Závada Cruze 1.8

Moderátor: Blue Lanos

micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od micho »

Zdravim!

Tak ta tlmena plechova rana (tuknutie) sa objavuje aj u mna a hlavne ak dlhsie auto stoji. Mozno je to specificke iba pre novsi typ 1.8L (?), ja mam MY2011.
Momentalne ho mam v servise kvoli rezonancii z oblasti motoroveho priestoru pri otackach motora cca 2200 - 2600 ot/min. Vraveli, ze sa pozru aj na to zahadne tuknutie, kedze auto tam bude nocovat :(
Snad to budu pocut a nieco mi k tomu budu vediet povedat. Potom sa podelim o info.

---
Update 20.07.2011: Tak, tu plechovu ranu v servise nepoculi. Mam to sledovat, aby som im vedel povedat pri akom postupe ju zacuju aj oni. Nevedeli ani teoreticky povedat, ze co by to mohlo byt.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Reklama
 

micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od micho »

Takze dnes som sa previezol s technikom na mojom aute a ten to buchnutie pri cca 20kmh pripisuje ABS. To si, vraj, po dlhsom odstaveni pravdepodobne robi autodiagnostiku a overuje funkcnost cerpadla jeho kratkym aktivovanim, co sa moze javit ako plechove buchnutie. Udajne ABS dokaze to cerpadlo na kratko aktivovat bez toho aby doslo k samotnej aktivacii brzd.
Mne uz len napadlo, ak by to bola pravda, ze asi preto sa to deje pri takej nizkej rychlosti, aby v pripade zlej funkcie ABS (zablokovania kolies) nevznikli nejake velke skody :)
Neviem naisto, ci to je ono :?:
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od VIP »

Mě to asi dělá taky. Takový slabý plechový bouchnutíčko. Dělá to při rozjezdu. Asi je fakt, že když auto delší dobu stojí, tak to pak udělá. Jindy jsem to asi taky nezaregistroval. Většinou, když zařadím z 1 na 2, tak se to pak ozve, jinak ne.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od lomngi »

micho píše:Takze dnes som sa previezol s technikom na mojom aute a ten to buchnutie pri cca 20kmh pripisuje ABS. To si, vraj, po dlhsom odstaveni pravdepodobne robi autodiagnostiku a overuje funkcnost cerpadla jeho kratkym aktivovanim, co sa moze javit ako plechove buchnutie. Udajne ABS dokaze to cerpadlo na kratko aktivovat bez toho aby doslo k samotnej aktivacii brzd.
Mne uz len napadlo, ak by to bola pravda, ze asi preto sa to deje pri takej nizkej rychlosti, aby v pripade zlej funkcie ABS (zablokovania kolies) nevznikli nejake velke skody :)
Neviem naisto, ci to je ono :?:
Tak s týmto problémom čo opisujete chcem ísť tiež do servisu. Ale pochybujem že je to ABS. Ja som to skúmal a zisťoval som to. Tak že predok auta som zdvihol tak aby s kolesami sa dalo točiť. Zaradil som rýchlosť bez naštartovania a pomali začal točiť ľavím kolesom. Moje zistenie je že to robí poloos v prevodovke. Lepšie povedane poloos je uložený do diferenciaľu cez takzvany satelit. Pri malich rýchlostiach je počuť klepnutie kov o kov. Tak že je tam veľká vôľa buď satelitu alebo poloosa. Uvidím čo mi budú chcet natlačiť do hlavy. Ale budú mať dosť veľký problém ma presvečiť, lebo denne takých prevodoviek vyrábam 420ks a už nijakých 16 rokov. A robí to iba ľavá strana. Pravé koleso je ok.. Tak že ten klepot sa prejaví počas jazdy keď začnú zaberať kolesa alebo pri brzdeni motora keď sa rýchlosť zníži a otáčky prevodovky ,lepšie povedane otáčky diferencialu sú rovnaké. Keď sú kolesa stále v záberu tak je všetko ok. Čo sa týka ABS je to štandartne nástavene tak že je aktyvny od 20km/h a viac. Je to z dôvodu meranie brzdnej sily. Keď spiklad merajú učinnosť brz na stk tak na valcoch otáčky dosahujú 18km/h. Moje zistenie je že to robí poloos v prevodovke. Lepšie povedane poloos je uložený do diferenciaľu cez takzvany satelit. Pri malich rýchlostiach je počuť klepnutie kov o kov. Tak že je tam veľká vôľa buď satelitu alebo poloosa. Uvidím čo mi budú chcet natlačiť do hlavy. Ale budú mať dosť veľký problém ma presvečiť, lebo denne takých prevodoviek vyrábam 420ks a už nijakých 16 rokov. A robí to iba ľavá strana. Pravé koleso je ok.. Tak že ten klepot sa prejaví počas jazdy keď začnú zaberať kolesa alebo pri brzdeni motora keď sa rýchlosť zníži a otáčky prevodovky ,lepšie povedane otáčky diferencialu sú rovnaké. Keď sú kolesa stále v záberu tak je všetko ok. Čo sa týka ABS je to štandartne nástavene tak že je aktyvny od 20km/h a viac. Je to z dôvodu meranie brzdnej sily. Keď spiklad merajú učinnosť brz na stk tak na valcoch otáčky dosahujú 18km/h.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
getrewt
Příspěvky: 25
Registrován: ned srp 08, 2010 15:57
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od getrewt »

caute,
mam ten isty problem s tuknutim pri 20km/h.

moje zistenie je, ze to tuknutie sa neprejavuje po rovnakom case odstavenia vozidla.
s vysokou pravdepodobnostou sa prejavuje pri urcitej konkretnej teplote motora. v zime totiz stacilo kratsie odstavenie vozidla, ako v lete pri vyssich teplotach vzduchu, aby sa tuknutie objavilo.
CHEVROLET CRUZE 1.8 LT Pewter Grey
najazdenych : 14.500 km
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od micho »

Hľadal som aj na EN fórach a zatiaľ najpravdepodobnejší vychádza ten ABS self-check:
http://answers.edmunds.com/question-Whe ... 37714.aspx
Each time the vehicle is driven, as soon as vehicle speed reaches approximately 20 km/h (12 mph), the anti-lock brake control module turns on the pump motor for approximately one-half second. At this time, a mechanical noise may be heard. This is a normal function of the self-check by the anti-lock brake control module.
Na ten zvuk sa stažujú aj používatelia na chevroletcruzeforum.com a najčastejšia odpoveď je ABS self-check. Skúšal som študovať v servisnej príručke, no nič tam o tom nie je. Že sa vykonáva nejaký self-check je jasné, ale kedy a za akých podmienok som sa nedozvedel. Ale možno len neviem poriadne čítať :D
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od klm121 »

Ja som si to zatiaľ nevšimol, ale na Zafire nám to robí tiež a tam som sa nakoniec dozvedel, že je to test ABS ak sa dobre pamätám.
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Uživatelský avatar
kalos26
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 22, 2012 22:35
Bydliště: Břeclav

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od kalos26 »

Taky mi to dělá a štve mě to. Připadá mi to jako zvuk vystřelující pružiny :-D
Chevrolet Cruze 1.8 16V 104KW/141K
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od smire666 »

Je to nabetón to ABS, píšu to aj vo FAQ na my-chevrolet.eu
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od Kjub »

Mne to tukne tiez, ked sa rozbieham, vacsinou ked sa rozbieham pomalicky, 1, 2 a tuk.. Ale ne vzdy, niekedy si tukne, nieledy ne. Uz mi to kukli aj v servise ale nic nenasli... Takze to ignorujem, aj tak to spraby iba raz a konec (ak to spravi)...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od smire666 »

Mno, malo by to robiť iba pri rozbiehaní sa po naštartovaní. Keď sa rozbiehaš ďaľší krát, už by to nemalo byť ono.
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od Kjub »

Ano, iba raz po nastartovani. Aj ked vypnem motor a neni dlho odstaveny tak uz netukne...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Luking
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 26, 2011 20:08

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od Luking »

to ťuknutí není bohužel závada , je to nepříjemné ale je to správná funkčnost vozidla. Přesně si už nevybavím čím to přesně bylo ale myslím že nějakou klapkou ...
Uživatelský avatar
maccahos
Příspěvky: 9
Registrován: pon úno 18, 2013 12:02
Bydliště: Přerov ( ucpaná nad Bečvou) :-)

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od maccahos »

Mám úplně stejný problém na mém CRUZE 1.6 16V 91kW rok výroby 2011, v servisu nic nezjistili. Dělá to jen při prvním startu denně při řazení 2. Pak už je klid. Připadá mi, že zvuk jde někde od zadní napravy z prava.
CRUZE LS 1.6 16V 91kW r.v. 2011
-------------------------------------------
opel astra F 1.6 8V 55kW r.v. 1996
-------------------------------------------
Olcit 1.1 42kW r.v.1989
-------------------------------------------
Dacia 1.3 40kW r.v.1976 0-100 km/h 18.3 s
Odpovědět

Zpět na „Benzín“