Nové kola

Moderátor: Blue Lanos

pepulda
Příspěvky: 86
Registrován: stř bře 28, 2012 18:17
Bydliště: Kladno

Nové kola

Příspěvek od pepulda »

Prosím o radu budu kupovat zimní kola na cruzíka a nevím jaké ráfky zda ocelové nebo ALu. Prý v zimním období jsou lepší Ocelové tak prosím o váš názor zda je to kec nebo ne?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Nové kola

Příspěvek od Honza H. »

Dle mého ti plechy stačí... ale taky záleží jestli máš třeba prostory, kam ty plechy po zimně dáš... přeci jen samotný gumy někam dáš, ale další 4 kola. Cenově to celkem jde... plechy kupuju za 975 Kč s DPH...
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
pepulda
Příspěvky: 86
Registrován: stř bře 28, 2012 18:17
Bydliště: Kladno

Re: Nové kola

Příspěvek od pepulda »

já je viděl za 1350kč. no mám pronajatou garáž tak se mi to tam krásně vejde :D díky za radu
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Nové kola

Příspěvek od milosh »

Dnes koupis 4 alu kola za cenu 5-ti plechacu, takze uz bych uvazoval, rozhodne plechy kupovat mirne jety a vyjdou na tretinu toho co novy ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Nové kola

Příspěvek od Honza H. »

http://www.eso-pneu.cz/ tady na té stránce je mají na Cruze z EU skladu za 975,- tuším a čekáš 5 dní...už sem kupoval pátý rezervní a vše ok...
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Nové kola

Příspěvek od denny »

Já použil 16" origo Chevy, které byly na autě, když jsem ho kupoval na zimu a pak jsem si pořídil 17" ALU taky origo Chevy na léto za 6tís i s gumama :-)

EDIT: akorát se to po zimě špatně myje. Je tam zažraná ta špína s destiček. Musím si koupit ten přípravek Alu Clear na kola a na zimu to pořádně vyčistit :-)
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
pepulda
Příspěvky: 86
Registrován: stř bře 28, 2012 18:17
Bydliště: Kladno

Re: Nové kola

Příspěvek od pepulda »

asi tu budu zas otravovat dneska jsem se byl optat v jednom obchodě u nás na zimní pneu. v technickým průkaze píšou 215/60 R16 nebo 215/50 R17 co mám teď letní.

V prodejně mi řekli že na zimu by byli nejvhodnější pneumatiky 205/60 R16 a já sem z toho jelen
nebo mají i 215/60 R16 o něco dražší.

prosím o velkou radu fakt nevím co koupit byli by to od firmy Barum. + plechové disky díky za zkušenosti a za rady
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Nové kola

Příspěvek od tomask »

V zimě jsou lepší pneu s užším dezénem, kvůly rychlejšímu kontaktu s vozovkou.
Kolo se dříve prodíra sněhem.
Já osobně jezdím na 225/50 R17 i v zimě, tady tolik sněhu na silnicích není, věčšinou jsou mokré.
Kolo má zase věčší styčnou plochu s vozovkou, takže ať koupiš kterýkoliv rozměr tak je to v podstatě jedno.
Když koupíš R16 a 205 jenom ušetříš a poslouží v běžným zimním provozu stejně kvalitně, věčší a širší pneu více peněz, věčší valivý odpor, vyšší spotřeba ;)
Takže asi tak.
:PP:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové kola

Příspěvek od pejee »

Pokud nepotřebuješ dělat parádu i v zimě tak kup plechové, úplně to stačí.. zimní pneu budou lepší užší, např. těch 205 .. je to proto, že váha auta se víc přenese na užší kola a ty pak líp projedou sněhem nebo břečkou.. ale ten centimetr mezi 205 a 215 není takový rozdíl..spíš kdyby někdo měl někdo auto klasicky se 165/60 r14 např. a dal tam na zimu 205/55 r16 tak mu to v těch břečkách moc nepojede
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
pepulda
Příspěvky: 86
Registrován: stř bře 28, 2012 18:17
Bydliště: Kladno

Re: Nové kola

Příspěvek od pepulda »

takže z vašeho vyprávění je teda lepší 205/60 R 16. A tohleta diskuze teda platí pro mě když změním pneu na tenhle rozměr https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... obvod+3+km
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Nové kola

Příspěvek od tomask »

Asi ano, je to teorie :PP:
Carthell Prg
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Nové kola

Příspěvek od Iacobus »

áááá, pán zalovil v ťažkom archíve :D :D :D . Áno, platilo by to teoreticky aj pre teba. Tiež mám plecháče (vtedy ešte nedostatkový tovar) a mimochodom tie zimné 205/55/R16 mám stále a sú to tiež Barumky. Nie som žiadny pretekár, nejazdím na hrane a zatiaľ ma nenechali v brynde, takže spokojnosť. Keď budem kupovať nové zimné, zasa kúpim profil 55. Je medzi nimi lepší výber, sú obvykle pri rovnakom modeli aj lacnejšie a myslím že autu sedia. Polícia ma ešte nikdy nezastavila a to mám 35000 km, takže neviem ako by na ten rozmer reagovali.
No a dôležité je v akom prostredí jazdíš. Keď preháňaš svoje "pekelné vozejtko" napr. po Prahe, Komárne a pod., môžeš nechať alu aj na zimu. Niekde v horách by ti možno stačili len plecháče.
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Nové kola

Příspěvek od smire666 »

Ale bacha, čo je 3 cm snehu inde ľahký poprašok, to je v Prahe a v Bratislave ťažká kalamita :PP: :PP: :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Nové kola

Příspěvek od Matsonic »

Kdyz v praglu jsou 3cm. Tak nejedou auta ani mhd :grin:
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Nové kola

Příspěvek od tomask »

ha-ha ;)
Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“