Pískání při delší jízdě

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
GiGi
Příspěvky: 27
Registrován: pon led 07, 2013 13:49
Bydliště: Velvary,Okres KLADNO

Pískání při delší jízdě

Příspěvek od GiGi »

Ahoj přátelé...dlouho jsme se neozval s nějakým problémem,a to moje auto je snad přtahuje.....Takže chci se zeptat jestli se někdo s něčím takovým také setkal,nebo by mi mohl poradit,jelikož já i u nás v servisu už jsme bezradní :-D Když jedu déle(aspon tak 60km) tak se mi line od kol hrozné pískání,když přibrzdim,nebo hnu mírně volanten na stranu,tak to přestane.....ale hned zase začne....pískání je uplně stejné,jako když máte sjeté destičky a brzdíte,ale toto dělá právě naopak,když jedu..pokud přibrzdim přestane to a hned začne jak pustim brzdu...fakt netuším,nemáte někdo nějakou radu?Za každou předem moc děkuji GiGi
Chevrolet Cruze 1.6 LT+,91kw,Barva Modrá Arctic,16"
Reklama
 

Domas
Příspěvky: 46
Registrován: úte dub 15, 2014 22:55

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od Domas »

vyměň kotouče a desky, pokud si je teda neměnil, dělalo mi to taky, asi po půl roce po koupi Cruze, byly tam asi starý desky a auto jen popojíždělo v bazaru.....,taky mi to občas písklo a to sem ani nemusel šlápnout na brzdu, když sem pak z toho desky vyndal tak ikdyž měly 70% tak na nich byl takovej skelnej povrch, vyměnil sem jak desky tak kotouče a byl klid
GiGi
Příspěvky: 27
Registrován: pon led 07, 2013 13:49
Bydliště: Velvary,Okres KLADNO

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od GiGi »

no mě v servisu zkoušeli udělat náběhovou hranu a vyčistit co se dalo....ale nepomohlo to,taky řikal pokud by to nepomohlo,tak jedině zkusit vyměnit ty destičky no...tak to tim asi opravdu bude no...díky moc -i
Chevrolet Cruze 1.6 LT+,91kw,Barva Modrá Arctic,16"
seals0101
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 13, 2015 15:01

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od seals0101 »

No tak riesenim je kedze mne robilo to iste: ze rozobrat brzdy odkial ide zvuk popripade vsetky, vybrat dosticky prefuknut stlacenym vzduchom, a za dostickami by si mal mat naspekane z brzdenia taka cierna hrudka a ta vytvara ten zvuk. Staci precistit a prestane to.
Ja som bol v servise ze vymenim brzdne dosticky, ale doslo len k precisteniu a brzdne dosticky ubehli odvtedy dalsich 35tis km.

P.S.: moje pôvodne dosticky uz maju 100 500km 8)
Chevrolet Cruze SW LT-Plus, 2012, 1,6benzin (91kW), hneda metaliza
GiGi
Příspěvky: 27
Registrován: pon led 07, 2013 13:49
Bydliště: Velvary,Okres KLADNO

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od GiGi »

Takže přátelé.....destičky i kotouče vyměněny......a stále to píská :-D Je sice pravda,že o trochu mín,ale stále se to nedá poslouchat....jak když jedu nějakou starou rachotinou :-D Jsem z toho už na nerva :-P kdyby měl někdo ještě nějakou radu,tak si ji rád vyslechnu....u nás v servisu už fakt netušej,čim by to mohlo být :-D
Chevrolet Cruze 1.6 LT+,91kw,Barva Modrá Arctic,16"
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od ChOrlando »

no já nevim brzdy nebo ložiska co jiného by to mohlo bejt než ložisko, když brzdy jsou nové? ikdyž ložisko spíš hučí než píská... mne hučelo přední kolo při prudším zatáčení bylo to prasklé ložisko...
Orlando 1.8 Benzin
Uživatelský avatar
criistiiano
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 02, 2012 15:30
Bydliště: Trebišov okolie

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od criistiiano »

Tak ja som mal po 30 000 km rovnaky problém, piskanie vychadzalo z prednej časti tak som vymenil predne doštičky ale robilo to ďalej. Nakoniec sme zistili že zvuk vychádza zo zadu pričom zistili že doštičky sa odlepovali tomu sa povie kvalita na novom aute. Takže som zaplatil 120 eura :) odvtedy poklopkam nič nepočuť ale po výmene som mal vidiny že to stále robí :D
1,6 LT+, white sedan
Domas
Příspěvky: 46
Registrován: úte dub 15, 2014 22:55

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od Domas »

nemůžeš mít přirezlé pístky v brzdičích? že jak ti nechodí brzdič tak ti furt malinko přitlačuje desky ke kotouči a pak by to pískalo....
Uživatelský avatar
dominic7
Příspěvky: 56
Registrován: pon dub 22, 2013 20:41
Bydliště: Trnava

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od dominic7 »

ahojte chlapci, mám rovnaký problém ako bol spomínaný na začiatku a začalo mi to robiť nedávno. Asi tak pred týždňom mi to sporadicky zapišťalo a včera keď som šiel cca 30 km, tak nič, dnes keď som šiel, tak strašný zvuk zo zadnej časti vozidla. Nabehané je na aute zatial cca 34000 km, menené brzdové doštičky zatiaľ neboli, rozmýšlam, či chyba nebude v tomto a keď by som to náhodou rozoberal a mal by som to čistiť, či by nebolo dobré hneď doštričky vymeniť. Zvažujem tieto dva typy:
- Sada brzdových destiček ATE, kotoučová brzda
https://www.autokelly.sk/Product/AT-607 ... 5;32515038

alebo

- Sada brzdových destiček vč. příslušenství, BOSCH
https://www.autokelly.sk/Product/BO-098 ... 5;32515038

Prípadne potom ešte z Carmaxu som pozeral: BRZDOVÉ PLATNIČKY ZADNÉ - SADA - OEM - HI-Q SANGSIN - VÝBORNÁ KVALITA
Neviem, ktoré by ste odporučili?

ďakujem Vám za rady
Chevrolet Cruze SW 1,8 LT+, black carbon
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od karstn »

No když mě piskaly destičky tak to po výměně taky nepomohlo.
Dokud to šlo tak jsem kotouče přefrezoval a měnil jen destičky ale to bylo v době kdy to všechno bylo OK jen se časem při brždění vibroval volant.
Když už to mělo naběhané přes 200tis. tak to začalo pískat. Valeček už byl taky na výměnu i s novýma destičkama i kotoučem se všechno měnilo, ALE jedno kolo pořád pískalo.
Nakonec pomohlo prohodit čelisti (aspoň tak nějak mi to mechanik vysvětloval) a ok. Ony si pry po tak dlouhé době vydřely určitou cestu po které chodily a tim pádem se špatně vracely.
Od te doby klid. Už najeto přes 250tis
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od rudla »

250 000 km máš najeto na Nubiře nebo Orlandu?
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Re: Pískání při delší jízdě

Příspěvek od karstn »

na nubire bo uz litam na ni od 2004, ted jsem ji predal otci a koupil starsiho orla a ten ma teprv 85tis
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“