Nejde v zime nastartovat

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
andydidi13
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 30, 2014 08:27

Nejde v zime nastartovat

Příspěvek od andydidi13 »

Zdravim, mam otazku mam Chevroleta 2010 cruze 1.8 lt benzin. V zime ked ho mam odstavene tak nejde nastartovat hned ako za normalnych okolnosti kym neboli mrazy. Musim ho trapit ked startujem. V novych rocnikoch by sa to stavat nemali pokial nema auto ziadnu vadu. Mate s tym skusenosti dake?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nejde v zime nastartovat

Příspěvek od Richard »

Obecně bych se soustředil na: filtr paliva, benzínová pumpa, tlak paliva ve vstřikovací liště, ev. vstřikovače - když to máš teplý je třeba méně paliva, když je to hodně studený palivo tam v podstatě teče proudem, když neproteče = nestartuje to.... Co udělá auto když je normálně teplý a třeba dáš plnej plyn na 3 a držíš to až k omezovači? Nepoškubává to ? Pokud ano je to na 90% málo paliva = chudá směs
Kolik máš najeto? ještě bych zkouknul svíčky ev. kabely, někdy může problémy způsobit EGR, ale to by ve všech případech poruch zapalování a EGR svítil CHECK Nesvítí ti ?
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
andydidi13
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 30, 2014 08:27

Re: Nejde v zime nastartovat

Příspěvek od andydidi13 »

EGR je ta zlta kontrolka auta a zamok na nom??? Lebo tato kontrolka co znaci imobilizer sviety na zlto po prvom pokuse nastartovania sa mi toto rozsvieti..
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nejde v zime nastartovat

Příspěvek od Richard »

no já mám kontrolku imobilizéru červenej zámeček co bliká a když zasunu klíček do spínací skříňky tak mi zhasne.... pokud by nezhasla, nenastartuju. Kdysi jsem Chevy prodával dokonce jsem prodal u jednoho dealera v Praze prvního Cruze ;) , ale už si nepamatuju, jaký tam byly kontrolky..... CHECK je takový žlutý "grilovaný kuře" spíš ti poradí někdo s Cruzem
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Nejde v zime nastartovat

Příspěvek od 666 »

Check je žlutý symbol. Já říkám, že to vypadá jak čerpadlo :D No možností je prý několik. Snížená účinnost katalyzátoru nebo špatná lambdasonda. Ale také jsem slyšel, že by mohl být problém v kabelech na svíčku. Nejde mi však do hlavy jak píšeš, že delší dobu startuješ :shock: Start by měl být na drc a pokud by jsi držel klíč delší dobu tak by se prý mělo auto přepnout do převozního režimu. Poté je třeba opět delší dobu držet klíč a zase by to mělo naběhnout na normální režim. Upozorňuji, že jak jsem dostal tak podávám- ale to už bylo skoro před pěti lety. Já jsem pouhopouhý uživatel ;)
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Nejde v zime nastartovat

Příspěvek od Laco71 »

Motor 1.8 ako v Cruze ,tak v Orlando NEMA EGR ventil,

nahradza ho DCVCP variabilné časovanie vačiek /Double Camshaft Variabile Cam Phasing/

lambda sonda sa NEZAPAJA do práce studeného motora ani katalyzator

kontrolka CHECK motora len signalizuje,že nejaky parameter spaľovania zmesi je mimo predvolených hodnot

Ako tu bolo radené začal by som kontrolou sviečok a kontrolou tlaku v palivovej lište
Odpovědět

Zpět na „Benzín“