Utahování kol

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Utahování kol

Příspěvek od Nyny »

Zdravím,
nevíte někdo na kolik Nm se mají utahovat matky na kolech? Sice jsem to hledal v servisním manuálu, ale vzhledem k tomu, že já tam nikdy nemůžu nic najít, tak mi nezbývá, než se zeptat :-)
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Reklama
 

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Utahování kol

Příspěvek od denny »

TO ucítíš, jak to začne praskat, tak můžeš povolit :D Já prostě vezmu utáhnu a dobré..
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Utahování kol

Příspěvek od Nyny »

Tak jasně, že se to dá podle citu, ale když už mám momentovej klíč, tak proč ho nepoužít. Já se o to nikdy nezajímal, protože jsem si nechával přehazovat kola v srvisu, ale když mám teď kompletní dvě sady kol, tak mi připadá zbytečný jezdit s tím do servisu, když si to v pohodě přehodim sám.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
Mysak_Bob
Příspěvky: 16
Registrován: úte zář 25, 2012 17:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utahování kol

Příspěvek od Mysak_Bob »

ja to dotahnu na citovku, pak s tim projedu cca 5km kolecko, kde je asi 2km dlazebnich kostek a jak prijedu, tak jeste lehce dotahnu. U sluzebniho, kde se to prehazuje v servisu, jsem malem nepovolil kolo pri defektu.
Peugeot 406SW 2.0HDI
ex-Nissan Primera HB 2.0SE - benzin, ex-Citroen BX16 4x4 - benzin, ex-Citroen BX16 - benzin
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Utahování kol

Příspěvek od Nyny »

Tak už jsem to zjistil, kola se utahují momentem 140 Nm. Což mi teda připadaá nějak hodně, ale je to v manuálu, tak to tak asi je.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: Utahování kol

Příspěvek od chester172 »

ja ked si prehadzujem kolesa na mojom Pole (dufam za chvilku uz bude cruze:) ) tak to robim rucne a dotahujem pokial ide, ked uz rucne nejde, trochu na to skocim a hotovo...zvysok, aspon pokial viem, sa "zatoci same"...malo by to mat ten samozatacacy system ci jak to mam nazvat
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“