsem asi v 8:20, dal technikovi klíče, bylo mi řečeno, že montáž trvá 3, max. 4 hodiny. domluvil jsem se, že až to bude ať mi zavolají a odebral se prohlížet centrum města ČB:-)
Po třech hodinách opravdu zazvonil telefon s tím, že auto je hotové a můžu si pro něj přijít, což jsem i udělal. Pán si se mnou sedl do auta a všechno mi celkem podrobně předvedl, nutno podotknout, že jsem toho půlku zase zapoměl, ale to se časem vychytá a člověk se to naučí.

MONTÁŽ:
Samozné auto po montáži vypadá tak, že na levém sloupku u řidiče je umístěn mikrofon od handsfree, které rádio rovněž obsahuje viz:

Obrázek

Obrázek

Vlevo od volantu, v tom malém úložném prostoru je umístěna přípojka pro iPod, ale hlavně anténa pro TV, která má dostatečně dlouhý kabel, je magnetická a zdá se, že na střeše drží celkem pevně viz:

Obrázek

No a z rádia je vidět jen displej viz:

Obrázek

V loketní opěrce je ještě umístěn USB konektor a AUX, a v zádu na RZ je umístěna malá couvací kamera. K rádiu jsem dostal ještě dálkové ovládní manuál v angličtině a na mail mi byl zaslán český manuál a český manuál k navigaci iGO 8, kterou rádio obsahuje. Oba české manuály si můžete stáhnout tady: http://nyny.wz.cz/navod_radio.pdf a tady: http://nyny.wz.cz/navod_IGO8.pdf Nutno podotknout, že český manuál je přesný překlad toho anglického a, že jsou oba dosti stručné, takže nezbývá, než se učit metodou pokus omyl:-) Dále jsem ještě dostal krabici od rádia, ve které je umístěno mé původní rádio. Tolik k montáži a příslušenství.

PŘEHRÁVÁNÍ VIDEA:
Zkoušel jsem přehrávat videosoubory ve formátu avi z USB Flashdisku, z CD, z DVD a z SD karty a přehrálo to vše, co jsem mu naservíroval, dále jsem zkoušel přehrát disk DVD Video a rovněž bez problémů, rádio by mělo umět i VCD a další, ale ty jsem nezkoušel. Nutno říct, že obraz vypadá vcelku slušně.

PŘEHRÁVÁNÍ AUDIA:
I u audia jsem zkoušel všechny možné zdroje, kam jsem dával soubory MP3 a WMA v různých tocích a rádio všechny přehrálo bez problémů stejně jako CD-DA.

TV:
Anténu jsem strčil na střechu a zapnul TV, dal vyhledat kanály a ty, které to našlo hrály celkem obstojně, obraz celkem ucházející, zvuk taky, ale tady bude hodně záležet na kvalitě signálu. Při opravdu pomalé jízdě se signál celkem drží, ale jak trochu zrychlím, signál vypadne. Je otázka, jak by to bylo třeba v Praze, kde je signál přeci jen silnější.

RÁDIO:
Zkoušel jsem zatím opět jen když jsem stál na místě, takže k citlivosti toho zatím moc nevím. Co jsem zatím zjistil, tak předvolby na tlačítkách pod displejem nejsou funkční stejně jako vyvolání FAV stanic. Mute a nastavení hlasitosti na volantu furguje, ale ladění stanic už ne, to se musí provádět buď tlačítky pod displejem, nebo na displeji.

NAVIGACE GPS:
Navigační SW je nahraný na SD kartě a protože v rádiu běží pod Windows CE, tak není problém vyměnit kartu a místo iGO 8 použít třeba iGO Primo, TomTom, nebo jinou navigaci určenou pro Windows CE, kterých je celkem dost. Navíc se dá karta připojit k PC a bezproblémů nahrát nové mapy, nebo POI body. Až koupím SD kartu, tak zkusím rozchodit iGO Primo, které je přeci jen modernější, než iGO 8. Jinak co jsem teď zkoušel, tak i když mám v navigaci nastavenou hlasitost na max, tak se mi zdá dost tichá, ale nevím, zda to není ještě nějakým dalším nsatvením.

KLADY
Rádio celkově funguje dobře, vše běhá docela rychle a vše vypadá celkem jako, že do auta patří.

ZÁPORY
- Štve mě, že tlačítka pod displejem fungují tak nějak na půl.

- Ale co mi vadí ze všeho nejvíc je divná spolupráce s klimatizací. První divná věc je, že když stisknu AUTO, tak klima sice běží na automatický režim, ale na displeji se u ventilátoru stále zobrazuje stupeň manuálního nastavení, tedy ne jeho aktuální výkon, nebo informace, že je v režimu auto, ale třeba číslo výkonu 3, protože to je číslo, které jsem měl naposledy manuálně nastavené.

- Totéž se týká sání vzduchu, kde je buď zobrazen režim sání zvenčí, nebo zevnitř, žádný težim AQS, nebo informace, že je to na režim auto se nezobrazí. Ani nevím, zda se zobazuje opravdu aktuální režim, nebo jako v případě ventilátoru ten poslední manuálně použitý.

- No a zobrazení výdechů se zobrazuje tak, že když vyberu výdechy manuálně, tak se stejně jako na starém rádiu zobrazuje kam se vyfukuje, ale když nastavím režim AUTO, tak se v rámečku nezobrazí vůbec nic, tedy ani informace, že se jedná o režim auto, ani poslední manuálně použitá volba, prostě prázdno, což je vidět i na fotce výše.

- A poslední věc, kterou nepřekousnu a kterou mi prodejce slíbil nějak řešit je ono mnohokrát probírané zobrazení teploty. Na displeji se totiž zobrazuje venkovní teplota, ale už se nikde nezobrazuje ta, kterou nastavím ovladačem na klimatizaci. Zkrátka když točím ovladačem, tak klimatizace sice reaguje, ale na displeji se neděje vůbec nic, takže nevím, co mám navoleno za teplotu. Je zajímavé, že na videu z jiné montáže je vidět, že to funguje jak má viz: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... M2xjTLNujE

- ještě mě napadl jeden zápor, nepřišel jsem na to, jak docílit toho, aby někde na displeji byl stále zobrazen čas. Když na displeji něco dělám, tak vyjede horní lišta, na které čas je, ale po chvíli zase zmizí, takže když chci vědět kolik je hodin, musím se dívat na hodinky.
Naposledy upravil(a) Nyny dne pon kvě 21, 2012 18:50, celkem upraveno 2 x.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Pajin »

Tak hurá pořádná recenze.. opravdu pěkně a přehledně popsáno.
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od tomask »

Ať ti dlouho slouží bez problému.
:PP:
Carthell Prg
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od pekrtek »

Jak je to tedy s tou venkovní teplotou, ukazuje nebo ne?
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od SERGEJ_3 »

me ukazuje ale mam jiny model (urcite starsi a ne tak luxusni jako ma nyny) tak myslim ze ukazuje na vsech radiich
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od tomask »

To co Nyny mám myslím i já a ten neukazuje.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Nyny »

Jak jsem tam dopsal, tak já mám právě problém, že to ukazuje venkovní teplotu, ale neukazuje to teplotu, kterou nastavím ovladačem:-(
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Nyny »

tomask píše:To co Nyny mám myslím i já a ten neukazuje.
A když navolíš na klimě AUTO, co ti to zobrazí? ukazuje ti to jako mě poslední volbu výkonu ventilátoru a u výdechů nic, nebo jak? S tou teplotou je to fakt záhada:-(
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od tomask »

Ani nevím vyskouším a napíšu.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Pajin »

hoši tak jak to tu čtu tak to má celkem velký nedostatek tak hoši určitě to ještě neumíte ovládat tak šup šup učit se ;)
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Nyny »

tomask píše:Ani nevím vyskouším a napíšu.
To budeš moc hodnej, protože já jsem z toho spíš rozčarovanej, ne kvůli tomuhle, ale kvůli té teplotě.

paja truhlik píše:hoši tak jak to tu čtu tak to má celkem velký nedostatek tak hoši určitě to ještě neumíte ovládat tak šup šup učit se ;)
Tak určitě s tím neumím, ale to se netýká spolupráce s klimatizací, protože tam není co se učit. Zkrátka otočím knoflíkem a na displeji se nic neděje, což je problém, protože to funkci automatické klimatizace degraduje.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Pajin »

to teda máš pravdu. :(
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“