Jaký benzín čepovat do 1.8

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Hlava »

Chrudosi, nerad Ti to rikam, ale status nejmladsiho clena jsem TI ja prebral ;) Asi teda, bude to tesny.

Ja beru OMV Carreru. Na nadrzi je to rozdil ve 100kc, coz neni zase takovy turbo rozdil. A jestli To na tech 600km usetri cca 3-6l, tak se to proste vrati. Na tu klasickou 95 dam urcite poklidnou jizdu po D1. Jsem zvedavej, co to udela a jak to muze konkurovat 7,5 Carrery 100.
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od milosh »

Soused mi tvrdil ze misto benzinu 95 jezdi na 98 (ba bawko kupe 1994) a pry to jede lip a nemusi tak casto radit ve meste treba, nevim, slysle jsem, rozhdoen ale b98 stoji taky trosku vic nez 95-ka ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Hlavo, co je utebe poklidne dalnicni tempo za 7,5? Ja osobne jezdim tempomatovych 120-130 za 7,5 na 95ku, takze teda rozdil zadny. Ale musi se zapocitat muj zajety motor (35000), kdy spotreba pri 10000 najetych docela klesne, aspon u me to tak bylo.

Ja uz to chapu, tu papirovou spotrebu v technicaku! Pisou mimo mesto 5,5 a urcite je tam nekde malym pismem v rozku napsano, ze pouze pri tankovani 280 oktanoveho benzinu, no tak to pak jo :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od milosh »

Ale tak pokud bys jezdil na pohodu 80-90kmh mimo mesto a ne dalnici pak nevidim problem, to i ja s oplikem 1.8 automatem 92kw dam kolem 6L v pohode -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Hlava »

Ja jezdim na dalnici 140 tempomat. Ale casto ve spickach, takze hodne brzda, plyn. A jak rikas, zajetej motor bude taky rozdil. Me to furt klesa. Jednou 7,9 pak 7,2. Takze jsem to zprumeroval a je to 7,5. Na 95 pojedu tak za 8, to vidim :) Verim, ze 100oktan bude pri zajetem motoru po 7l na dalnici pri teto rychlosti. Coz je teda super. Na benzin :) S Fabii RS 1,9PD TDI jsem mel pri 140 spotrebu 5,1 :D
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Jo, dalnice a mimo mesto se za 7 da i s 95, to neni problem. Pak ovsem vjedu do mesta, to jsou jen takove 5 10 km solichy a spotreba 10+ :) no, sam si tu stovku zkusim, akorat v Brne je teda vsude dooost predrazena :/
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Kjub »

Hlava píše:Pisu z mobilu tak sorry za chyby.
Mam spatnou a dobrou zpravu pro vsechny zastance vseho. Absolvoval jsem dneska dalsi cestu Brno, Praha. Dneska jsem to musel protahnout az do Melnika. Mam najeto uz 2,2tisice. Ale dneska spotreba 9.1l :))) Ma to sve ale.
Zacal jsem merit v Blansku. vyjizdim a ejhle Bily Cruze sedan... Tak jsme zabrali a sli za nej. Jel jsem za nim do Brna. Podle vune nafta. No hrozne jsme davali. Ne jenom ze me neujel, ale na te motorovce pred Brnem jsem ho dal :)) Ale spis mam vetsi nervy, nechci se s diselakama hadat :)) Ale auto se mi docela rozjezdilo. No a pak jsem mel telefon a musel jsem byt z Brna v Praze za hodinu a pul. Nastesti zadnej pasat :)
stihl jsem vsechno. ale nadrz za dva litry je prazdna :))))
Jak rikam, dobra zprava pro vsechny. Jo a zpatky jsem jel taky rychle. To jsem spechal zase za slecnou :)
Nema zmysel o tomto polemizovat-143 konovy benzin sa nemoze vyrovnat 150 konovemu turbodieslu. Chudak mal ho noveho tak ho trochu setril a ty si isiel naplno... a jemu este ostalo v nadrzi aj na cestu spat :D

Jedina sanca je ze pojdes do Fancaru a kupis si 6.2 V8 Camaro a skovas nase diesle hravo do vacku. :mrgreen:

A ja ked som jazdil benzin, capoval som Shell, niekedy aj V-power.

A Hanzy tvoj humor je tazko ovplyvneny tym tvojim sporakom...uz mas ten plyn vsude! :D
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od radgosk »

tomask píše:
radgosk píše:Hanzy - cisto arogantny, drzy, psychycky labilny blb. Kazde tretie slovo klepocmoud, prajem vela dizlov v okoli, hlavne teraz v zime a rano. :lol:
Esteze chevrolet spravil toho cruze dizla s kapanek vyssou spotrebou, asi iba kvoli tebe, aby si sa mal na tomto svete troska lepsie.
to kjub: da sa srandovat, ale toto co predvadza hanzy je moc, to je diagnoza.
Radgosku proč se tak urážíš a nadávaš, neumíš to vzít s humorem.
Hanzi tě neuráži je to takový jeho humor ale myslím že ty jseš schopnej proto vyskočit s okna.
Nechápu že až tak tě urazí když napíše že diesel je traktor nebo klepocmoud.
Napíš mu že benzín je do zapalovaču a plyn do sporáku a vyrovnáš skóre.
Lenže mám pocit že ty bys si se kvůly tomu klidně popral -P nerozumím -P
Mne je jedno ci by som mal benzin, diesel, hnoj, cukor, mocovku... auto mi ma sluzit a nemienim sa mu klaniat, ale humor vyzera trosku inac.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Iacobus »

Hlavo čítaj 100 oktán vs. výkon : http://www.auto.cz/100-oktanu-do-bezneh ... ower-16952
Je to už síce staršie, ale stále to má svoju výpovednú hodnotu. Hlavne preto, lebo tu všetci kupujú gumy podľa testov ADAC. :lol: :lol: :lol: ..... a když je to jednou v novinách, tak to musí být pravda.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Hanzy »

Podle me hlavne kroutak sel nahoru coz tady bohuzel vubec nemerili...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Hlava »

Jako mam o 10Kw Vic na tunu jak na stare fabii RS a ta je tak 20x rychlejsi :) Jak rika Hanzy, tady spis hraje roli kroutak. Ten me do toho kopce vyzene. Maximalku to nezmeni. V 6200 otackach to jede dobre tak jako tak, ale spotrebu to snizi, protoze prave v tech 2500 to tahne lepe. A aj do toho kopce, kdy neradis a tahnes od nizkych na trojku vys, pri predjizdeni atd, to je znat.

At si rika kdo chce co chce. Mam nove auto a udelam vse, co mi prijde pro nej dobre :) Muze to byt kravina, ale lepe se mi spi. Rikam, i placebo je super vec :)
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Clanek je 7 let stary, tezko rict, jake zmeny se za tu dobu udaly, ale toto je aspon objektivni mereni, tomu uz se da proste verit. Ono co si budeme nalhavat, i ja kdyz jsem do nadrze nacpal 98 jsem mel pocit lepsi jizdy, ale je to takove to povinne nutkani, ze kdyz je to lepsi a drazsi, proste to lip jet musi! :) Mereni vypovidaji jasne, proste zadna razantni zmena.
A co se tyka kroutaku, nepozna se to prave pri pruznem zrychleni? Ja myslel, ze je na to potreba hlavne ten kroutak.
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Hlava »

mam vyjetou pulku nadrze na 95, moc ted nejezdim, ale spotreba mi vzrostla uz na 9,2l. Jezdim furt stejne... Jako masakr, jestli tam dam 100oktan a spadne zase na 7,5, tak me nikdo nepresvedci, ze to je placebo :)
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
soptík
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 13, 2009 20:49
Bydliště: Praha

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od soptík »

Ahoj, vím, že se to už tady na fóru řešilo, tedy oktanové čísla. Ono to není až tak jednoduché žačít čepovat víceoktanový benzín, protože jde o to jak je konstruovaný motor a co doporučuje výrobce. Na Oplu jsem měl doporučený 98, ale jezdil i na 95, dokonce němec, co jsem ho od něj koupil jezdil na speciál, tj. na 91, když jsem tam nalil poprvé 98 tak jsem se nestačil divit co to s výkonem a spotřebou udělalo. Výkon nahoru, spotřeba dolů, skoro o 2 litry. U třináctistovky je každý kůň znát. Ale tenhle motor byl zkonstruovaný na vysokooktanový číslo. Má jiný kompresní poměr, jinak časovanou vačku. Byl to ještě poslední karburátor, takže neměl ŘJ, ale pak byly šestnácky se vstřikováním a tam se otáčel konektor podle použitého benálu. Já jen abys neodrovnal motor, chtělo by se to zeptat mechanika co on na to. V chevroletech jsou vlastně GM motory, to znamená americký a amíci mají benzín s nižším oktanovým číslem než evropa. Tak to radši zkonzultuj, než si uděláš nějakou škodu.
Dříve: Š 1000 MB, W 353 kombi, Š 120, Opel kadett E 1,3S, Škoda Felicia 1,3 LPG
Nyní: Nubira II wagon 1,6 16v, rv 2001
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od radgosk »

pokial si dobre pamatam, v manualy sa pise ze minimalne oktanove cislo, takze ak tam da vacsie, nemoze byt problem.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Benzín“