XL pneu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
lluubboo
Pokročilý
Pokročilý

XL pneu

Příspěvek od lluubboo » sob kvě 23, 2020 20:29

Ahojte
potrebujem nove letne pneu 215/50 R17.
Mam ale problem najst nejake, dobre hodnotene a realativne lacne, ktr. by nemali oznacenie XL (extra load, zosilnene bocnice). Pokial som sa dopatral k info o XL, pouzivaju sa najma na SUV a silnejsie motory.

V technicaku nemam info o tom, ze by som mohol pouzivat XL. A nikde sa neviem dopatrat, ci sa mozu alebo nemozu pouzivat akj ked ich nemam v technicaku. Vsade len pisu, co je to XL a vyhody/nevyhody oproti klasickym SL (standard load) pneumatikam.
Viem, ze napr. vyssi zatazovy index, ako ten uvedeny v technicaku mozem pouzit (napr. 95 a v technicaku mam 91). Ale XL nie je to iste co zatazovy index.

Mozu sa pouzivat XL aj ked ich nemam v technicaku?
Uz len kvoli tomu by som ich bral lebo neviem ine s dobrym pomerom cena/vykon najst.

A Cruze ma na dverach myslim, tlakovanie pneu v rozsahu 2.2 - 2.7 baru.
XL viem, ze sa tlakuju aj viac. Nie je to problem ak by som to dal na viac ako mam uvedene na dverach?
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010

Reklama

andy.gee
Nováček
Nováček

Re: XL pneu

Příspěvek od andy.gee » úte kvě 26, 2020 11:50

XL pneu je len o zosilnenej konstrukcii, za jazdy mozno budes citit tvrdsiu bocnicu, ale nicomu inemu to nevadi,
do TP sa tento parameter nedava, takze pri STK je uplne jedno, ze ci budu XL alebo nie

pneu treba nafukat tak ako je predpisane vyrobcom auta teda hodnoty z dveri (maximalne o trosicku viac), ak by si to nafukal cez predpisane hodnoty tak bude opotrebenie dezenu pneu nerovnomerne

Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“