Dojezdové kolo-rezerva

Moderátor: Blue Lanos

666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od 666 »

Zdravím a ptám se. Setkal se někdo z vás s tím, že by dal místo rezervy pouze dojezdové kolo.
Pokud by bylo pouze dojezdové, tak by šlo snížit podlahu v kufru a to by se hodilo. Přeci jenom nyní tam dva pytle brambor pořádně nenarvu.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od chrudoš »

Myslis, ze snizis podlahu? Jestlis chtel vozit kazdy den zemaky, mel sis koupit oktu, ty blazne :)

No kdyz o tom tak mluvis, me by spis zajimalo, proc nemam jako plnohodnotnou rezervu 17 litak, ale jen 16 plechac, coz plnohodnotna neni...
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od 666 »

No doprčic, to se budu muset podíval jakou tam vlastně tu rezervu mám. Plecháč určitě, ale s tou 16 jsi mne překvapil. Zítra zjistím a napíšu. . Spíše jsem se ptal ze zvědavost, neboť např v Nubiře mám rezervu 9 let a ještě jsem ji nevyndal. Takže plnohodnotná rezerva nanic. Ale jezdit jenom se sprejem na opravu se mi taky nechce. Okta-to snad ne?
PS: nějak mi nejdou vkládat smajlíci-
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od chrudoš »

No covece taky jsem koukal, na gume je napsane krasne velkym KH17, ale pak je tam maly R16, pokud si dobre pamatuju. Vsak koukni, uz jsem na to koukal drive, mavnul jsem nad tim rukou, co uz
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od Hanzy »

Ale profil bude na 60 a ne na 50 ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
petyko
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 28, 2010 02:45
Bydliště: Rožňava, Slovakia

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od petyko »

Ja mám tiež v aute dojazdovku, ale som ju ešte našťastie nepoužil. Ani si neviem predstaviť aké to má jazdné vlastnosti, ale asi úbohé
Chevrolet Aveo sedan 1,4 šedá met.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od chrudoš »

No rozmery nevim, kazdopadne je to 16". Ale hlavne - v popisu je plnohodnotna rezerva, ne dojezdova, coz se mi zamlouvalo. Proste jsem pochopil, ze neni rozdil mezi nasazenym kolek a kolem v kufru, to chapu jako plnohodnotnou rezervu. Kazdopadne je to jedno, snad tam bude dlouho a nebude jen tak brzo potreba :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od shindys »

Nevíte někdo, jestli s takovou rezervou můžu jet normální rychlostí nebo musím jet jen 80 jako s tou úzkou dojezdovou rezervou?
Při objednávce auta jsem se díval do kufru a viděl jsem, že rezerva je 16 - prodejce o tom taky mluvil a říkal, že je plnohodnotná pro verze BASE a LS (a už nevím jestli i LS plus). Pro LT, kde jsou standardně 17, by podle prodejce měla fungovat jako bezproblémová dojezdovka, tzn. že i když pojedu rychle, s kolem samotným by se nic stát nemělo. Samozřejmě tato rezerva pojede jinak než zbývající 17 kola, a to i když ji upustím na tlak 2,2 - 2,7 atm, takže bych určitě neměl jet 130 a ještě někde na mokru. Jako plnohodnotnou bych ji mohl použít až přezuju na zimní (protože budu mít zimní plecháče 16), jenomže vlastně ani tehdy ne, protože rezerva je letní. V každém případě jsem rád, že tam místo rezervy není lepení. S předchozím autem jsem během posledních 4 let využil rezervu 2x a byl jsem rád, že jsem ji měl -i
Cruze 2.0 VCDi 110 kW, tažné zařízení A50-X, zástěrky, boční lišty, svítící prahy
Obrázek
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od chrudoš »

No ja bych se s tim rychle jet neodvazil :) Ale porad lepsi, nez ty uzke kolecka od kocarku, co jsou jinde :) No kazdopadne je to takova trosku odrbavka, nikde neni napsano, ze pro verzi LT to neni plnohodnotna rezerva, ale jen dojezdova, trosku klamani, no co uz, reklamovat to nepujdu. Ale zatim tu nikdo o defektu nepsal, tzn Cruze je tak bezvadne auto, ze ani gumy pichnout nejdou :twisted:
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od shindys »

"úzké kolečka od kočárku" to jsi trefil :lol:
Cruze 2.0 VCDi 110 kW, tažné zařízení A50-X, zástěrky, boční lišty, svítící prahy
Obrázek
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od honza72 »

Tak já si myslím, že obvod kola na 16 disku a kola na 17 disku je u Cruze stejný, protože máte jiný výškový profil.... Dále pak, jako rezerva se dává guma s rychlostním indexem V, takže to nijak neomezuje, jen bych dal pozor a to vždy u aut s ESP, aby byly gumy stejné!!! Jedná se pak o ztrátu trakce nevyvolanou ničím jiným, než z rozdílnosti dezénu a konstrukce gumy, tudíž se ESP může plašit jinak a dříve, než se stejnými pneumatikami na všech kolech...
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od Kjub »

Ale 16tka koleso je o trochu mensia ako 17tka. Takze moc rychlo by som s tym nejazdil. A na klasickej dojazdovke byva vacsinou odporucana max. rychlost 80km/h. Je divne ze tan dali 16tku, ked su ostatne 17tky (v LT)...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od honza72 »

lenže ta 16-ka koleso má 205/60, 17 koleso bude mít jiný profil, že jo..... Takže obvod je jasný, že jo ....

(A není to nouzovka, nýbrž úplně normálna guma s úplně normálním ráfkem.) ;)
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od chrudoš »

Jo, to pisu vys, ze je to plnohodnotna rezerva, kdyz ma clovek zakladniho Cruze, rozdil podle me nepozna. Ale neni to PLNOHODNOTNA rezerva pro LT verze, to by mela byt 17ka treba na plechacich, to je jedno, ale mela by to byt dle logiky veci stejna guma, na jakych jsem auto koupil, no ni? Ten obvod bude dost podobny, ale ne stejny, takze pro LT verze Chevrolet nedodava plnohodnotnou rezervu. Coz je lhani
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Dojezdové kolo-rezerva

Příspěvek od 666 »

Jo tak jsem se díval, je tam opravdu 205/60 R16.

Pro shindys: za kolik budou ty 16 na plecháčích. Za 14 tis. je budu mít v Al.Mám to vzít nebo ne?
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“