LPG a CRUZE 1.6

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od VIP »

Co to má být ten EGR ventil?
Mě občas svítila kontrolka motoru taky. Měl jsem sadu na ETHANOL. Už to nemám a kontrolka už nesvítí.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od palikx »

ventil zpetneho vedeni spalin-tedy motor si nasava zpet spaliny z vyfuku.snizi to emise ale zasvini celej motor.
diky etanolu ale svitila chyba lambda sondy -kyslikovy senzor ve vyfuku -diky jinemu spalovani byly jine emise a lambade se to nelibilo-resp.jednotce motoru.
pravdepodobne stejna zavada ktera je vyse zminovana.lambada nemusi byt vadna.v soucasne dobe je na vine spatny benzin parkrat se mi to stalo.taky to uspesne likviduje katalyzatory.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od VIP »

Díky za info. Ještě by mě zajímalo toto: Jednotku na E85 mi vyndali, moc mi to žralo. Po vyjmutí a připojení diagnostiky mi ten borec řekl, že je vše v pořádku, ale psalo mu tam něco jako (už si to moc nepamatuju) dlouhodobě zvýšená nevím už kontrola? paliva a něco jako +8,6%. Prý to bude pomalinku klesat až to úplně zmizí. Co to je? To mi jako bude víc žrát? Jak to odstranit? Nechápu to. Prosím o vysvětlení, Palikx. Díky.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od ta3s »

Tak sorry..ziaden ventil..plati co pise palix
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od palikx »

je to dlouhodoba korekce paliva
jednotka se snazi dohnat emise a diky tomu pridava nebo ubira davku.pokud hodnota presahne urcitou hranici vyskoci chyba bud chude nebo bohate smesi.pokud mas + 8 je to hodne a v podstate to znamena chuda smes.(jednotka pridava 8 -ted nevim ty jednotky-aby obohatia motor.)
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

tak sa opat hlasim, tusim, ze po dalsich dvoch navstevach svojho LPG servisu ... nervozita presla, uz sa na tom viac smejem :)

par noviniek, co sa spravilo, vylucilo

- z nejakeho oficialneho servisu chevy dostali avizo, ze s tym mali skusenost, ked auto islo na tempomate, takze mi nastavili plyn aj na tempomat nejako zvlast, no nepomohlo ... rozsvietilo sa po 100km cca
- teoreticky vraj moze ich neoriginal diagnostika nie na chevrolet priamo ukazat chybu, ktora realne nie je ... potvrdili mi ale aj zo Chevy, ze rovnako ukazovalo nefunkcnost zadnej lambda sondy aj im
- lambda sonda vymenena pred troma tyzdnami asi, dnes ale na zdvihaku komplet skontrolovana, aj vizuakne, opat niekolkokrat merane emisie a kontrola katalyzatoru - vsetko v poriadku
- dnes ale zmazana chyba a po 200km zatial nic - podla diagnostiky a vypise chyb, kedy sa stala, v akych otackach, pri akej zatazi atd sa prislo na to, kedy sa to stava, ze sa ta lambda rozsvieti - minule zvysili na zaklade tejto infe o rozsvieteni bohatost zmesi, nepomohlo, takze teraz to ochudobnili (vraj to tak bezne na ich diagnostike robi pre FIATy a treba tak postupovat) ... a zatial v poriadku

je mi ale jasne, aj keby to fungovalo, ze to je len taka "zaplata" na to ... ze tu chybu sposobuje nieco ine ... dnes ale objednali komplet system naviac - pokial sa mi to rozsvieti opat, vymenia riadiacu jednotku a trysky atd, takze som relativne spokojny
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
tondo222
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 27, 2011 21:31
Bydliště: KOšICE

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od tondo222 »

Barii a kde ti nastavovaly tu bohatost zmesi v lpg servise alebo v chevrolete.Aj mne stale vypisuje že chudobna zmes a kod chyby 2096.
chevrolet CRUZE 1.8 LS kola 18 na 235R40.
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

tonto: v LPG servise, v chevrolete sa do toho nestaraju
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 28, 2013 06:49
Bydliště: Bratislava :)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od janci »

nechem ti brat iluzie ale mozes menit co ches a chyba vyskoci znova, octavka ma to iste, jedine co pomaha je emulacia lambdy pokial to tvoj lpg sistem vie, inak dodatocna krabicka,, a chlapci to musia vediet nasavit, skus pojazdit viac na benzine sa to zrovna,, su to prekrocene dlhodobe limiti na chudobnu zmes, mne to svietilo 250000 km, v riadacej sa to nastavit NEDA!!! jedine reset, co neradi robia a vela snich nato ani nema stroj!
LT+ 12 Lpg, octavia tour1 07 Lpg, octavia sdi 02, felicia Lpg 99, renault 25 94, skoda 120 LS Lpg :))
Uživatelský avatar
tondo222
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 27, 2011 21:31
Bydliště: KOšICE

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od tondo222 »

Ja SOM VYMENIL STREKOVAčE ZA INE A AUTO SPOTREBA DOLE A čEK NESVIETI.
chevrolet CRUZE 1.8 LS kola 18 na 235R40.
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od VIP »

Přemýšlel jsem o LPG, tak jsem si napsal o info. Co si o tom myslíte?

děkujeme za poptávku a zde je nabídka:

-montujeme kvalitní italské zařízení BRC P&D
-montáž včetně automatického dávkovače aditiv-nutný pro ochranu ventilových sedel
-montáž tankovacího hrdla pod víčko tankování benzínu
-antikorozní ochrana po montáži
-kvalitní provedení -cena kompletní montáže 37 900,- s DPH
-záruka na systém LPG 24 měsíců
-nepřicházíte o tovární záruku
-úspora paliva cca 40%
-úbytek výkonu cca 0-10%
-servisní prohlídky LPG jsou sjednoceny s továrními prohlídkami, cena od 500,- do 1 500,-
-revize LPG zařízení – 1x ročně, cena 500,-
-vše provádíme u nás AutoDobrovolný - Velké Meziříčí
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Krtek »

Na 4válec mi to přijde drahý když se dá udělat 6hrnek za 28 tisíc. Já bych dneska víc jak 20-22 tis za přestavbu nedával ať si tam dávaj třeba zlatý trubky.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od ChevyEpica »

Opravdu je to šilene drahy, Ja sem platil za V6 celkem 24500 kč. Systém je Magic 3 od HL Propan a mám na něj najeto už 40 tis kn a nikdy žadný problém.
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
ondro
Příspěvky: 14
Registrován: úte říj 01, 2013 11:41
Bydliště: Zvolen (SVK

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od ondro »

Barri píše:tak sa opat hlasim, tusim, ze po dalsich dvoch navstevach svojho LPG servisu ... nervozita presla, uz sa na tom viac smejem :)

par noviniek, co sa spravilo, vylucilo

- z nejakeho oficialneho servisu chevy dostali avizo, ze s tym mali skusenost, ked auto islo na tempomate, takze mi nastavili plyn aj na tempomat nejako zvlast, no nepomohlo ... rozsvietilo sa po 100km cca
- teoreticky vraj moze ich neoriginal diagnostika nie na chevrolet priamo ukazat chybu, ktora realne nie je ... potvrdili mi ale aj zo Chevy, ze rovnako ukazovalo nefunkcnost zadnej lambda sondy aj im
- lambda sonda vymenena pred troma tyzdnami asi, dnes ale na zdvihaku komplet skontrolovana, aj vizuakne, opat niekolkokrat merane emisie a kontrola katalyzatoru - vsetko v poriadku
- dnes ale zmazana chyba a po 200km zatial nic - podla diagnostiky a vypise chyb, kedy sa stala, v akych otackach, pri akej zatazi atd sa prislo na to, kedy sa to stava, ze sa ta lambda rozsvieti - minule zvysili na zaklade tejto infe o rozsvieteni bohatost zmesi, nepomohlo, takze teraz to ochudobnili (vraj to tak bezne na ich diagnostike robi pre FIATy a treba tak postupovat) ... a zatial v poriadku

je mi ale jasne, aj keby to fungovalo, ze to je len taka "zaplata" na to ... ze tu chybu sposobuje nieco ine ... dnes ale objednali komplet system naviac - pokial sa mi to rozsvieti opat, vymenia riadiacu jednotku a trysky atd, takze som relativne spokojny
Barri, tak ako to tu tak citam, tak rozmyslam nad tym plynom. Bol som rozhodnuty, ze si ho dam namontovat, ale teraz som normalne v pomykove.Hatiara mi dohodil aj predajca,ale teraz som si uz nie velmi isty.
Iba ak uz maju iny system, ale to asi nevies, ako je to teraz u Hatiara
CRUZE SW 1,6 LT+ DEEP ESPRESSO
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Vypravca »

VIP píše:Přemýšlel jsem o LPG, tak jsem si napsal o info. Co si o tom myslíte?

-cena kompletní montáže 37 900,- s DPH
-servisní prohlídky LPG jsou sjednoceny s továrními prohlídkami, cena od 500,- do 1 500,-
-revize LPG zařízení – 1x ročně, cena 500,-
Za tu cenu ti mohli dat tie prehliadky gratis.
Ja mam vsetky prehliadky pocas zaruky zdarma.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Odpovědět

Zpět na „Benzín“