piskajuce brzdy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od Nyny »

Tak jsem to nevydržel a byl s tím v servise, stálo to 1.200,- Kč, ale stejně si to občas pískne :-(
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Reklama
 

Mike Mad
Příspěvky: 115
Registrován: čtv říj 18, 2012 17:20
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od Mike Mad »

me od 25tis.km zacli popiskovat brzdy, kdyz sem zatocil nebo prislap brzdu tak to prestalo. pak to v 29tis.km zaclo krute piskat furt, zastavil sem a od ty doby nic. pri servisce 30tis.km sem jim to rekl. vysledek> zaseknuta 1 vnitrni desticka na zadku, sjela se na sracku. takze vymena zadnich desticek 1950+dph a prace 0.5hod po 633Kc. celkem necely 3tisice Kc. o zaruce nechteli ani slyset, i kdyz sem tvrdil ze to preci neni normalni optrebeni ze se sekne deska. zmetci
Chevy Cruze SW 2.0 Vcdi LTZ Carbon Flash
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od Nyny »

Já jezdím do: Auto Dobrovolný do Jihlavy. Když jsem tam byl s těma brzdama, tak jsem taky zkoušel záruku, ale nikdo o tom nechtěl ani slyšet. Nakonec jsem zaplatil 1.200,- Kč jak už jsem psal no dnes už to zase píská jako dřív. Obecně si myslím, že je u servisu nechuť se s tím nějak zvlášť zabývat, ale na druhou stranu, jinak si na ně nemůžu nijak stěžovat.


Lidi, myslíte, že něco takového: http://www.motipdupli.cz/dep/419-sprej- ... kani-brzd/ může fungovat? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
kody26
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 18, 2013 22:43

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od kody26 »

Ahojte,

chcem sa spytat na jednu vec....ked dobrzdujem napr. na parkovisku pri cuvani tak to ani nie piska ale akoby zahuci...zacalo to asi tak pred mesiacom,teraz to zahuci uz skoro pri kazdom cuvani...pri parkovani predom auta nic....neviete co by to mohlo byt?Je to dost hlasny zvuk...neposobi to velmi dobre niekde pred obchodnym domom :oops: ,brzdy mi zacali popiskovat niekedy koncom minuleho roka,v januari pri serviske vymenenene...odvtedy klud,az zacalo to hukanie...o mesiac sa chystame na dovolenku...riesit to?
Vdaka za odpovede :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od Boeing737 »

Pískanie bŕzd som riešil na inom aute aj ja. Robilo mi to podľa počasia, lebo niektoré značky bŕzd sú jednoducho nejakým spôsobom háklivé. Pomohlo aj poriadne vyvapkovať okolie bŕzd a prebrzdiť. Pokiaľ auto brzdí ako má a netrie sa kov o kov,tak je to ok,ale ide o brzdy,tak všetko čo sa vám nezdá treba dať pozrieť.
Brzdy vám pozrie každý mechanik ak nie je po ruke Chevy servis.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
romanbb
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 28, 2012 19:48

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od romanbb »

neznepokojuj sa, mne robi to iste, uz 2 krat mi to na garancnej pozerali, resp. cistili... Vzdy som za to samozrejme zaplatil ale vysledok nic ... ono mi to zvykne robit ked je vonku trosku vacsia vlhkost :) ... Ked budes menit zadne dosticky prestane to :)
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od micho »

kody26 píše:Ahojte,
chcem sa spytat na jednu vec....ked dobrzdujem napr. na parkovisku pri cuvani tak to ani nie piska ale akoby zahuci...zacalo to asi tak pred mesiacom,teraz to zahuci uz skoro pri kazdom cuvani...pri parkovani predom auta nic....neviete co by to mohlo byt?
Ahoj,
Ide o rezonanciu z brzdoveho kotuca a prejavuje sa hlavne pri vlhkom pocasi a iba pri cuvani. Ja som to riesil este v roku 2012 a niekde som to tu na fore uz aj pisal. Domontuje sa tlmic rezonancii na zadny brzdovy strmen, teda na kazdy strmen jeden :) Opel Astra to ma v standarde, ale sudruhovia z Chevy ho tam nedavaju (predpokladam, ze iba kvoli nakladom). Od montaze mam pokoj, nic nerezonuje pri cuvani.
romanbb píše:neznepokojuj sa, mne robi to iste, uz 2 krat mi to na garancnej pozerali, resp. cistili... Vzdy som za to samozrejme zaplatil ale vysledok nic ...
Precistenie a podobne vymysly servisov su v tomto pripade totalny nezmysel a ak za to este aj vezmu peniaze, tak aj umyselne zdieranie zakaznika -P Oni velmi dobre vedia, ze co treba spravit. Viem, ze Chevy o tom probleme vie a na jeho odstranenie maju urceny servisny postup priamo od GM. Zvolavaciu akciu neriesia, kto sa stazuje, tomu to budu riesit individualne. Ale aj ja som musel v servise povedat, ze mam takyto problem a pocul som, ze staci domontovat tlmic rezonacii na brzdovy strmen ;) Mozno ak by som to takto "nenaznacil", precistili by a nechali ma ist.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od ladinek »

Ahoj, v neděli chci měnit na Chevrolet Cruze přední brzdové destičky. Nemáte někde návod co a kde povolit? Zkušenější co je už měnili? díky!!!
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od Laco71 »

Co a kde povolit ?

Asi uvolnit ty pokroucené plešky a pokusit se tu deštičku nějak vytáhnout

anebo odmontovat třmeny i s voditkama vybrat deštičky nasadit nové a opět smontovat...

přesně nevím,ještě jsem to nedělal, až to budu mít zmáknuté,dám hlášení a přesny popis.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tvoje rady jsou k nezaplacení :?
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od ladinek »

Laco71 píše:Co a kde povolit ?

Asi uvolnit ty pokroucené plešky a pokusit se tu deštičku nějak vytáhnout

anebo odmontovat třmeny i s voditkama vybrat deštičky nasadit nové a opět smontovat...

přesně nevím,ještě jsem to nedělal, až to budu mít zmáknuté,dám hlášení a přesny popis.
No už vím co a jak, tahle rada mě přijde jak odpověď u mě ve třídě :o) Special school ,ale v klidu :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od hoza »

Snad ti to pomůže
Přílohy
navod 1.jpg
navod2.jpg
navod3.jpg
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od hoza »

A další
Přílohy
navod4.jpg
navod5.jpg
navod6.jpg
kody26
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 18, 2013 22:43

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od kody26 »

Ahojte,
nema niekto skusenost s brzdovymi dostickami znacky Japanparts? Su ovela lacnejsie ako napr. TRW,Bosch atd. tak ci aj kvalita je o dost mensia,alebo su v pohode?

Dik z odpovede :)
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od Joztar »

rovnaky problem som mal aj ja na orlande (piskali zadne brzdy) ... je to dane zlou konstrukciou brzdoveho oblozenia od GM (povedal mi to sam v chevy/opel autorizovanom servise) ... rovnake problemy maju aj ople ... kolegna v praci mala to iste na novej astre no v jej pripade museli menit cele oblozenie, auto mala este v zaruke no musela to zacalovat. v mojom pripade stacilo prebrusit a uz to nepiska ... nevadi ze mate auto este v zaruke nakolko zaruka na brzdove oblozenie je iba 15tis. km :PP:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“