Srouby hliniky/plechace

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od Rudolf Š. »

já teda nevím, ale moje Aveo je koupené na plecháčích a byly tam ty kuželové a za 5 let úplně bez problémů :PP: :PP: :PP:
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od Scorpion.11 »

Též používám stejné matky jak na alu i plech spolu s bezpečáky McGard a prozatím v pohodě :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
wormix
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 23, 2012 15:54

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od wormix »

Tak jsem volal do autorizovaneho Chevrolet servisu a bylo mi potvrzeno ze ty srouby sedi jak na plechy, tak na hliniky.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od Scorpion.11 »

To je tak, když nám nevěříš a pak zbytečně otravuješ servis, aby jsi zjistil, že máme pravdu :lol: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
wormix
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 23, 2012 15:54

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od wormix »

Ale jo, verim :D
Jen jsem si nebyl jistej, ptz nekdo tvrdi ze jsou jiny a nekdo ze jsou stejny.

Znas to, duveruj, ale proveruj -i
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od ladinek »

Stejný nejsou bez ohledu co ti řekli v Chevroletu, tam mě rvali palubku bez toho , že by povolili šrouby, toť můj názor na celej chevrolet. Kulový sedlo je na plech, kužel na hliník alu, pokud to servis man neví ať jde rači dělat něco jinýho, matka ti kolo udrží, ale ne tak jak by měla sedět na celé ploše. Dej je tam a máš kld -i Mám dva známý co dělaj pneuservis a kola, ti asi určitě ví co dělají, v chevy neznaj ani utahovací moment na kola, když jsme je museli povoloat ve dvou a to myslím páru mám ;) Dělej jak chceš :PP: Já bych zainvestoval 300kč do šroubů s kulovou hlavou a měl bych klid , jsem ale detailista a mám rád bezpečnost :D
Proč asi když jsem kupoval asi 5 sad alu disků mě k nim vždycky dali matky na alu???? že by jen tak??? :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
wormix
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 23, 2012 15:54

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od wormix »

Hosi, kurna :D

Jeste jsem teda volal kamosovi, majitel pneuservisu, a potvrdil mi ze to sedi.
Udajne kuzelova/kulova sedla atd. zalezi na aute, treba renckove kuzel, skodovky koule apod.

Tak doufam ze nebude v servisu nejaky prekvapko :PP:
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od Kjub »

ja sa prezuvam v jednom pneu uz dlho, a mam jedny matky na hliniky aj na plechy a vsetko je v poradku....
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od Serpico »

...jasně vem si oba šrouby a porovnej kužel rozměr, sklon, ládinek srovnával na foto šroub s matkou a to je o tom, matka byla jiného typu zakulacená styčná plocha, nicméně pokud budeš používat stejné šrouby i když sedí a budou stejné ( viz názor servisu ) budeš je kurvit menší dosedací plocha v plecháčích, která se opíše do šroubu a následně to bude psát do dosedací plochy alu disků, vůbec pozor dotahovat alu jenom na předepsané Nm jsou prostě háklivější, je to předepsané pro servisy ale někde to prostě nedělají.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
henryx
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 16, 2012 17:37
Bydliště: Topoľčany, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od henryx »

ladinek píše:Stejný nejsou bez ohledu co ti řekli v Chevroletu, tam mě rvali palubku bez toho , že by povolili šrouby, toť můj názor na celej chevrolet. Kulový sedlo je na plech, kužel na hliník alu, pokud to servis man neví ať jde rači dělat něco jinýho, matka ti kolo udrží, ale ne tak jak by měla sedět na celé ploše. Dej je tam a máš kld -i Mám dva známý co dělaj pneuservis a kola, ti asi určitě ví co dělají, v chevy neznaj ani utahovací moment na kola, když jsme je museli povoloat ve dvou a to myslím páru mám ;) Dělej jak chceš :PP: Já bych zainvestoval 300kč do šroubů s kulovou hlavou a měl bych klid , jsem ale detailista a mám rád bezpečnost :D
Proč asi když jsem kupoval asi 5 sad alu disků mě k nim vždycky dali matky na alu???? že by jen tak??? :PP:
Neviem ake plechace mas na aute ty ale ja som si kupil origo na cruza a mam tam kuzelove sedlo cize dnes pri prezuvani mi perfektne sedeli tie matky z hlinikovych diskov. Skusal som aj otestovat jednu matku s gulovym sedlom ale ta mi tam teda nesadla dobre. Cize mozem potvrdit ze ak si kupite originalne plechove disky tak nemusite kupovat ziadne dalsie matky.
Chevrolet Cruze 1.6 16V 124k LT+ Smokey Grey
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od Kjub »

Mhmhmmmm...ja mam tiez origo plechace, tak asi preto mi to sedi... :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
wormix
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 23, 2012 15:54

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od wormix »

Kola prehozena a sedi to OK.

Jeste jsem to se servismanem zkoumal podrobne na miste a zadny pb s tim nebyl. -i
Kola klasicka 6.5J x 16 ET39 Chevrolet
wormix
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 23, 2012 15:54

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od wormix »

Mam jeste jeden takovy mozna blby dotaz :roll:
Kdyz jsem kupoval auto rikal mi prodejce, ze kdyz napr. pichnu tak ze i tak mam volat tu jejich asistencku.
Nevite nahodou jak to je se "zarukou/asistenci" na takovehle scenare?
V servisce jsem se docetl ze zaruka je, ale zase jinde bylo psano, ze neni. Moc jsem to nepochopil....

Spis mi jde o to, ze zimni kola jsem nekupoval v autorizovanym chevy servisu, tak bych nerad aby pak se mnou nejak vyjebali.....

Zdravy rozum mi rika, ze je to asi blbost, ze at si kola koupim kdekoli je to jedno, ptz nevidim duvod jezdit prezouvat do autorizovaneho chevy servisu a stejne kdyz pichnu tak jakaoukoli asistenci si hezky zaplatim. Ale uprimne receno v tomto state me uz nic neprekvapi.....
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Srouby hliniky/plechace

Příspěvek od smire666 »

Aby sa nestalo, že ti asistenciu nedajú, ak nenájdeš toho, čo ten klinec nechal na ceste :roll: ( žartujem, samozrejme, jeto kravina, aby si chodil prezúvať do autorizovaného servisu -P -P -P )...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“