TCS kotrolka + kontrolka motora + strata výkonu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
KuMi
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 28, 2016 14:06

TCS kotrolka + kontrolka motora + strata výkonu

Příspěvek od KuMi »

Ahoj, potreboval by som poradiť s diagnostikou. Cruze 1.6-ka mi počas jazdy rozsvietil TCS kontrolku spolu s kontrolkou motora. Obe kontrolky svietili/blikali počas celej cesty. Začal som tiež pociťovať dosť značnú stratu výkonu a auto pri zrýchľovaní nepríjemne cukalo. Na voľnobehu mu zase kolísali otáčky a celé auto vibrovalo.
Čo sa týka áut nie som žiadny znalec takže auto najskôr zaveziem do servise ale zaujímalo by ma čím to môže byť a na čo sa mám zhruba v servise pripraviť.
Jedná sa o Cruze 1.6 91kw 2011, najazdených má 90000 km.
Vďaka za prípadné rady.
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: TCS kotrolka + kontrolka motora + strata výkonu

Příspěvek od Laco71 »

V tych autach je elektrika tak nejak divne poprepajana... :x
Napriklad ja na svojom Chevrolete dokažem rozsvietiť kontrolku TCS , tym ,že odpojim snimač tzv. vahu vzduchu, naštartujem a kontrolka TCS sa rozsvieti,aj ked sa auto nepohne z miesta ani o mm,

to uvadzam,len ako priklad, nehovorim,že to tak musi byť aj na tvojom aute, alebo že tam je porucha...
Kontrolka TCS sa mohla rozsvietiť v suvislosti s poruchou motora ako dosledok tohto poprepajania a v skutočnosti system ABS može byť uplne v poriadku, a aj podvozok funguje uplne normalne

Radše by som sa zameral na kontrolku motora,tzv.check motora
je dobre si zakupiť čitačku chybových kodov, napr.

http://www.conrad.sk/automobilovy-diagn ... ii.k857126

pri autach so systemom OBD ,je takato čítačka uplnou samozrejmosťou,pre toho,kto chce vedieť čo sa v jeho motore deje a nedoveruje servisom ,ktorých záujem je v prvom rade si "namastiť kapsu" a vyťahovať od zakaznika ďalšie a ďalšie peniaze......

a z týmto pristrojom dokažeš prečitať chybové kody v pamäti RJ, ktoré su tam zapísané
akodosledok poruchy fungovania motora a ktoré sprevadza rozsvietenie oranžovej kontrolky MIL ,tzv."check motora" , potom k tomuto pristroju je dodávana aj brožurka , kde je zoznam všetkých chybových kodov v českom alebo slovenskom jazyku , aj s opisom čo konkretny kod znamená
a ktorych sučasti motora, resp.podvozka, alebo inych systemov sa týka,
a možeš tie chybove kody z pamäti RJ aj vymazať a práca motora sa hned zlepší..

Teda ja by som išiel touto cestou, 50 € za čitačku nie je veľa a servis by som volil ako poslednu nevyhnutnú možnosť.
Ale v Tvojom pripade , to tipujem na važný problém s motorom,pokiaľ je roszvietenie kontrolky doprevadzané znižením vykonu a cukaním....
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: TCS kotrolka + kontrolka motora + strata výkonu

Příspěvek od pekrtek »

Stejným způsobem se projevoval překousnutý kabel od váhy vzduchu od kuny. Svítila kontrolka TCS a motoru, ztáta výkonu. Občas kontrolky zhasly a výkon zpět nešel.
KuMi
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 28, 2016 14:06

Re: TCS kotrolka + kontrolka motora + strata výkonu

Příspěvek od KuMi »

Vďaka za názory a rady. Nakoniec som ho odviezol do servisu kde mu diagnostikovali nefunkčnú zapaľovaciu cievku. Vynechávalo zapaľovanie na 2. valci takže išiel iba na 3. Vymenil som aj zapaľovacie sviečky nakoľko tie staré už boli v hroznom stave. Podľa servisáka práve tie sviečky odpálili cievku. Keby boli pravidelne menené tak by sa to nemuselo stať. Ešte že som chodil na pravidelný servis :-/ Takže celková oprava stála +-8000 Kč.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: TCS kotrolka + kontrolka motora + strata výkonu

Příspěvek od Laco71 »

Tak to Ta pekne obtiahli... :P

Zapalovacie cievky 105,23 € bez zľavy to je cca 2630 CZK

https://www.pietro-eshop.cz/sk/katalog/ ... o-1.6--1.8

+ 4 sviečky x 4 €/kus = 16 € to je cca 400 CZK

http://autickovo.sk/nahradne-diely/1138 ... ia-sviecka

Teda diely summa-sumarum 3030 CZK + 4970 CZK práca ???

Viacej by som do toho servisu už nešiel... -P -P
Uživatelský avatar
ferry
Příspěvky: 276
Registrován: úte kvě 15, 2012 06:07
Bydliště: Liberec

Re: TCS kotrolka + kontrolka motora + strata výkonu

Příspěvek od ferry »

Měl jsem stejný problém, tudíž mě taky natáhli....platil jsem 5000Kč bez svíček :?
Chevrolet Cruze 1.6 LT+ Black Carbon Flash
Obrázek
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: TCS kotrolka + kontrolka motora + strata výkonu

Příspěvek od Ondrapb »

Že se na ty autorizáky už nevyserete.
O záruku nepřijdete (díky rozsudku Ústavního soudu), jakejkoliv servis s IČ Vám udělá zápis do servisky a jste v klidu.
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: TCS kotrolka + kontrolka motora + strata výkonu

Příspěvek od Richard »

Pánové, pokud víte co s tím je, dá se to vyměnit za rozumné peníze, ale aby jste zjistili co s tím je, potřebujete diagnostiku - takovou tou levnou zjistíte poruchu, pokud máte štěstí, pokud ne, navede vás na nějakej nesmysl a budete měnit, měnit a potřetí jsem to zapoměl..... :roll:
A ceny dílů v servisu a u prodejce jsou vždy trochu jinde. To co výše uvádíte je ještě super cena :!:
To já u Hyundai měl problém s jednotkou žhavení, už mám svíčky na 4,4V a jednotku která to řídí a napájí všech 6 svíček jednotlivě, a samozřejmě při poruše přímo označí na jakém válci je chyba. Tahle jednotka se mi pokakala. Cena na Ebay cca 4-4,5 tis Kč origo BERU z Koree. Cena u Hyundai cca 24tis. Kč, Nakonec jsem ji nechal opravit za 1700,- ......... Dobrý co ?
Takže buďte rádi, že máte Chevy ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Benzín“