2.0

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: 2.0

Příspěvek od chester172 »

Tak ja sa snazim jazdit v rozpati 1800-2200 a preradujem okolo 2700..a preventivna, som to asi zle nazval...som myslel ze dam jednu dlhsiu jazdu a sa stihol dokoncit ten spalovaci proces...zatial sa len ucim rozpoznavat kedy co roby to auto..toto su moje prve kilometre na diesli:)
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 2.0

Příspěvek od Joztar »

bol som na tom podobne ako ty po kupe orlanda ... tiez moj prvy dizel ... nic neboj ono sa to naucis postrehnut vatsinou to vypaluje tak raz za 800-1000 km ja si kazdu regeneraciu zapisujem do telefonu a tak presne viem ze sa uz blizi vypalovanie tak mojej drahej auto radsej ani nedavam ... ona by to isto nepostrehla :D dalsia vec je ze tomu filtru nerozkazes on si bude vypalovat kedy sa mu bude chciet .. prejdes po dialnici 900km prides do mesta ci dedinu pred barak ze ides dom konecne a on vtedy zacne hajzel jeden :D teraz piatok ma cakala poobed cesta k rodicom na navstevu a presne sa uz blizil cas a presne jak naschval zacal vypalovat rano jak som siel do prace ne aby pockal na poobede ked pojdem dlhsiu trasu ... tak som sa siel trochu povozit ... zasa netrva to nejak dlho 5-10 minut. ja osobne podradim a idem tak tych 2500 otacok a pohodicka ... po dokonceni vypalovania ho este trochu povytacam. pred kupou som sa toho dost bal ale teraz celkom v pohode .. da sa s tym zit :P moj otec ma galaxy najazdene 220 000km kupoval ho so 180tis a v servise mu povedali ze auto jak nove .. jazdilo po dobrych cestach a iba dlhe streky ... DPF tiez v pohode
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
romanbb
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 28, 2012 19:48

Re: 2.0

Příspěvek od romanbb »

Pridám aj moje skúsenosti pre teba chester aby si vedel :
-Pokiaľ som jazdil 1500ot/min - 2300ot/min, vtedy vypalovalo každých 500 - 700km
-Pokiaľ som jazdil 1700ot/min - 2300ot/min, vtedy mi vypalovalo každých cca 800 - 1100km
Čím viac to dusíš, tým viac s*ačiek sa usadzuje vo filtri. Tak mi to vysvetlil technik.
Pod 1500ot/min velmi ani nechodím. V meste na 3ke - 1900ot/min - 55-60km/h, okreska 5ka - 1900ot/min - 90-100km/h
Spotrebu už moc neriešim. Za tie 2 eurá čo ušporím na trase si kúpiš akurát tak bagetu na pumpe a pri vypalovaní sa ti to vráti.
No a s tým vypalovaním. Ja mám na palubáku zapnutú momentálnu spotrebu. Zvyknem sa na to pozrieť čas od času.
Hlavné príznaky, že sa ti spustilo vypalovanie :
-vysoká teplota pravej strany tunela pri plynovom pedály
-zvýšená momentálna spotreba (keď máš zaradené a pustíš plyn tak ti neklesne pod 4L)
-tempomat nejde plynulo (to je môj najnovší objav- po vypalovaní už ide OK) trošku trhá rýchlosť.
Najviac si to však všimneš tou spotrebou. Keď vypaluješ, technik odporúčal a taktiež mne sa osvedčilo ísť nie viac ako 80km/h a otáčky apon 2500-3000ot/min.
Čím vačšia rýchlosť, tým dlhšie vypalovanie - odskúšane ( dialnica 15 minút - 130km/h 4ka, okreska 9 minút - 80km/h 3ka)
Ale fakt sa viac oplatí mať viac otáčok ako vyššiu rýchlosť :) Veľa štastia.
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 2.0

Příspěvek od Joztar »

zaujimavy postreh s tou rychlostou ... kazda rada dobra k DPFku -i
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: 2.0

Příspěvek od chester172 »

romanbb - presne tak isto jazdim aj ja, v meste na trojke a mimo na 5-tke...sestku ani neviem ze mam:D
Mne hlavne pomohol ten postreh ze ked pustim plyn tak to neklesne pod 4L (momentalna) cez obed idem na 50km otocku, nieco musim vybavit tak sa na to kuknem a snad sa stihne aj trosku zregenerovat:)
Joztar - to je to ze tomu nerozkazes, na druhej strane, mohla by sa aj pocas jazdy rozsvietit ta kontrolka ze aha nieco sa deje, urcite by to ulahcilo trosku zivot...lebo zatial mam taky pocit ze ta sa rozsvieti uz ked je problem:D
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: 2.0

Příspěvek od Dannik91 »

Já bych řekl, že je to hodně individuální. Nebo aspoň v mém případě na to neměl vliv styl jízdy, i když jsem jezdil jako "důchodce" nebo jsem auto pořádně vytáčel, byl jsem schopen vypalovat i 2x na nádrž a nakonec jsem musel po 2500 km měnit olej, když jsem v něm měl litry nafty. Po čase jsem s novým olejem změnil čerpací stanice a vypaluji v rozmezí 1-1,5 nádrže (800-1200 km). Toť moje zkušenost. Hlavně pravidelně kontroluji olej po tom, co mi v servisu auto zabavili a řekli, že už s tim dál jet nesmím nebo s tim můžu něco udělat.

Jak jsem psal jinde kontrolka se při vypalování nerozsvěcí, rozsvítí se pouze po několikátém neúspěšném pokusu a v té chvíli musíš udržovat určité otáčky. Jinak běžná regenerace se bohužel provádí tak, že to většina ani nepostřehne (bohužel). Moje zkušenosti jsou absolutně nereálná okamžitá spotřeba (rozjezd - 39,9l; jízda po rovině třeba 18l; největší vodítko je jízda z kopce-pokud si brzdíš motorem-jedeš se zařazenou rychlostí z kopce nic ti to nežere (na palubáku 0)-v případě vypalování je tam třeba 5l a poslední věc, že je teplý tunel vedle pravé nohy řidiče) ... místo jednoduché kontrolky si to holt musí člověk hlídat takto.
Co se týče preventivní jízdy taky bych to nedělal (jedině preventivní jízdu: vyjetí celé nádrže :D).. taky jsem jednou utnul regeneraci a hned jsem znovu nastartoval a chtěl to jet vypálit, jezdil jsem asi půl hodiny a čekal až se regenerace přihlásí o slovo a nic. Dokonce jsem jel jednou za Prahu výlet na 150km a začal jsem regenerovat až 500m před barákem.
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: 2.0

Příspěvek od chester172 »

Ach jaj...tolko problemov s tym DPF filtrom:D inac, kuknem ten olej ci tam nie je nafta, oatzka znie ako?
Mam zist pod auto a trochu vypustit a bue to badatelne alebo staci ked vytiahnem tu tycku a uvidim to uz tam?
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
romanbb
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 28, 2012 19:48

Re: 2.0

Příspěvek od romanbb »

Vôbec takéto veci nerieš. Normálne vypál filter keď si pýta a sem tam skontroluj olej,hotovo. Keď ti vymenia pri intervale olej uvidíš pak. Vôbec by som toto neriešil.
Ak chceš mať kľudné svedomie zbehni do chevy servisu.
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: 2.0

Příspěvek od chester172 »

a tak zase toto nebudem riesit pri 1350KM najazdenych...kuknem stav oleja a uvidim jak to bude vypadat :) kazdopadne som rad ze ste mi pomohli:) zas som o nieco mudrejsi...dakujem:) -i
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: 2.0

Příspěvek od Dannik91 »

Naftu v oleji budeš mít vždycky po nějakym čase, záleží kolik. Stačí jednou za čas kouknout na měrku, já právě měl měrku už uplně ponořenou a i kousek toho drátu takže jsem vytušil nějaký problém.
Na Chevrolet servis bych uplně nespoléhal, je to tam jeden expert vedle druhého, aspoň teda u nás :D
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
suflikant
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 07, 2013 10:04

Re: 2.0

Příspěvek od suflikant »

JTR píše:nebudu se "hádat" zda řadit v 1800ot/min nebo 2000ot/min., zda motor skučí od 2400ot/min, to opravdu néé, ALE "ničit" motor v oblasti velmi nízkých otáčet (prakticky zvýšený volnoběh) může jedině idiot!! A to nemluvím o případech kdy je auto naložené jede do kopce apod. Tyto otáčky připouštím pouze při jízdě z kopce. Moje nová naftová Captiva má dostatečnou rezervu výkonu, aby jízdu zvládala prakticky na volnoběh ale jak píšu: NIKDY!! Možná i proto ani u jedné Captivy jsem neměl problém s vypalováním filtru. Prostě na kole také normální člověk nejezdí na nejtěžší převod (i když by to ušlápl), prostě chce to jezdit na pohodu a neposlouchat rady "odborníků" o tom jak je motor pružný a jak zrychluje z 50km/hod na 5. rychlostní stupeň (viděl jsem na vlastní oči v ČT). Možná je to také o tom, že my starší jsme začínali na autech s výkonem třeba jenom 35 koní a 60 koní to byla bomba a takový motor nic neodpouštěl. 8)
Vážéní páni a dámy.
Kto chce bezstarostne jazdiť na akomkoľvek dieseli s DPF filtrom, tak tento citát sa naučte ako otčenáš, dodržujte takýto štýl jazdy, a neriešte to či sa DPF vypaluje, nevypaluje, kedy a pod. lebo sa stanete otrokom svojho auta.
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: 2.0

Příspěvek od Kjub »

Ja tento citat nedodrziavam a vsetko ok. Preradujem vacsinou Do 2000, max do 2500. Ked sa ponahlam tak idem aj na 3000, vacsinou vtedy pouzivam prevodovy stupen 1 az 3 :lol: . Dolezite je ale poznamenat ze chodim domov 20 km po dialnici min. 140kou. Priemernu rychlost mi ukazuje 49,5. :mrgreen:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
suflikant
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 07, 2013 10:04

Re: 2.0

Příspěvek od suflikant »

Kjub píše:Ja tento citat nedodrziavam a vsetko ok. Preradujem vacsinou Do 2000, max do 2500. Ked sa ponahlam tak idem aj na 3000, vacsinou vtedy pouzivam prevodovy stupen 1 az 3 :lol: . Dolezite je ale poznamenat ze chodim domov 20 km po dialnici min. 140kou. Priemernu rychlost mi ukazuje 49,5. :mrgreen:
Z tvojho prispevku som nevydedukoval co nedodrziavas, kedze si len potvrdil to co je napisane v pedchadzajucom prispevku
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: 2.0

Příspěvek od Kjub »

Ano ano, potom som si to uvedomil :mrgreen: Som to pisal tak narychlo... Aby som len doplnil, jazdim bezne na 1500 otackach, pokial nejdem 200 po daaalnici... :shock: :mrgreen:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
luneb
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 01, 2013 23:54
Bydliště: t.č.Ostrava

Re: 2.0

Příspěvek od luneb »

Čaute.
dnes ráno som kontroloval olej a mám ho tesne nad maximum.Zrejme je nariedeny naftou v dosledku prerušených regeneracii Dival som sa aj na stav oleja na palubnom pc a mám ho 76%.Potrebujem teda časť oleja vypustiť resp. odsať. Myslite, že s tým musím isť do autorizovaného servisu alebo si to možem odsať aj sám. Mate s tým niekto skusenosť? Platí sa za to v servise?
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi, 120kW, bežová daydream
+ Renault Clio 1,6 79kW
.............................................................................
ex. Škoda fabia 1,4 MPi, Opel Astra 1,7 CDTi
Odpovědět

Zpět na „Diesel“