Píská při delší jízdě

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
GiGi
Příspěvky: 27
Registrován: pon led 07, 2013 13:49
Bydliště: Velvary,Okres KLADNO

Píská při delší jízdě

Příspěvek od GiGi »

Ahoj přátelé...dlouho jsme se neozval s nějakým problémem,a to moje auto je snad přtahuje.....Takže chci se zeptat jestli se někdo s něčím takovým také setkal,nebo by mi mohl poradit,jelikož já i u nás v servisu už jsme bezradní :-D Když jedu déle(aspon tak 60km) tak se mi line od kol hrozné pískání,když přibrzdim,nebo hnu mírně volanten na stranu,tak to přestane.....ale hned zase začne....pískání je uplně stejné,jako když máte sjeté destičky a brzdíte,ale toto dělá právě naopak,když jedu..pokud přibrzdim přestane to a hned začne jak pustim brzdu...fakt netuším,nemáte někdo nějakou radu?Za každou předem moc děkuji GiGi
Chevrolet Cruze 1.6 LT+,91kw,Barva Modrá Arctic,16"
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Píská při delší jízdě

Příspěvek od Richard »

každopádně jsou to lehce přitlačené destičky..... existuje více způsobů a nejde universálně poradit.
Je třeba dokonale vyčistit brzdové třmeny, rozhýbat všechny pohyblivé části, pokud jsou v držáku destiček takové nerezové plíšky ty vyjmout, pod nima dokonale vše očistit od rzi, na kotouči strhnout takovou vnější hranu která na pohmat vzniká v místě kde už destička nepřiléhá.....
vytlačit pístek třmenu co nejvíce ven (nesmí vystřelit) ohrnout prachovku a vše dokonale vyčistit od prachu, já pod prachovku injekční stříkačkou s jehlou cáknu tak 2-4 ml glycerínového oleje, dělám to pravidelně když měním kola..... a při montáži použít na dotyky destičky s pístkem a třmenem měděnou pastu (ne tu ve spreji) pořádnou v tubě ... no a pokud tohle nepomůže použít jiné desky a kotouče......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
GiGi
Příspěvky: 27
Registrován: pon led 07, 2013 13:49
Bydliště: Velvary,Okres KLADNO

Re: Píská při delší jízdě

Příspěvek od GiGi »

Ahoj,určitě za tvojí radu děkuji,protože my jsme byli už uplně bezradní....zkoušel jsme i volat do jednoho servisu,kde se právě na chevrolety ,,specializovali" ač mě to překvapilo,pán byl velmi ochotná a říkal,že to bude určitě tema destičkama a kotoučema,že to nebyla žádná kvalita,co se tam dávala,a že výměna by měla určitě pomoci.Tak v pátek snad už budu mít pokoj....za každý názor a radu ale moc děkuji -i -i -i :PP:
Chevrolet Cruze 1.6 LT+,91kw,Barva Modrá Arctic,16"
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Píská při delší jízdě

Příspěvek od Richard »

jo tak byly měněny desky a kotouče ???? To by mohla být přičina, nicméně maximální čistota a hybnost všech částí je také nezbytná. Na brzdách by se nemělo nikdy šetřit ( co neubrzdíš to neukecáš) záleží na materiálech na jejich tvrdosti, složení, dodržení rozměrů ! Celkem slušná značka na kotouče je Brembo na desky ATE.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
seals0101
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 13, 2015 15:01

Re: Píská při delší jízdě

Příspěvek od seals0101 »

pisal som to uz aj inde nakolko toto tema je duplicitne ale:
No tak riesenim je kedze mne robilo to iste: ze rozobrat brzdy odkial ide zvuk popripade vsetky, vybrat dosticky prefuknut stlacenym vzduchom, a za dostickami by si mal mat naspekane z brzdenia taka cierna hrudka a ta vytvara ten zvuk. Staci precistit a prestane to.
Ja som bol v servise ze vymenim brzdne dosticky, ale doslo len k precisteniu a brzdne dosticky ubehli odvtedy dalsich 35tis km.

P.S.: moje pôvodne dosticky uz maju 100 500km
Chevrolet Cruze SW LT-Plus, 2012, 1,6benzin (91kW), hneda metaliza
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“