Jaký benzín čepovat do 1.8

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Hlava »

On mi při koupi říkal, že není špatný čas od času tam vysokooktanový benzín nalít. Tak předpokládám, že to motoru nevadí, naopak prospívá. A kdyby mu nechutnal, tak tak nejezdí... :) Navíc věřím, že již se někdo na to ptal, proto jsem začal toto vlákno s otázkou, jeslti to není blbost. Nikdo mě nezastavil :)
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Tak to je veľmi problematické čo sa benzínu týka. Napríklad do našeho starého Daewoo Nubira išiel vždy len OMW alebo shell a hneď ako bola 100-ka "Racing" tak sme tankovali ten. Auto má 170 tkm a motor je podľa vyjadrenia servisáka absolútne bezproblémový. Teda bol až pokiaľ mi to nejakým spôsobom nezožralo olej :D Ostal tam 1,5 litra a nejako to tomu motoru uškodilo :D každopádne máme firemného passata 1.8T 1997 rok výroby, nabehaných 260 000 km a jazdí stále bez porúch, sítce je cítiť že už je vyhonený ale nič mu neni. A do neho sa nenatankovali nikdy nič iné ako Slovnaft 95 takže v tomto je to asi jedno aké palivo. Ale z vlastnej skúsenosti viem že rozdiel medzi 95-kou a 100-kou bol hlavne v kultivovanosti chodu a hluku. Spotreba a ostatné je už len polemika.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Ale jo, hlava to ma rozjety dobre, jsem zvedavy na vysledky. Vzhledem k tomu, ze jezdim jen soukrome a tim padem porad jine trasy (po meste radeji moc ne :D ) , tak bych tezko zajel stejnou trasu. i kdyz jezdim za rodinou, coz je 200 km, vzdycky jedeme jinak - dva lidi, pet lidi, prasim, neprasim + dalsi aspekty, tekzko bych to poznaval. Nicmene ceny 100 uz nejsou o tolik vyssi ( i kdyz dneska Lukoil v Olmiku - 32,90! :twisted: )
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Já mať vaše ceny palív kúpim si poriadny motor :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od chrudoš »

tak toto je uplna vyjimka, jeste minuly tyden tam byl za 34,30, jinak 35+, takze zas takova hitparada to neni
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Hm nezamyslel som sa nad kurzom, fakt to neni až taká sláva :D každopádne v iných veciach sa u Vás oplatí. Napríklad sítce stále čakaám na December čo bude s mojím passatom ale popri tom už pozerám kadejaké iné autá, chevyho som v ČR ešt nepozeral to som nestihol, ale napr. zasraná jetta v dosť lepšej výbave u Vás vychádza o zhruba 2000€ lancnejšie už s prerátaním kurzu...to je dosť penez...
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Fakt? Ty blaho, to se da. No a passat teda bude nebo ne? :) Kdyztak SZ, at to tu neplevelime...i kdyz, kdo nam co muze udelat, kdyz mi jsme ti Admini :twisted:
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od tomask »

chrudoš píše:Fakt? Ty blaho, to se da. No a passat teda bude nebo ne? :) Kdyztak SZ, at to tu neplevelime...i kdyz, kdo nam co muze udelat, kdyz mi jsme ti Admini :twisted:
No jen počkej..... až vás Milosh promaže :D :D :D :PP:
Carthell Prg
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Kjub »

No ale pockaj DIMCO, admin tu nemoze mat ine auto ako Cruza!
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Hlava »

Mám dalších cca 300km na 95, furt jezdím cca 8,8l. Což je furt k 7,5 při 100 oktanu výrazný rozdíl. Nehledě na to, že tenkrát ještě valila klima... Zítra mě čeká klasika Blansko, Brno, Praha, a to mi už na 95 nevyjde, tak povalí stovečka.
Jinak ale jsem trochu nervózní, dneska jsem dával zase pověstný kopec a maximálka na vrcholu byla už jen o 8km/h menší, nikoliv 15. Připisuji to ale neustálému zajíždění motoru. Hodím tam 100oktan a padne rekord :) A neplevelte mi téma, bude přínosem pro každého :) Jde o prachy. ;)
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Promin promin, stydime se a za trest si kazdy za rohem naliskame :oops: No teda zkousis to dobre, fakt jsem zvedavy, hlavne kdyz pak nasadis zpatky tu stovku. Tak jen jezdi, ty nas pokusny kraliku :) No hele, kolik toho ale nalitas, ze to takhle porad zkousis? Vim, ze ode me to zni blbe, ale nebyl by ten diesel lepsi? Pockej...NEBYL!!!! Aajj, no vtipek no. Ted vazne, nad dieselem jsi neuvazoval? Kolik planujes rocne najezdit?
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Hlava »

No, vychází mi to dost těsno. Dlouho jsem rozmýšlel, ale pak to vyřešilo to, že diesel prostě nebyl dostupný. Mám teď hodně lítaní, protože otvírám nový podnik v Praze. Ale už jsem se přestěhoval, tak je teď klid. Každopádně, pokud nepůjdu do hajzlu, budu od ledna jezdit Praha Boleslav denně. Tam si asi vzpomenu na diesel. Každopádně, jestli to půjde otevřít i v MB, tak mě nebude už tolik tížit si koupit ještě jeden diesel :)

Jinak, spěchal jsem, upřímně, o 20km/h víc než bych měl... Celá D1 s hooodně naloženým autem (cca 200kg). Načepoval jsem 95, protože jsem spěchal a na D1 je hodně nekřesťanská ta 100 :). No, jel jsem za 8,8. Což není vůůůbec špatný. Během pár dnů to vylítám a stříknu tam tu 100 tak uvidíme.

Po Praze teď jezdím za cca 9 s 95.
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Tak Kjub za prvé sme moderátori nie admini, :D a za 2. povedz pravdu keby ti niekto ponúkne VW Passat max 1 rok staré s max 30 000km v highline výbave (full) s nejakým 2.0 TDI alebo TSI (inak B7 ten nový) za 11 000 € išiel by si si kupovať za 16 500 € Cruza ? ja osobne nie....
ale je to OT takže si ma nevšímajte :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Kjub »

Musel by som najprv tomu uverit, ze za taku cenu mam take auto...co by som mozno neuveril,. bal by som sa ze to ma nejaky hacit a potom budem musiet do toho nasrat kopu penazi...
A okrem toho som mal 8 rokov Golf, to znamena, ze po VW som chcel nieco zaujimavjsie a netuctove...Chapes moderatoru? ;) :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Jaký benzín čepovat do 1.8

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Jasné chápem ;) ale to sú passaty z VW v BA kde ich majú ako manažérske a odpredávajú zamestnancom. A ja mám človeka ktorý si ho zoberie na seba a ja ho kúpim od neho s rozdielom 1500 € čo bude mať on províziu. :D Vychcaný systém. Ibaže musí byť rok na neho písané ale keď sa napíšu dobré zmluvy je mi to jedno :D chápeš aj ty mňa že ? :D Ak bude za 11 000 € hentaké auto vo fullke neni nad čím premýšľať ;)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „Benzín“