Vymena oleja a sviečok.

Moderátor: Blue Lanos

AndroidCZ
Příspěvky: 69
Registrován: ned led 27, 2013 00:07
Bydliště: Brno

Re: Vymena oleja a sviečok.

Příspěvek od AndroidCZ »

MajkyCRUZE píše:Chlapi mam problém. Ten cruze čo idem kupovať ma najazdené niečo do 24 000 km a od majiteľa som sa dozvedel že na ňom ešte olej nemenil !!!!!!!!! Je to problém? Hovoril mi, že oleju je tam dosť a že nie je vôbec čierny a ma ešte peknú farbu. ( ale vymenit ho mohol do péčka ! )
To mu vyřiď že je vůl. Už kvůli záruce. By mně zajímalo, proč ten olej neměnil, to kvůli té barvě? Možný by ho chtělo i ochutnat, jestli je "dobrej", když je teda "pěknej" :roll:
Cruze SW 1.8 LTZ, najeto 70000 km
Reklama
 

MajkyCRUZE
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 30, 2015 18:25

Re: Vymena oleja a sviečok.

Příspěvek od MajkyCRUZE »

Presne to som mu povedal že ho mohol ešte ochutnať :D .... ale vymeni mi ho ... je to taky držgroš. Že vraj su tie prehliadky drahé ... bóže bóóóže :!: -P
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Vymena oleja a sviečok.

Příspěvek od pekrtek »

Zdravím,
mám dotaz na ty, kteří sami měnili motorový olej na 1,8. Je tam systém sledování životnosti oleje, který je při výměně potřeba vynulovat (jako např. u nafty)? Pokud ano, prosím, jak se nuluje.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Vymena oleja a sviečok.

Příspěvek od Laco71 »

1.8 i nema žiadny system sledovania životnosti mot. oleja , ten maju len diesle a aj ta životnosť je len prepočítana podľa podmienok prevádzky

to Majky Cruze:
a k tej zanedbanej vymene oleja, riadne vymen olej a nasledujucu vymenu urob po 10 000 km a všetko bude O.K.

Pokiaľ ten mantak, nezaťažoval nadmerne motor ,napr. tahanim privesu alebo jazdou po dialnici ,nic važne by sa tam nemalo stať...olej ma určitu vykonovu rezervu čo sa týka mazania,
ked pretiahne vymenný interval na dvojnasobok..

Vlastne išiel na LONG-LIFE ... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Benzín“