CRUZE 2,0VCDI 92KW konektor ECU,trhanie zhasinanie motora

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
cruze vcdi 2,0 92kw
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 20, 2017 21:52

CRUZE 2,0VCDI 92KW konektor ECU,trhanie zhasinanie motora

Příspěvek od cruze vcdi 2,0 92kw »

Ahoj,mám Cruze 2,0 vcdi 92 kw,počas jazdi trhne motorom ,občas aj zhasne motor,prípadne nejde naštartovať pri pootočení klúčom vobec neťukne štarterom. Prejavuje sa to najmä ak sa počasie shladí. Už to riešil aj servis no na diagnostike žiadná porucha.Podla mechanika je to konektor riad.jed. aj to rozobral ponapínal kontakty,dva mesiace v pohode potom zase,vraj konektor sa nedá vymeniť iba s kabelážou cca 800 eur s pracou,ale neni záruka že je to konektor riad.jed. Takže R.J. som poslal na diagnostiku tá je v poriadku.
dnes mi počasc 10 km zhasol motor aj 4x :(( :(( :(( riad jednotku som s kabelážou skúšal pootáčať prípadne híbal s káblami a motor tiež zhasínal. :(( :(( :(( PROSíM O INFO KTO Má SKUSENOSTI,
Reklama
 

jh391of
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 16, 2021 09:23

Re: CRUZE 2,0VCDI 92KW konektor ECU,trhanie zhasinanie motora

Příspěvek od jh391of »

Ahojte,
mám presne ten istý problém.
Za jazdy sporadicky trhne motorom (dokonca akoby bol motor pár milisekúnd vypnutý) a následne na to nabehne. Avšak počas jazdy sa to všetko udeje veľmi rýchlo.
Poslednú dobu mi to takto zdochne aj pri pohýnaní alebo ak idem dobrzdiť pred križovatkou. No vtedy motor ostane vypnutý. Naštartovať ide úplne bez problémov.
V čom to prosím môže byť? Menil som už snímač tlaku sania a stále bez zmeny. Diagnostika nevykazuje žiadnú poruchu ani zápis. Motor má ťah štandardný (jedná sa o 92kW verziu).
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CRUZE 2,0VCDI 92KW konektor ECU,trhanie zhasinanie motora

Příspěvek od ChOrlando »

no potes koste to nas cekaj veci... asi to budeta kabelaz/anebo naka jina/... stejnej problem mi delal renault megan po 15ti letch, obcas to chciplo z niceho nic nekdy nesel nastarotovat pak zas jo nekdy motor zhasinal pri behu, myslel jsem ze je vadne palivove cerpadlo, ALe chyba byla v kabelazi proste zvoxidovany kabely nutno vymenit uplne vse....
Orlando 1.8 Benzin
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: CRUZE 2,0VCDI 92KW konektor ECU,trhanie zhasinanie motora

Příspěvek od LordMMX »

každý konektor odpojiť, jemne prečistiť drôtenou kefou a nastriekať sprejom na kontakty. potom ho ešte niekoľkokrát odpojiť a zapojiť nech sa kontakty riadne prešúchajú o seba a malo by to pomôcť. navždy asi nie ale na nejaký čas určite ano.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „Diesel“