Ohriaty plechovy disk

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
johni
Příspěvky: 25
Registrován: úte dub 02, 2013 22:37

Ohriaty plechovy disk

Příspěvek od johni »

Zdravim,

cez tuto prvu zimu co mam Cruze som si vsimol, ze plechovy disk je v oblasti skrutiek ohriaty, ale pri tom brzdove celuste, doscicky a kotuc boli studene.

Neviete, cim to je? Malo namazane loziska?

Dakujem
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Ohriaty plechovy disk

Příspěvek od Laco71 »

Ide o to,že zadný náboj ma dve kuželíkové ložiska,ktoré su presne nastavené v polohe oproti sebe zaisťovacou maticou,na oske,ktorá je poistená zavlačkou.

V ŽIADNOM PRÍPADE NEPOVOĽUJ ani NEDOŤAHUJ tu MATICU !!!!

Pretože tie ložiska prenášajú značné sily, pri prevádzke sa možu mierne zahrievať a to je príčina
toho,čo si spozoroval,že teplo z náboja postupilo na disk.

Neboj sa, v ložisku je maziva dosť a toto mazivo je kvalitne a aj tam zostane,nema ako stade vytiecť.

Zahrievanie ložiska by nemalo prekročiť 40-50°C , to je teplota pri ktorej sa na povrchu kolesa dá udržať ruka.

Časom zahrievanie prestane uplne a objaví sa len pri jazde s plne naloženým vozidlom,vyššou rychlosťou (po diaľnici)
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
johni
Příspěvky: 25
Registrován: úte dub 02, 2013 22:37

Re: Ohriaty plechovy disk

Příspěvek od johni »

Dobry den,

dakujem za info. Pocul som aj nazor, ze to moze byt odchadzajuce lozisko. Tym padom by som musel mat zle vsetky 4 kolesa. I ked po poslednej jazde bolo teple len jedno koleso.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“