Ztráta výkonu

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od smire666 »

Očúvaj, teraz ma napadlo, pri akých otáčkach sa to mení dľžka nasávania? Možno blbosť, no iné ma nenapadá. Od určitých otáčok sa totiž pootočí medzikus v nasávaní, toto sa skráti a motor "dýcha" trochu ľahšie... Aj ja totiž pociťujem nárast sily v akcelerácii ( jedno, či v kopci alebo na rovine ) práve okolo tých 3600-4000 ot/min.
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Reklama
 

Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

Tak tohle opravdu nevím, mně to dělá kolem 3300ot. Někdo tady říkal, že to může být palivové čerpadlo, ale nevím, myslím si, že to by dělalo permanentně a ne jen při nějakých otáčkách. Snad bych se spíše přiklonil k té váze vzduchu, nebo tlaku ve vstřikoch....nebo snad EGR ventil,svíčky...prostě nevím a hodně mně to rozčiluje :evil:
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

...určitě někdo z vás má známé automechaniky nebo někoho, kdo tomu trochu rozumí, zkuste se prosím proptat na můj problém a dejte mi prosím vědět...děkuji za jakoukoliv informaci ;) ...
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Boeing737 »

Robí to aj moje Aveo a hranica je 3000 otáčok,ale len na 3 prevodovom stupni.

Čo je ale zaujímavé je to, že to robí podľa paliva. Ak je tam OMV 95. Pri Maxx Motion z OMV to nerobí.
Zase ak je tam V Power od Shell tak to robí,ale pri Fuel Save nie :lol: :lol: :lol:
Už som z toho jeleň,ale prišiel som na to, keď som skúšal palivá /vždy full nádrž/.

Určite má na to vplyv to palivo,lebo aj keď tankujete na Shell alebo OMV,tak kvalita konktétneho paliva sa vždy môže meniť.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

Boeing737....zkus to popsat trochu konkrétněji,co to dělá tobě...jinak určitá možnost tady je v tom palivu Vpower od Shellu, protože už delší dobu ho tankuji i když ho sem tam prostřídám s benzínem z jiných čerpaček(to mně napadlo taky,změnit benzín), ale závada se objevila zase.
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Boeing737 »

Ak ho vytiahnem napr.na 3-ke,tak pri 3000 nastane taká "výkonová diera" na sekundu,ale cítiť to.Akoby niekto zapol klímu.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Boeing737 »

Palivo musíš vyjazdiť a potom dotankovať-ak ho pomiešaš,tak nič nezistíš.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

Boeing737...tak mě to dělá podobně,ale s tím rozdílem, že ta ,,výkonová díra" netrvá jen sekundu, ale už celý další průběh otáček, dokud zase nezařadím jinou rychlost.
Já to testuji u nás do jednoho kopce, který je dlouhý a rovný se stoupáním tak 7%....někdy ho vyjedu s popisovaným problémem a jindy bez...zkoušel jsem ten kopec vyjet hned znova jak mi to udělalo a po druhé nic,všechno se chovalo jako by se nic nedělo..hajzlík-dělá si ze mně prdel!!! :evil: :evil: :evil: :D :D :D
Chevrolet Cruze LTZ 1.8/104kW 2011
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Boeing737 »

Skús to palivo....múže to byť x vecí,napr.niečo s nasávaním vzduchu.
Odkedy to robí? Čo si zmenil? Spomeň si aj na blbosti-vylučovacia metóda.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Richard »

no při 9k km by to mělo být "nový auto" takže kostřící body asi můžeš vynechat i když povolený můžou bejt..... prostě závada se objevuje jen někdy a nejde pravidelně nasimulovat..... to je obvykle nejhorší možná varianta závady..... dle "Murphyho zákonů" když dojedeš do servisu vše funguje a když pojedeš odtud zas se závada projeví..... možná by mohlo napovědět takový to "live" přenos dat z diagnostický zásuvky přes bluetoth do nějakýho android mobilu přes soft Torque, ten by možná nějakou abnormalitu mohl objevit, nebo i jinej soft ........ pokud to v oblíbeném kopci dělá častěji zkus třeba odpojit váhu vzduchu...... sice ti bude svítit CHECK ale motor si s tím nějak popere.... čím víc čidel tím víc se toho může pos_at ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

Dneska jsem zkusil vyměnit svíčky a koupil jsem nový vzduchový filtr a taky ho vyměnil,dám pak vědět jak to dopadlo. :idea:
Chevrolet Cruze LTZ 1.8/104kW 2011
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Boeing737 »

Dúfam že áno,ale to ti asi nepomôže. Aj Richard písal /ako aj ja predtým,že niečo z nasávaním/,že váha vzduchu. Daj mu V power 100 od Shell :mrgreen:
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

Včera jsem vyměnil svíčky za iridiové a taky vzduchový filtr Mann.Zatím se mi ten problém nějak neprojevil,ale jěště čekám až vyjedu benzín VPower a zkusím natankovat u OMV.Teď jsem si všiml,že když pustím klimu,tak zase začal při jízde vynechávat motor,jakoby jednou za čas vynechal některý vstřik,ale nejvíc se to projeví jenom při jízdě s klimou.Bez klimi mám pocit,že to vynechání je citelné velice jemně u otáček kolem 2500,ve vyšších nic.Až natankuji nový benzín dám vědět,zatím díky za vaše postřehy a nápady.....čauky ;)
Chevrolet Cruze LTZ 1.8/104kW 2011
Uživatelský avatar
Mato_PP
Příspěvky: 156
Registrován: čtv kvě 03, 2012 16:53
Bydliště: Poprad

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Mato_PP »

Nevyznam sa moc v autach ale mne to robilo na megane ked mi zacala odchadzat napetova cievka ci ako sa to vola
Chevrolet Aveo LTZ 1,3D SDE 95 k
Renault Megane II 1,4 16 V (predané)
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od ladinek »

Boeing737 píše:Ak ho vytiahnem napr.na 3-ke,tak pri 3000 nastane taká "výkonová diera" na sekundu,ale cítiť to.Akoby niekto zapol klímu.
Dělá to i mě, není to proměnlivé časování ventilů? Já ho mám. Dělá to na všech stupních při akceleraci na vyšších otáčkách při 3500 ot/min.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Odpovědět

Zpět na „Benzín“