Filtr pevnych castic

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Filtr pevnych castic

Příspěvek od Fus »

Chci se zeptat je mozny aby se mi co 100km vypaloval filtr pevnych castit uz meto trapi protoze vzdycky se mi zvedne spotreba treba o pul litru a zda se mi to docela casto. Nemuze to byt treba tim ze se to auto jeste nezajelo mam najeto jenom 900km treba se to jeste nejak ustali. Nemate stim nekdo zkusenosti je to VDCI 110KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Richard »

Podle čeho usuzuješ, že se ti vypaluje DPF ? měl by se vypalovat tak zhruba jednou za 1000 až 2000 km....... dle způsobu jízdy..... Pokud ale jezdíš jen krátké štreky např. 5 km a po městě, není diesel vhodná volba.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Fus »

Usoudit se to da tak ze bud ti i pri rychlosti kolem 80km ukazuje okamzitou spotrebu kolem 11L a nebo kdyz zastavis nez to stihne zvednout spotrebu tak blika kontrolka. Jinak jezdim dene do prace 5km tam a pak 5 zpet ale k tomu najezdim 80000km rocne i vic, treba zrovna vcera mi to zas blikalo jako ze to vypaluje a dneska sem byl zase na cestach a najel sem cca 400km a behem ty cesty to vypalovalo zase 2x musim dojit za prodejcem a zeptat se co s tim. Nemyslim ze by byl naftak pro me spatna volba neznam moc lidi co najezdej za 7 dni 1400 km, a prodejce mi naftu doporucoval kdyz sem mu rikal co tak najezdim puvodne sem ale chtel benzinaka
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Kjub »

Urcite si to daj skontrolovat. Ja jazdim hlavne mesto, dialnica menej, ale najazdim tiez dost a este sa mi nestalo, ze by zacala svietit kontrolka spalovania. Niekedy treba prejst aspon 25-30 min. po dialnici, nech sa to precisti.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od honza72 »

Já to beru tak, že ty krátké pojížďky nemohou stačit pro vypálení DPF a systém je "nervózní", protože jsi ho nenechal obligátní dobu vypalovat.

Viz. návod na Cruze:
Přílohy
Cruze_servis_návod_strana102www.jpg
Cruze_servis_návod_strana102www.jpg (98.96 KiB) Zobrazeno 17258 x
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Fus »

No jasny kdyz blika kontrolka tak to nechcipam ale ona neblika pokazdy to jenom kdyz to behem vypalovani vypnete a za normal behu bez kontrolky se to da poznat jen podle okamzity spotreby a to clovek porad nehlida. Navod sem cetl hned jak se to stalo prvne
turboman
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 06, 2010 18:47

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od turboman »

Čus..problém není ani v tom jaké štreky jezdíš,ale jak je jezdíš...pokud i krátké štreky člověk jezdí jako "hovado" a točí motor při vršku,tak se ti to nestane..pokud jezdíš opatrně,pak je to průšvih...1400 týdně je docela dost,to by mělo stačit..tak ho
kluka tolik nešetři.. :D ..my tuhle opatrnou jízdu řešíme s lidma kvůli turbům každý den..pořád lidem vysvětluju,že to ty auta nemaj rádi..
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Vypaluje rôzne. Máme chevrolet Epica s tým istým motoro a vypaluje nám každých 700km a predajca povedal že je to ok. Že sa to má pohybovať od 400-1000 km kedy vypaluje. Nie je to problém otázka je štýl jazdy. Je jedno ako som jazdil vypalovalo tak isto ale ked som nejazdil mesto ale dlhú trať tak vypalovalo zhruba každý 900 km.A ževraj aj mnafta má na to vpliv...netreba tam pchať najlacnejšiu ale nejakú kvalitnú.... bratrancovi sa to krásne ukázalo na Fiat Bravo 1,9 JTD ked tankoval na Slovnafte strašne mu to dymilo a vyplovalo pomerne často. Potom natankoval na OMW alebo Shell jak mu odporučil servisák a problém bol vyriešený ani nedymilo ani nevypalovalo...treba vyskúšať
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Fus »

Nevim ted mam auto uz pres tejden v servisu a ze se na to prej podivaj posledni dobou to vypalovalo co kazdejch 20 az 30 km tak rikali ze to vypalej pres pocitac a pak ze to vemou na projizdku. Taky neco rikali ze muze bejt spatne nastavenej program v aute tak ze ho asi prehrajou (akorat prijdu o chip ale to se vyresi). Auto jinak nesetrim davam mu co pro to protoze to uz mi taky rikali a leju tam vervu diesel z Benziny coz by melo bejt nejlepsi palivo v CR. Uvidime co s tim udelaj
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od xsoftx »

turboman píše:...netreba tam pchať najlacnejšiu ale nejakú kvalitnú....
Asi to bude pravda. Od převezení z autosalónu k nám, dostává jen Verva diesel(ještě neochutnal nic jiného) a s nějakým vypalováním není problém. Určitě se na tom podepisuje i můj styl jízdy :)
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od File12 »

Me se to stava taky pomerne casto. Ale vetsinou jezdim kratky trasy. Vzdy se mi to ale stalo, jakmile sem mel setrici chvilku. A kdyz budes brat kvalitni naftu, tak se to taky hodne omezi. Ta na to ma velkej vliv.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Prípadne ak aj berieš naftu o ktorej sa hovorí alebo si myslíš že je kvalitná skús dať z inej čerpačky nejakú kvalitu....na SVk sa mi isvedčila OMW a Shell aj keď od Shellu som mal perfektné skúsenosti s benzínom W-power 95 aj racing naftu prevažne tankujem na OMW... ale aj od Shell je velká spokojnosť s naftou. Napr do Chorvátska čo bola krásna dlhá trať bez nahánačiek išli sme vyložene na spotrebu cesta 90 dialnica 110 a išli sme v noci takže premávka bola slabá sme prešli 800 km s vypalovaním a mali sme ešte skoro polku nádrže...beriem do úvahy že to mohlo aj trošku skreslovať ale typujem že 1300 km by sme spravili v pohodke.... a to bola nafta zo Shellky.... ani do mojej Nubirky ani do Tatovej Epici sa nikdy netankovali šuvixy a aj na Nubire je to vidieť. Kamarád si kúpil Peugeot 307 1,6HDI nový... na šprintoch sme mali rovnaké časy a to má moja Nubira od výroby 12 rokov....
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Kjub »

Tak dnes sa mi prvy krat (najazdene 5700km) rozblikala kontrolka cistenia filtra. Mal som pred sebou taku 10 min. cestu, tak som si povedal, ze ju dam co najrychlejsie. Isiel som od 3000-max otacok, cize stupen 2,3 a dialnica 4. No a ked som dosiel (asi 7 min.) kontrolka zhasla.
Takze aj takto sa to da vypalit!
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Fus »

Vcera jsem si konecne po mesici cekani vyzvednul opraveny auto ze servisu s tim ze je nova spojka, upravenej program na rizeni filtru a predelany sedacky protoze vrzaly. Zatim jsem najezdil cca 150 km a v servisu to najezdilo 600km bez vypalovani tak jsem zvedavej jak to pujde dal. Do auta leju jedine Vervu Diesel a podle toho co sem si tu precet tak to zkusim nesetrit protoze je pravda jak uz tu nekdo psal ze vetcinou to vypaluje kdyz se snazim jet na spotrebu. Pak uz jedine to nechat natvrdo vymontovat a bude po problemech. Nepremejsleli jste uz nekdo o tom?
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Kjub »

Kolko si prosim ta vysolil za takuto opravu? Teda, ak to neni tajomstvo.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Odpovědět

Zpět na „Diesel“