Lambda sonda 2 (za katalyzatorom)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Tuko44
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 25, 2020 18:42

Lambda sonda 2 (za katalyzatorom)

Příspěvek od Tuko44 »

Zdravim,som na fore novy,tak este neviem ako to tu chodi,tak sa ospravedlnujem ak nieco...pred dvoma rokmi som si kupil chevrolet cruze 1.6 16v 91kw.som s nim spokojny,ale teraz mi vyskocila prva chyba.rozsvietila sa mi kontrolka motora tak som zasiel na diagnostiku,vyhrievanie lambdy sondy 2,nizke napatie...tak mi to resetli ze ked sa bude opakovat mam prist,tak po par km zase,ale teraz vyhrievanie,vysoke napatie,preruseny obvod...tak sme objednali novu zn.delphi,porucha sa znovu objavila aj na nej,tak sme skusila dalsiu maxgear,ci nahodou nebola ta predtym uz od vyroby zla a po 30km aj tato znova to iste,niekedy hodi len vyhrievanie,niekedy nieco s napatim...auto ide ako predtym akurat ked pustim plyn so zaradenou rychlostou tak sa zda(aj mojej manzelke)ze ako keby trhlo 2-3x a cim nizsi prevodovy stupen tym vyraznejsie...pri prudkom pridani to nerobi,nesekne,pekne zrychluje...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pantaleon
Příspěvky: 81
Registrován: pát srp 12, 2011 21:38
Bydliště: Vranov nad Topľou, Slovensko

Re: Lambda sonda 2 (za katalyzatorom)

Příspěvek od Pantaleon »

Chevy CRUZE 1.6 LS/LT+ 2011 Velvet red, K&N air filter
Tuko44
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 25, 2020 18:42

Re: Lambda sonda 2 (za katalyzatorom)

Příspěvek od Tuko44 »

To som uz kontroloval,poistka je v poriadku...
Tuko44
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 25, 2020 18:42

Re: Lambda sonda 2 (za katalyzatorom)

Příspěvek od Tuko44 »

Myslite si,ze tie nahrady z druhovyroby nemusia fungovat spravne?nemal niekto daku skusenost?
Tuko44
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 25, 2020 18:42

Re: Lambda sonda 2 (za katalyzatorom)

Příspěvek od Tuko44 »

Chcem vyrieist tento problem ale zacinam byt zufaly...poradte prosim
Tuko44
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 25, 2020 18:42

Re: Lambda sonda 2 (za katalyzatorom)

Příspěvek od Tuko44 »

Takze problem vyrieseny...teda aspon dufam,dufam sa kontrolka nerosvieti,zatial nesvieti...
thumb.jpeg
thumb (1).jpeg
.

Pozor na usporiadanie vodicov v konektore,hoci konektor bude sediet v obidvoch pripadoch,rozne usporiadanie zapricini funkcnost(nefunkcnost)sondy...
Prva foto konektor lambdy zn.ridex a druha zn.febi bilstein
Riadte sa podla usporiadania na prvej sonde a take by malo byt aj na sonde c.2.

U mna to tak fungovalo,aj ked kompatibilita s motorom bola na stranke predajcu v obidvoch pripadoch.trhanie s autom sa uplne eliminovalo na nulu a co je hlavne,kontrolka prestala svietit.
Odpovědět

Zpět na „Benzín“