Zimni gumy a kola

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Zimni gumy a kola

Příspěvek od chrudoš »

Vsechny zdravim, stastne a vesele vanoce!
Mel bych dotaz, hlavne na majitele LT verzi, jak vyresili zimni obuti. Auto mi prijde (doufam konecne uz) v unoru, 1,8 LT, bude na tech hezkych 17 kolech, nechce se mi ale kupovat zimaky 17 palcu.
V renocaru jsem se ptal, s kolama maji problem, na netu uz se pomalu nejake kola 16 objevuji, ale zatim zadna hitparada, no a gumy bych doresil.
Chtel bych proto vedet, jak to resili ostatni, diky za nejakou odpoved.
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od kolargol »

Tak já sice budu mít LS verzi, ale z výroby na 17" kolech (o té anabázi jsem tu už psal, konečný termín je první týden v lednu), a zimní kola jsem vyřešil po poradě s dealerem právě včera.

Nabídl mi buď 17" zimní gumy za 23 tisíc, nebo komplet 16" gum a ocelových disků za nějakých 17 tisíc. Takže jsem si samozřejmě vzal ten komplet, aspoň budu moct přehazovat celá kola...
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Wallyjirka
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 24, 2009 23:36
Bydliště: Praha

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Wallyjirka »

Ahoj a přeji příjemné svátky. Jelikož jsem se stal majitelem Cruze LT 2.0 VCDI 22.prosince, tak jsem moc času neměl, ale nakonec to dopadlo dobře. Letni 17¨-ctky jsem vyměnil za zimní 16¨-ctky Nokian WR G2 205/60 16 92 H za cenu 2170Kč na alu kola Dezent RE 6,5x16 5x115 ET40 za cenu 2005Kč. Zatím spokojenost, ale těžko posuzovat podrobněji, najel jsem na nich cca 800km. Jinak všem mnoho bezpečných kilometrů.
Cruze 2.0 VCDi, 110kw, černá carbon
Uživatelský avatar
lubas
Příspěvky: 33
Registrován: úte čer 16, 2009 20:51

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od lubas »

tak presne tenhle problem se zimnim obutim sem též řešil. nakonec jsem koupil plechovy disky 16ky a na to dunlop SP winersport 3D. Na 17ky kola se opravdu nevyplatí kupovat zimní obutí - ta guma je strasne draha.
Jinak problem sehnat gumy není ale problem je sehnat disky - teda nejaky levnejší. Zkousel sem nejdriv jednu firmu MZB, kde za disk chtěli asi 1250 kč to by bylo super, jenže ona firma po zadání objednávky mi odepsala, že dodavatel tyto disky prostě nemá a ze mi tedy objednavku ruší. Takze sem hledal dál a nakonec jsem stejně koupil disky asi za 1600 kaček - sou to teda origos ale stejne za plecháč je to dost.
Taky sem premyslel ze bych sel do litych disku na zimu, ale nakonec sem se rozhodl pro plechace páč podle mě ten plecháč víc vydrží. Takze suma sumárum mě vyšlo komplet zimní obutí něco málo přes 16 litrů, ale ty zimni dunlopky sou fakt dobry - na sněhu paráda.
Chevy Cruze 1,8 LT v krásně bílé barvě ;-)
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od xsoftx »

Ahoj a gratuluji ke Cruzíkovi...

Zimní gumy jsem zvolit také Nokian G2 a to v originálním rozměru 225/50 R17 a nechal je doručit přímo k dealerovi, kde mi je přezuli, před převzetím auta.
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=Wi

jinak zakoupeno tady: http://www.eso-pneu.cz/ za 11825,- ale už je asi nemají...

Nokiany nazouvám už od Santafečka a vždy spokojenost a řekl bych, že asymetrická G2 se osvěčila na mokré vozovce....mám na nich najeto 2200km
Pro mě má Nokian dobrý poměr cena / výkon.
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Krtek »

Koukam jak je Daewroolet novátorskej. Když začinala Nibira3/Lacetti tak paskvilní rozměr 195/55R15 byl taky zatraceně drahej. Gumy z Kokty drhly v podbězích takže se nedalo nic jinýho kupovat :-( Naštěstí s vydánim Hroozamstera se tenhle rozměr pneu celkem rozšířil a už jsou za rozumnou cenu. Snad to potká časem i vás.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od chrudoš »

Tak chlapi diky, aspon mam vetsi prehled a vidim, ze rozumnejí se to vyresit neda :) Mam vyhlidnute zimni 16 dezent za 2400 asi a na to gumy Hankook w440 205/60 za 2500, takze komplet taky za temer za 20k, co se da delat. Budou to litaky, vzhledem k memu budoucimu najezdu do mesta do prace a zpet za mesto myslim, ze jak gumy tak kola budou v pohode vyhovovat.
Jeste jsem nejak nepochopil, proc na diesel a benzin maji jina kola, ale co uz, kola a gumy jsou vzdycky zahada, tak co :)
Dik za info, hezky novy rok!
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od chrudoš »

No dneska mi to nedalo a jeste jsem se poradne porozhledl po netu a zatim jsem nasel toto jako nejlepsi variantu:

Cruze benzin.
16" plechace - http://www.alu-pneu.cz/data.php?r=13&v1 ... Jx16&d5=39
a 16" kola - http://www.seznam-pneu.cz/osobni-pneu/g ... -s19988316

cena dohromady ani ne 15k, coz je slusne.
To jen pro info, kdyby nekdo mel stejne problemy
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od JamesS »

Pánové taky sem řešil obutí... špatně sem se mrk do techničáku,kde základní rozměr je R15... takže ted mám na balkoně nový 15 zimáky,ale zaboha nemůžu sehnat R15 plecháče na cruze... Nevíte někdo co by tam mohlo pasovat?
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
George 555
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 27, 2009 15:51

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od George 555 »

Ahoj chlapci ja čakam svoj 1.8LT v maji-musim sa pochvalit,že mne dal diler ku Cruzikovi naviac zimne gumy na 16kovych zliatinovych diskoch+bezpečnostne šroby+strešny nosič+nosič lyži-tak takto si tu na Slovensku žijeme!Fancar Bratislava -i
Golias91
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 28, 2010 14:28

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Golias91 »

Wow to sa ti ako podarilo? ved tato akcia bola len do konca roka... Ja budem 1,8 LT objednavat asi v lete, tiez vo fancar. Ked na nich trochu pritlacim daju nejaku zlavu alebo vybavu zadara?
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Hanzy »

Chlapi zas nebutte tak najivni jako ze vam daji neco zadarmo...nekomu daji zimni kola a nekomu slevu treba 80000kc a kola si musi koupit ale jeste mu zbyde na troje :D
Jinak zimaky bych vubec neresil plechace ja mam na nem 16 alu origo ty pujdou na zimni a na leto nake 18 nebo 17 jeste uvidim a plechace koupite dnes temer za cenu alu tak si myslim nema vubec cenu je kupovat navic jak auto na nich pak vypada hrozne a taky za nima pekne vse rezavi...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Richard »

JamesS píše:Pánové taky sem řešil obutí... špatně sem se mrk do techničáku,kde základní rozměr je R15... takže ted mám na balkoně nový 15 zimáky,ale zaboha nemůžu sehnat R15 plecháče na cruze... Nevíte někdo co by tam mohlo pasovat?
No to jsi moc dobře nepořešil :roll: :roll:
Tam je problém jestli ty 15" půjdou vůbec nasadit (kvůli brzdám....)
Rozměry ráfků správné jsou tady:
Model Velikost (Zális,ET) P. střed.prům. Počet matic Motor
CRUZE
(J300) 16“ 39 105 56,62 5 matic Benzínový
CRUZE
(J300) 16“ 41 115 70,27 5 matic Naftový
To P. je průměr kružnice středů děr pro matice.....
Zkráceně potřeboval bys disk 16" 105x5 ET 39 na tvojí 1,6 LS
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Daff.Cz »

Chlapi potřeboval bych poradit. Nemůžu se rozhodnout jestli mám dát na zimu plecháče nebo liťáky. Jaký na to máte nazor vy? já bych tam dal radši liťáky, ale mám nějak zažitý, že na zimu se dávaj plecháče. :lol: jak jste na tom vy? jaký kola máte na zimu? a co je tedy lepší? :?: :?: :D
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od hladolef »

Daff.Cz píše:Chlapi potřeboval bych poradit. Nemůžu se rozhodnout jestli mám dát na zimu plecháče nebo liťáky. Jaký na to máte nazor vy? já bych tam dal radši liťáky, ale mám nějak zažitý, že na zimu se dávaj plecháče. :lol: jak jste na tom vy? jaký kola máte na zimu? a co je tedy lepší? :?: :?: :D

Samozrejmne Alu,tak jak pise Hanzy,.Ja jich mam ted pet let,a jsou porad jako novy.Na audine jsem mnel, plechace,a co tri roky nove brzdove disky.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“