Vule spojky

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
aben
Příspěvky: 7
Registrován: pát zář 30, 2011 14:49
Bydliště: Praha

Vule spojky

Příspěvek od aben »

Ahoj,
mel bych 2 dotazy.
Prvni ohledne spojkoveho pedalu u cruze hb 2011 1.6LT+. Po seslapnuti na nem citim vuli cca 2-3mm.
Cele ustroji mi uz menili, ale problem porad stejny. Clovek kdyz na to nemysli tak je to ok,
ale obcas seslapnu a je to dost citit. V servise mi rekli ze je to v norme ale nedokazou mi rict kolik je ta norma:)

Druhy dotaz ohledne radia.
Radio ma jednoradkovy displej, po zapnuti svetel podsviceni klesne a na radiu pri slunecnem dni neni skoro nic videt:)
Neresil jste nekdo tento problem? Pripadne nejakou alternativu radia ?

Dekuji za informaci a radu.
Hezky den
Chevrolet New Cruze HB-5D 1,6 LT PLUS
Reklama
 

Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vule spojky

Příspěvek od VIP »

Pokud jsou světla zapnutá kolečkem vpravo, tak svítí displej rádia míň a svítí kontrolky tlačítek všude v autě. Pokud se kolečkem otočí doleva, jako denní svícení, tak kontrolky tlačítek nesvítí a displej rádia svítí jasněji. :PP:
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Vule spojky

Příspěvek od denny »

Jas displeje rádia jak píše kolega výše stačí otočit doleva - směrem ke dveřím na pozici o tím máš zapnuté denní svícení. Vypne se podsvětlení tlačítek, ale zvýrazní se oranžové ledky a rádio svítí jasněji :-)
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Vule spojky

Příspěvek od Laco71 »

Spojkovy pedal ma volný chod pri VŠETKYCH autach , neviem z akeho dovodu by to malo vadit ?
aben
Příspěvky: 7
Registrován: pát zář 30, 2011 14:49
Bydliště: Praha

Re: Vule spojky

Příspěvek od aben »

Ahoj,

radio - otocenim je to urcite lepsi ale rikal jsem si proc to nemuzou udelat stejne i s podsvicenim tlacitek kdyz na intenzitu je zvlast ovladaci prvek, ale tohle me az
tak nevadi. Diky za info -i

Spise mi vadi ta vule spojkoveho pedalu. Asi jsem divny ale prijde mi zvlastni kdyz seslapnu spojku a noha mi lita cca 0,5cm do stran?? Vam ne ???
Zkousel jsem jine auta (znacky) a nic takoveho tam nebylo. V tom me muj cruze zklamal jinak jsem hrozne spokojeny.
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Vule spojky

Příspěvek od Honza H. »

S tím lítáním spojky ze strany na stranu sem měl taky "problém"... ale.... zkusit zavolat do autorizovaného a zeptat se na to?
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Vule spojky

Příspěvek od pekrtek »

Po výměně spojkového pedálu (vůle do stran) praskla po necelém roce pružina pedálu.
Přílohy
SAM_3297.JPG
SAM_3296.JPG
Mikael83
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 18, 2016 20:37

Re: Vule spojky

Příspěvek od Mikael83 »

Zdravím. Je to už síce dávno čo ste tu riešili problém s vôľou spojky, ale zaujímalo by ma ako to dopadlo. Nedávno som si kúpil jazdenku Cruze a ten spojkovy pedál mi trochu vadí. V servise mi povedali ze pravdepodobne o nič nejde ale rád by som vedel ako ste dopadli vy.Vopred VĎAKA.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Vule spojky

Příspěvek od Laco71 »

Pridal by som taký postreh,že tie nové autá maju nejakú samošteľovaciu spojku ,

v prevadzke sa to prejavuje tak,že postupne ako sa motor a celé jeho ustrojenstvo ZAHREJE

tak spojka zaberá v inom bode ako na začiatku , teda na pedali to cítim tak,že je to znateĺne vyššie

ako za studena. Napr. mne to veĺmi vadí ,lebo v nohe mam akokeby zafixované koľko musím pedál povoliť aby spojka začala zaberať , a ked sa tento bod posunie , tak nejaký zlomok sekundy
spojka šmýka a zvonku počuť , že motor je v tej chvíli v zvýšených otačkach , akoby radil automat

Čo je príčinou tohto javu a ako by sa to dalo odstrániť, resp.eliminovať

Ďakujem za odpoved.

Uvažoval som aj o namontovaní INEHO hydraulickeho systemu ovladania spojky zo staršeho modelu Daewoo ak by sa dalo.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“