Hučení od motoru

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
baster
Příspěvky: 35
Registrován: úte led 24, 2017 19:23
Bydliště: Jirkov

Hučení od motoru

Příspěvek od baster »

Zdravím, všimnul jsem si, že když jedu ve 4 lidech do prudkých kopců na dvojku, trojku tomu davám tak od 3 tis je slyšet od motoru zvůk jako když hučí ňáká kladka, nebo nevím co to je, takový ječení. Vlastním auto 2 měsíce, tak nevím jestli to je normální nebo ne, ale zpozorval jsem to až teď. Když pak jedu sám, po rovince a dám tomu tak to nák nepozoruju. Nevíte co to může být? Díky
Chevrolet Cruze 1.6 83kW LS plus rv. 2010
Reklama
 

Uživatelský avatar
baster
Příspěvky: 35
Registrován: úte led 24, 2017 19:23
Bydliště: Jirkov

Re: Hučení od motoru

Příspěvek od baster »

Přidávám video
https://www.youtube.com/watch?v=OFVaeSc9fQM
je to slyšet od 25 sekundy, jak to kvílí.
Chevrolet Cruze 1.6 83kW LS plus rv. 2010
Radek22
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 10, 2024 17:32

Re: Hučení od motoru

Příspěvek od Radek22 »

Dobrý den, mám stejný problém ale úplně doslova. Koukal jsem na to video co jste natočil a mám úplně totožný problém. Mohl bych poprosit o telefoni číslo na vás a nebo jak jste problém vyřešil a jaká byla příčina?
Děkuji Pastorek
esperkac
Příspěvky: 98
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Hučení od motoru

Příspěvek od esperkac »

:roll: Popros niekoho nech ti pridáva plyn a počúvaj odkiaľ to ide. Tipujem čerpadlo servoriadenia. Ešte je možné zhodiť alternatívy remeň a počúvať ci zvuk stane. Keď hej tak je to niečo co sa točí vonku. Ak nie tak to môže ísť od rozvodov. Keď bude dole remeň tak točiť co sa da a podla sluchu a citu hľadať poškodené ložiská.

A neviem aký prudký kopec to musí byť aby ste to turovali na dvojke.... Treba sa rozbehnúť pred kopcom. Alebo do kopca ísť s miernym plynom.
Radek22
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 10, 2024 17:32

Re: Hučení od motoru

Příspěvek od Radek22 »

Řemen jsem sundal a dělá to. Je to takové huceni podle přidávání otacek. Začne to dělat až když má auto provozní teplotu a od 2000-2500 pak už to není skoro slyšet kvůli hluku. Dělá to za jízdy a i na místě a i když mám vyslapnutou spojku. Ten člověk co sem dával video tak je to úplně to samé co má on ale nevím jak se sním spojit abych zjistil jestli to vyřešil.
Potřeboval bych kdyby mi někdo dal info jestli měl to samé.
Topol-1
Příspěvky: 252
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Hučení od motoru

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den :D
Já teda nemám CRUZE ale to je jedno. Podle roku výroby tak tachometr nejmíň 100 000.Nechci vypočítávat kolik je v autě ložisek a po tolika
kilometrech to na nich musí být znát! Jako "opotřebení" se nechá přesněji určit pomoci dřevěné tyčky /"týblu"/ tak 8 nebo 10 mm délka podle
možnosti třeba třeba 30 až 50cm.No a dávat pozor aby jsi se nedotek třeba řemene a jeden konec si přiložit na lalůček u ucha a druhý konec přikládat na místa kde jsou ložiska. Jako měl by jsi poznat kde je ten zvuk nejvíce slyšet a odkud asi vychází. Je to takový jako primitivní
ale nechá se dost poznat. Dobrej servis by měl poznat jestli už některá ložiska jsou načnutý hodně a nebo ještě vydrží.
Já jen takový příklad. Měl jsem Renolta "ESPACE" šesti válec tří litr. Někde na 220 000 mě začali dost sáknout prsa a tak jsem zajel do servisu
kde mi vyměnili i těsnění pod vanou a protože jsem na ně měl dotaz kolik ještě najedu. Oni po celkové kontrole ,že mohu být bez obav,že klidně ještě 200 000 km ten motor klidně ujede. Takže tak ! ;)
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Radek22
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 10, 2024 17:32

Re: Hučení od motoru

Příspěvek od Radek22 »

To už sem skousel přes medenou a nikde sem nic nepoznal přišlo mi to všechno stejný. Nevím jak kladky na rozvodech tam se nedostanu a nebo nastavovace vackove hridele ty ozubena kola taky nejdou poslechnout protože se točí. Jsem úplně bezradnej nevím už kde hledat.
Odpovědět

Zpět na „Benzín“