1.6

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: 1.6

Příspěvek od ladinek »

to nevím ,ale nečudil :lol: u disla by vadil ten dpf filter ,jezdím furt po městě a to by se nevyčistil asi nikdy :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: 1.6

Příspěvek od Iacobus »

ladinek píše::D Vy se nakonec shodnete ,že chrochták je lepší než benzín,1,8 líná jak píše Chrudoš to snad ne!!!
NIE,NIE,NIE!!! Chrochtavý klepočmoud NIE. :!: :!: :!: Tak to v žiadnom prípade. -P -P -P V prípade 1.6 sa jedná sa o jedinečnú ukážku nevhodnej kombinácie auta a motora. Možno v Aveu by to bol trhač asfaltu, ale v Cruzovi pokulháva. Ak budem kupovať nové auto, bude to na 100% zasa benzín. Žiadny diesel, turbodiesel a zatiaľ asi ani predražený turbobenzín. Ale o tom turbátku v benzíne už možno aj uvažujem. Nebudem však do tejto témy zaťahovať diskusie benzín vs.diesel.
Fabo
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 28, 2011 15:26

Re: 1.6

Příspěvek od Fabo »

Ajtak by bola najlepsia ta 2.8 V6 z Insignie, akurat bez toho turba :)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6

Příspěvek od Akri »

Kjub píše:Tiez nie som mechanik, ale som si isty ze iba supnut turbo nestaci. Urcite sa tam musia spolu s tym prisposobit aj ine komponenty. Mozno aj lepsie brzdy bude treba??? :lol:
Sak ked tak velmi chces zvysit vykon, chod do nejakej renomovanej tunningovej firmy a oni ti to komplet urobia tak ako sa ma. Si myslim, ze tam dostanes aj zaruku na taku upravu. A nebudes riskovat, ze sa nieco dosere. :o)
Na co brzdy? On chce jezdit :D brzda je pedal zbabelcu :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
59charlie
Příspěvky: 34
Registrován: stř zář 08, 2010 19:23

Re: 1.6

Příspěvek od 59charlie »

Ja se taky pridavam, auto je line a nenazrane, ale pozor, ja mam 1,8! Motory jsou jednoduse nepovedene, sprevodovani naprd, skoda no. Nemenil bych, ale mam pocit, ze vsechny okolni objemove slabsi auta jezdi daleko lepe, bohuzel. Na druhou stranu nejsem zadny zavodnik a nepredjizdim za kazdou cenu, motor bohate bohate staci. a panove, toto auto se neokouka ani za 5 let :lol:

_________________
Cruze 1,8 LT Míca
Kua chrudoši,nechci dělat Cruzovi advokáta,ale to se Tvůj pohled na Cruze tak změnil?
25.8.2010 jsi psal,že to tak špatné není...
Ahoj, urcite LT, urcite 1,8 a urcite manual, je to provozne a pohodlim nejlepsi volba. Motor sype vyborne, po zajezdeni ani zas tolik nezere (do 8,5 a jezdim hlavne mesto) a komfortem je LT verze vyborna, auto dela vsecko samo, topeni je pri vsi ucte problem opravdu zatim jen u jednoho auta, nikdo jiny to nevnima, takze o chybejicim krytu bychom ani nevedeli :) A o automatu sis urcite nacetl dost, ten neni sikovny, takze nechat ho byt.

Co se tyka poskrabanych plastu, jsou to holt nemekcene plasty, ty jsou vsude stejne a stejne poskrabane. Kdo chce, auto se da vylestit a skrabance jsou fuc.

Ja jsem spokojeny na jednicku, auto mam vic jak pul roka, 15000 najeto a nemuzu rict ani popel (musim zatukat)

...ono jde hlavne o to, co ocekavas. Pokud si uvedomis kupni cenu, za ty prachy to buhvijake brko nebude. Materialy odpovidaji, motor jede lepe, zpracovani je taky s ohledem na cenu na vyborne urovni, takze pokud si to takto uvedomis, neni duvod k nespokojenosti.

Pokud ale cekas mercedesa za 400k, tak na to zapomen, pokud jsi permanentni remcal a cekas, ze za 400k si z tebe kazdy sedne na prdel a bude delat buhvico, jako bys mel rollse, bez o dum dal...

Taakze, rozhodni se sam, ale dle me urcite neprohloupis :)

_________________
Cruze 1,8 LT Míca
Nevím,jestli jsi četl moje první dojmy z mého Cruze - motor 1.8 a převodovku považuji za velice podařené,spojku a řazení za perfektní a vochcávky nakládám na zadní značku v jakékoli motorizaci .:D
Omlouvám se,ale nějak jsem to nevydržel a musel si ulevit.
Charlie
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: 1.6

Příspěvek od Kjub »

Takze ak porovnam Golf 1.4 75PS na ktorom som vela jazdil ako som uz pisal tak ten vazi 1132 kg. Cruze 1.6 vazi 1360kg. Cruze ma o 49PS viac (ten novy) co je dost. Takze ten rozdiel vahy sa vykompenzuje na rozdiely poctu koni.
Ked toto porovnam, tak mi to vychadza ze "pohyblivost" Cruza 1.6 je podobna Golfu 1.4 tak to nemoze byt take hrozne. Nieje to ziadna raketa, ale ako som uz pisal, ked sa dobre zabehne nemoze byt problem. Treba to vytacat.

Podla mna pocitovo ak niekto prejde z povedzme 150PS a viac turbo motora na obyc 1.6, tak vtedy musi mat pocit ze to vobec nejde.
Inak neviem ako vam, ale mne predajca, este uplne prvy krat ked som sa bol na Cruza kuknut povedal, ze tu 1.6 by moc neodporucal...

Ale verim ze Cruze je blbo zprevodovany, lebo zase porovnam s nasou A6 140PS ma 1550 kg a pocitovo je zivsia. Ked som to ale trochu s bratom testoval na rovinke tak sme boli na tom rovnako (aj sme sa vymenili niekolko krat). Aj na dialnici, obidve auta isli rovnako... Asi to kvoli tomu sprevodovaniu...
Vyskusal by som si tu 1.6 schvalne ze ako jazdi... Myslim ze tym blbym sprevodovanim uberaju Cruzovi takych 10 koni. Da sa to vykompenzovat tym ze budeme jazdit na vyssich otackach...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: 1.6

Příspěvek od honza72 »

No a vo tom to je -i .

Musí se to vytáčet, protože má dlouhé převody. Kdyby mu na 1-2-3 něco "přikrátili", nic se nestane a jezdit bude líp, protože mu půjdou rozjezdy, které se musí teď více vytáčet, nic víc. (A navíc je to 16-ti ventil, který se odjakživa vytáčí jinak než starší 8V konstrukce, kdo zná oplácké motory, ví o čem píšu.)
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Riko
Příspěvky: 110
Registrován: pon lis 22, 2010 18:04
Bydliště: SR-Hnúšťa

Re: 1.6

Příspěvek od Riko »

Zdravím,neviem či píšem dobre ale chcem sa opýtať,mám najazdené cca 1600km,motor 1.8,myslíte že už možem jazdiť ako sa patrí,myslím tým viac vytáčať motor.Doteraz som jazdil tak do 3,3.5,4 tis.ot.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Kjub.
Vidíš , tak ako to porovnávaš s Golfom, práve táto rovnica kone/hmotnosť pri Cruzovi 1.6 podľa mňa neplatí.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: 1.6

Příspěvek od chrudoš »

59charlie- me to auto ted proste prijde subjektivne jako line...ale je pravda, ze je to proste taky odhlucnenim a pohodlnosti, ktera dela auto "odcizene" od okoli a clovek to tak nevnima. Cruze samozrejme jede a predjizdi, jak ma, jen se mi na tom proste neco nezda. A pokud ti spojka funguje jak ma, beru uz auto proste do servisu, zacinam byt na poskakovani alergickya bez dloooooouheho prokluzu spojky proste plynule nezaradim, v ostatnich autech muzu spojku poustet jak chci a auto neposkoci, u Cruze je to presne naopak a zacina mi to sakra vadit! Tfuj to jsem se sam nas*al :)

Ne auto je v pohode, drzi, nic se nekazi, ale to razeni je proste furt a me to zere. Jedu do servisu! :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: 1.6

Příspěvek od honza72 »

Jen je otázkou, Chrudoši, kde se v ČR najde servis s velkým "S" a s chlapama s koulema??? Jo, jo, sám víš, že: "To je normální...., pane". Bohužel. Ale jsem stejně zvědav, co Ti řeknou, pak napiš, jestli se má fráze neshoduje, :D .
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Fabo
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 28, 2011 15:26

Re: 1.6

Příspěvek od Fabo »

Riko píše:Zdravím,neviem či píšem dobre ale chcem sa opýtať,mám najazdené cca 1600km,motor 1.8,myslíte že už možem jazdiť ako sa patrí,myslím tým viac vytáčať motor.Doteraz som jazdil tak do 3,3.5,4 tis.ot.
Kludne, len ho nechaj najprv zohriat.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: 1.6

Příspěvek od chrudoš »

Honzo, ja vim, ale i to mi bude stacit. Pokud budu proste vedet, ze se s tim neda nic delat, tak aspon odpadne strach, ze si ja sam mrvim auto (ze se ovsem bude mrvit dal, to je mi jasne, jen to nebude moje chyba :) )
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
stanley16
Příspěvky: 23
Registrován: pon črc 25, 2011 20:08

Re: 1.6

Příspěvek od stanley16 »

Zdravim mam surnu otazku. Aky typ sviecok ide do motora 1,6 91kW, alebo kde sa to da zistit v domacich podmienkach, nemam veci na vymontovanie povodnych. Diky za rychlu odpoved.
Odpovědět

Zpět na „Benzín“