Letní sezóna - nové gumy

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od VIP »

Ten soubor PDF je skoro úplně to samé jako můj typový list. Takže si myslím, že to asi nebude problém a vyřídíš to, jak píše TIBI77. -i :PP:
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Reklama
 

AndroidCZ
Příspěvky: 69
Registrován: ned led 27, 2013 00:07
Bydliště: Brno

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od AndroidCZ »

Yegor píše:Nejezdím moc často tak se chci zeptat, je prasárna vykašlat se na letní gumy a jezdit celoročně v zimákách? Krom toho že se rychleji ojedou, má to nějaká jiná negativa ovlivňující například jízdu?
To myslíš fakt vážně ten dotaz? Nebo si děláš prdel :) Jezdi si na čem chceš, ale pokud se vybouráš třeba kvůli smyku, tak ti to pojišťovna hodí na hlavu. Přemýšlel jsi třeba nad tím, jak se budou ty zimní gumy chovat při letních 35°C?

Doporučuju následující postup:
– natankovat do benzínového auta naftu, občasný proplach motoru prospěje
– brzdy namazat olejem, aby neskřípaly
– na kola nasadit řetězy, které ty zimáky v létě ochrání před předčasným ojetím

Sorry za jízlivost, ale nemůžu si pomoct, vždyť ty gumy tě snad učili v autoškole? Připomíná mi to jednoho poláka, profesionálního řidiče kamionu, který po evropě najezdil stovky tisíc km se zajímavou tezí o světelné signalizaci na žel. přejezdech. A jak to dopadlo :cry:
Cruze SW 1.8 LTZ, najeto 70000 km
Uživatelský avatar
PatasRS
Příspěvky: 22
Registrován: čtv zář 18, 2014 23:16

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od PatasRS »

VIP píše:Ten soubor PDF je skoro úplně to samé jako můj typový list. Takže si myslím, že to asi nebude problém a vyřídíš to, jak píše TIBI77. -i :PP:
tak Chevrolet mě s tím poslal někam. Cituji:
Dobrý den,
S politováním sděluji, že požadovaný rozměr pneumatiky nebyl pro poptávané vozidlo výrobcem vozu homologován a proto nemohu Vaší žádosti vyhovět. Možnosti zápisu jiných, než výrobcem vozidla homologovaných ráfků a pneumatik naleznete na webu MDČR – viz níže:

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... pneumatik/

Jan Fiala
SCC, s.r.o.
Antala Staška 1859/34
140 00 Praha 4
Czech Republic

Potom jsem byl i na STK se zeptat, tam nic nevěděli, že to nikdy nedělali, pouze změnu ráfků. Věděli jen že se musí podle typového listu udělat evidenčka a dopsat rozměr pneu.

Jel jsem tedy na magistrát a předložil jim TÜV schválení (stáhl jsem si jiný rozměr kol, protože ty co mi byli poslány neodpovídali origo kolům Chevrolet, ani v šířce, ani ET, formát dokumentu jinak uplně stejný). Řekli mi k tomu, že to je pouze protokol o schválení a že potřebuji typový list (v češtině ke kolům od výrobce kol) a zajet si stím na STK, kde mi podle něj udělají evidenčku a pak s protokolem z STK a TÜV schválením přijít na Magistrát, kde mi kola zapíšou
- TÜV, je protokol o schválení kol na základě typového listu ke kolům, tedy pouze 1/2 potřebných dokumentů. Já mám origo ráfky 17, takže tam je možnost sehnat typový list pouze od Chevroletu a ten mi ho nechce dát, protože tam rozměr 225/45/17 není možno obout. Jediná možnost je tedy koupit nové ráfky s novým typovým listem. :roll: VIP, ty tedy asi nemáš origo kola Chevrolet 17 palců, že?
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od TIBI77 »

Pozrel som par for a je to tak.
To ABE-KBA si stiahnes.A Typovv list si vyziadas od predajcu kol za poplatok.Musis tam zavolat a zistit?
Skus zistit v tvojom okoli ci niesu firmy zaoberajuce sa prepismi atd.Oni taketo papiere maju a vedia to vybavit(tiez za poplatok).
Prv to slo spravit.Teraz za vsetko pitaju $
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od lomngi »

niečo na novú letnu sezonu.
Přílohy
14595611_1592851081018375_7662298021966231920_n.jpg
14718590_1592851084351708_4192612839317207013_n.jpg
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od imperator »

Zdravím je toto vhodný rozmer resp značenie na letné pneu pre originál 17” cruze disky ?

Pneumatiky 215/50R17 91V 7J x 17 ET42
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od Richard »

Já nějak nerozumím v TP máte napsány všechny schválené rozměry vč. ev. alternativních. Vše co tam není napsáno se buď nesmí použít , nebo se musí do TP dopsat.

215/50R17 91V pneu a 7J x 17 ET42 ráfek - jestli máš tohle v TP, můžeš použít, pokud ne, tak nesmíš, pokud nepodstoupíš anabázy s legalizováním a zápisem do TP.......
A pokud použiješ rozměr "na vlastní triko" bez zápisu v TP je vozidlo technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od imperator »

O všetkom viem len som veľký technický mal odložený a rýchlejšie sa mi bolo opýtať tu :o) :roll:
Áno je to správny rozmer napísany v sekcii alternatívne rozmery :D
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od imperator »

Možno blbá otázka ale tak čo spýtam sa - Môže byť ten rýchlostný index vyšší ? Napr 91Y ? Alebo to neplatí že to zahŕňa aj 91V a následne by som mal nekompatibilné pneu s TP. A ak sa vyznáte aký je tam rozdiel - ak tá 91Y je do vyššej rýchlosti čo by to tomu vadilo ?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od Richard »

Podle mě vyšší rychl. index nijak nevadí- nevadí ani nižší pokud je v zimním obutí a na přístrojové desce v zorném poli řidiče je uveden používaný rychl. index.

Když máš předepsány H (210) a použiješ T (190) musí být na přístrojovce jasně uvedeno omezení na 190km/h....... Ale mužeš použít i nižšší index třeba Q ale platí to samé jako výše. Co ale musí odpovídat je rozměr a hmotnostní index - ten může být taky vyšší , ale nikdy ne nižší než je předepsáno
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od imperator »

Zajtra sa asi opytam na STK stanici - lebo v podstate oni jedini si skontroluju zapis v technickom s pneumatikami - tak aspon budem vediet a podam hlasenie - policajti viacmenej toto skontrolovat nevedia, lebo sak v malom technickom nic take nie je - takze sa asi spoliehaju na STK.

Tiez si myslim ze vyssie hodnoty by mali byt ok - ale kto vie ake su zakony - nebol by som si isty na 100% a ide hlavne teda o to STK. Opytam sa.
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Letní sezóna - nové gumy

Příspěvek od imperator »

Tak na STK mi povedali ze tie vyssie cisla mozu byt :) ono pozeral som na heureke a taky matador ani 91V nevyraba - ma len 91Y resp aj niektori ini tie nizsie rady ani nerobia a s vyssimi cislami su ceny ako tie “nizsie”
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“