Čidla nahuštění pneumatik

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
mrobin
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 01, 2014 22:01

Čidla nahuštění pneumatik

Příspěvek od mrobin »

Mám Cruze s čidly nahuštění pneumatik na discích na letních pneumatikách z výroby. Po namontování zimních pneumatik na nové plechové disky bez čidel samozřejmě signalizace hlásí poruchu. Má někdo zkušenosti s dodatečným namontováním ventilků s čidly na plechové disky?
Reklama
 

Radomir
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 22, 2014 18:38

Re: Čidla nahuštění pneumatik

Příspěvek od Radomir »

Nema to nic s kolesom. Len ti treba ine-> nove ventili ktore to vedia snimat. Ja som sa na to koli cene vykaslal.
mrobin
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 01, 2014 22:01

Re: Čidla nahuštění pneumatik

Příspěvek od mrobin »

Díky za reagování. Již minulou zimu jsem to řešil tak jak naznačuješ. Problém očekávám až od 1.11.2014, protože v ČR je v platnosti předpis, že funkční signalizace musí být i u aut starších pokud se tento typ vyrábí dál. Existuje internetový obchod který nabízí dodatečná čidla pro řadu značek, ale ne pro chevrolet. Asi se budu muset zeptat tam. Šlo mi o to jestli někdo nezná nějaký problém v signálu u chevroletu. V servisu na mě koukají jak na zjevení a nabízí mi alu kola, která prý čidla mají zabudovaná.
Radomir
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 22, 2014 18:38

Re: Čidla nahuštění pneumatik

Příspěvek od Radomir »

No ja som mal prave ten problem ze uz pri prevzati auta som mal kolesa bez snimacov.niekde spravili chybu - zabudli / neviem. Na to som samozrejme prisiel az neskor. Odstranili to jednoducho tak ze mi vymenili ventili (nie kolesa). Pochybujem ze sa to dava do kolies - kedze vo ventiloch je snimac+vysielac s bateriou. Tie ventili maju obmedzenu zivotnost. No ono to v podstate v kolese je sak aj ventil je v kolese... Ako to myslis ze to je v kole? Myslis v alu kole zaliate?
mrobin
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 01, 2014 22:01

Re: Čidla nahuštění pneumatik

Příspěvek od mrobin »

Na plechových discích s letními pneumatikami namontovaných na novém autě jsou ventilky které vypadají "normálně", takže vysílače musí být buď uvnitř disku, nebo ventilky jsou nějaké jiné než ty které se dodatečně montují. V servisu se také divili, že není vidět žádný kroužek. Samozřejmě by bylo řešení alespoň jednu pneumatiku zout a podívat se, do toho se mi moc nechce. Zimní pneu jsem nechal obout na nové plechové disky. Jak fungují alu disky ani v servisu pořádně nevěděli, jen naznačovali, že v tom případě bych neměl problém.
Radomir
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 22, 2014 18:38

Re: Čidla nahuštění pneumatik

Příspěvek od Radomir »

Neviem aky kruzok myslis.. Ja som zvonka na ventiloch rozdiel nevidel.
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Čidla nahuštění pneumatik

Příspěvek od honza72 »

Senzory jsou v ráfku pod ventilkem a jsou jeho součástí. Jen je někdy problém, což je kontraproduktivní současnému stavu, že se může poškodit pěnou z opravné sady pro pneu, takže tzv. EU prdel. Nemusíš mít náhradní kolo, ale můžeš si poškodit senzor TPMS kola.... -P
A musí se měnit baterie - -P (Nebo senzor u těch, které mají baterii zalitou.)
Přílohy
tpms-elektronickyr-snimac-tlaku.jpg
tpms-elektronickyr-snimac-tlaku.jpg (51.45 KiB) Zobrazeno 4061 x
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidla nahuštění pneumatik

Příspěvek od Krtek »

mrobin píše:Díky za reagování. Již minulou zimu jsem to řešil tak jak naznačuješ. Problém očekávám až od 1.11.2014, protože v ČR je v platnosti předpis, že funkční signalizace musí být i u aut starších pokud se tento typ vyrábí dál. Existuje internetový obchod který nabízí dodatečná čidla pro řadu značek, ale ne pro chevrolet. Asi se budu muset zeptat tam. Šlo mi o to jestli někdo nezná nějaký problém v signálu u chevroletu. V servisu na mě koukají jak na zjevení a nabízí mi alu kola, která prý čidla mají zabudovaná.
Já to teda chápu tak že to auto s tim museji prodávat. Ale né že to musíš používat. Těžko si někdo bude dovybavovat Dustera, logana nebo naše Daewroolety který se už pár let prodávaj. Prostě letňáky s nesmyslem, zimáky bez. Akorát na STK by tě měli bez toho vyhodit.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
mrobin
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 01, 2014 22:01

Re: Čidla nahuštění pneumatik

Příspěvek od mrobin »

Samozřejmě, že jsem problém nechtěl řešit kvůli celé zimě svítící kontrolce (zejména když souhlasím s názorem, že tato signalizace je nanic), ale právě kvůli názoru různých "orgánům" při silniční kontrole a zejména kvůli STK. Děkuji za všechny reakce, jen mě zarazilo, že jeden internetový obchod nabízí ventilky s vysílači na řadu značek aut, jen ne na Chevrolet. Proto jsem nabyl dojmu, že je nějaký problém se snímáním signálu. Pokud lze použít ventilky s vysílači které jsou na trhu, asi jsem se zbytečně plašil. K upozornění na použití pěny - mám plnohodnotnou rezervu, takže případné opravy pneu v servisu.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“