převodovka- totálka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Domas
Příspěvky: 46
Registrován: úte dub 15, 2014 22:55

převodovka- totálka

Příspěvek od Domas »

Ahoj :( , před 5 měsícema sem koupil Cruze 1.8 16v 104kw 5st. manuál, r.v. 2009 verze LS,najeto 104 000, z bazaru, pak sem udělal klasický věci, olej v motoru,rozvody, oleje v převodovce, poslední dobou ale sleduju divnej zvuk při každym zařazenym stupni, divnej zvuk jako kdyby bylo v háji ložisko převodovky/diferáku prostě to dělá hluk, dělá to jen při zátěži, na neutrál to můžu točit a nedělá to, při brždění motorem to taky nedělá prostě jen v záteži(když šlápnu na plyn) , na 1st. a 2st. to je slyšet nejvíc, na jedničku to dělá už od 1000+ otáček a čím větší stupeň tak se zvyšujou i otáčky při kterých to dělá, kontroloval sem olej v převodovce a z kontrolního šroubu vytekl, když sem ho měnil tak sem tam vešlo 1.550l + 0,125l Militecu,

nevíte někdo o problematice tědlech převodovek, nebyla na ně nějaká svolávačka? upřímě mě dost sere že u auta co má najeto 104k odejde převodovka :?
Reklama
 

micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: převodovka- totálka

Příspěvek od micho »

Ja som mal problem, ze po zahriati a dlhsej jazde sa ozyval divny klepavy zvuk skombinovany s ako-keby hucajucim loziskom :? Najlepsie to bolo pocut po zohriati na volnobehu zvonku pri lavom prednom podblatniku, teda na vodicovej strane. Pri otvorenej kapote ani nie. Poriadne to bolo pocut aj vo vnutri po dlhsej jazde po dialnici a za jazdy (dlhodobejsie 140 kmh). Nakoniec to bolo vytlacne lozisko spojky + spojkova lamela (presnejsie pruzina na nej). Meneny cely komplet, pretoze ta pruzina z lamely poskodila aj pritlacny kotuc. Teraz je to uz OK :)
Ci to je ten isty problem ako mas ty samozrejme neviem posudit. Ja som mal podobny zvuk ako na tomto videu, aj ked v tomto pripade to bol (vraj) zotrvacnik.
http://www.youtube.com/watch?v=d9THG5cDb6Y
Drzim palce nech to naozaj nie je prevodovka, ale "iba" nieco lacnejsie -i
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Domas
Příspěvky: 46
Registrován: úte dub 15, 2014 22:55

Re: převodovka- totálka

Příspěvek od Domas »

za tenhle zvuk bych byl rád :) , bohužel mi to dělá úplně jiný zvuk, jak když je přidřený ložisko, nejspíš diferák, udivuje mě ale že to dělá jen při zátěži, když brzdim motorem tak to nedělá jakmile sešlápnu plyn se zařazenou rychlostí tak to dělá ten zvuk, nejvíc zarážející je ale to že jsou dny kdy to není slyšet, takže to nedělá, ale jsou dny kdy to je slyšet což kdyby bylo v háji ložisko tak hučí furt, o víkendu si jí snad vyndám v garáži a pak uvidíme co tam je za zázrak.
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: převodovka- totálka

Příspěvek od micho »

No mne to tiez nie vzdy robilo. Kym som na to prisiel, ze sa to deje iba pri poriadne zahriatej prevodovke tak mi to chvilu trvalo ;) Ono aj v lete ak vonku bolo aj 25 stupnov, ale prsalo, tak sa to ani po hodinovej jazde neprejavilo. Ale stacilo, ze bolo sucho a hoci len 20 stupnov tak uz po kratsej jazde to hucalo. A v zime to prakticky vobec nebolo pocut ani po jazde z Trebisova do Bojnic a pritom na dialnici som slapal.
Dzrim palce!
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Odpovědět

Zpět na „Benzín“