Řetězy

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Řetězy

Příspěvek od Richard »

Nechci učit Orly lítat, ale připomenu několik zásad používání řetězů:
- správně namontovat, raději dříve než zapadneš, určitě je lepší namontovat řetězy někde na osvětlené ploše ve vsi než v noci zapadlej v lese......
- po nasazení ujet tak 100 metrů zastavit, vše zkontrolovat a dotáhnout !!!!! důležité!!!!! nikde nesmí nic dřít nebo mlátit do podběhu, nebo do uchycení kol !!!!
- jezdit pomalu max. do 50 km/h
- auto s řetězy jede jak na suchu...... opatrně s plynem při necitlivém ovládání auta hrozí přetržení řetězu !!!!
- když auto s řetězy už nejede , nehrabat!!! couvnout a rozjet se opatrně znova, pokud je dost sněhu hrozí posazení auta na břicho !!!!
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Řetězy

Příspěvek od Iacobus »

Ahoj.
Na Cruza som kedysi kupoval reťaze veľkosť KN 90 na pneu rozmeru 205/55 R16. V priloženej tabuľke sa píše, že môžu byť použité o.i aj na pneumatiky 195/70 R15.
Teraz mám ale gumy veľ.195/65 R15 a neviem či by som na ne tieto reťaze mohol použiť, alebo musím kúpiť nové (KN80)
Je to taký rozdiel medzi195/70 a 195/65?

P.S.
Alebo nevymení niekto nové reťaze KN90 na rozmer 205/55 R16 za reťaze KN80 na 195/65 R15?
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Řetězy

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den :D
Že by jaro ? Nevím třeba ještě něco příjde ale dnes jsem vyndal s auta řetězy a plastovou 3l lahev od nějakého džusu plnou písku.
už se mi to parkrát hodilo, že jsem podsypal a dobrý tak snad už v téhle zimě už je nebudu potřebovat . Teď ještě zlikvidovat kovid
a bude zase dobře ! No uvidím koupil jsem respirátory nano s Liberce a UV lampu. Nechci dělat reklamu ale desinfekce rukou a masky
perfektní ! Jsou i jiné aletahle mě úplně stačí !
Tak ať nám jezdí a nezlobí no a samozřejmě bez kovidu !!!
Vl.
https://www.zbozi.cz/hledani/?q=Skl%C3% ... pa%20Nilum
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“