Výměna tlumičů

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
hama4tux
Příspěvky: 35
Registrován: pát čer 10, 2011 12:40

Výměna tlumičů

Příspěvek od hama4tux »

Tak jsem o víkendu absolvoval výměnu tlumičů

Podvozek byl po cca 70 000 km v háji, tlumiče K.O zadní uložení předního ramene K.O, Horní uložení bylo jedno vysipané
Celkem mě to stálo 9 700 kč, koupil jsem tlumiče KYB, horní uložení Febi, Stabliky Febi a Zadní užložení předního remene Febi

Práce necelých 5 hodin, a ten pocit... auto jako nové :)

Takže repas celého podovzku na Cruze se dá vyřešit za 10 000kč, no není to krásné?:)

Hama
Reklama
 

Uživatelský avatar
PatasRS
Příspěvky: 22
Registrován: čtv zář 18, 2014 23:16

Re: Výměna tlumičů

Příspěvek od PatasRS »

To je mazec celkem :D taky máme najeto kolem 70tis. a podvozek se zdá tvrdší, ale že by byl ko? Po jakých cestách jezdíš? Jinak cena je celkem vklidu :) já už bych při repasi šel do nastavitelného podvozku :PP:
hama4tux
Příspěvky: 35
Registrován: pát čer 10, 2011 12:40

Re: Výměna tlumičů

Příspěvek od hama4tux »

Jezdím po Brně, jo krůz je konstrukčně tvrdý auto, jinak to s tímto typem náprav a jejich uložením snad ani nejde.

Nic méně kola už pořádně nedrželi na silnici auto se houpalo, už mě to trápilo delší dobu, tak jsem se k tomu konenčně odhodlal... a docela to šlo :) bál jsem že to bude horší operace

Ps Cena v Autorizáku : astronomická :)
AndroidCZ
Příspěvky: 69
Registrován: ned led 27, 2013 00:07
Bydliště: Brno

Re: Výměna tlumičů

Příspěvek od AndroidCZ »

A kde ti to za těch 10 litrů provedli? Máme najeto 60000 a zatím nic. Snad nějak poznám, až to bude vymlácený :) Přijde mi že se to chová zhruba jako nové, při garanční prohlídce před měsícem neříkali nic, předpokládám že by se ozvali s jakoukoliv blbostí "kterou je naprosto nezbytné vyměnit", za peníze :D
Pokud jezdíš jen po Brně, tak je to asi městským provozem. Já jezdím cca 60% dálnice, 30% okresky a ten zbytek je Brno.
Cruze SW 1.8 LTZ, najeto 70000 km
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Výměna tlumičů

Příspěvek od Laco71 »

Je zajímavé,že Orlando je postavěno , na totéž podvozkove platformě, co Cruze

Mám najeto 92 200 km a podvozek DRŽÍ , všechno jak má , přičemž Orlando má skoro 400 kg + hmotnost
oproti Cruze
tedy Cruze je LEHČEJŠÍ a nemělo by se víc opotřebovat čem Orlando,

někde je CHYBA !!!
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Výměna tlumičů

Příspěvek od hoza »

Zvláštní..... náhodu nizkoprofilové pneu nemáš?, často přeložené auto nákladem či vozíkem? či jezdíš často a rychle po rozbité polňačce na zahradu?
hama4tux
Příspěvky: 35
Registrován: pát čer 10, 2011 12:40

Re: Výměna tlumičů

Příspěvek od hama4tux »

Ne Honzo ani jedno z toho :) auto jezdí jen 2+ 1 dítě, jezdí teda děně to městké Cross relý, Auto při přejetí nerovností začalo odskakovat, tupě to na předku mlátilo.
ted to jezdí jak nový.

- Cena za 10 000 - uděláno svépomoci takže cena jen za díly

- Orlando je sice těžší, je to sice stejná platforma, ale i Cruze v naftě má jiné díly než Cruze v 1.6 .

Včera jsem ještě měnil pružiny na zadku, protože pravá byla prasklá... Zachvilku už to auto bude celé vyměněné :)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“