piskajuce brzdy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

kody26
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 18, 2013 22:43

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od kody26 »

Ahojte,
par dni dozadu som si vsimol taky divny zvuk od laveho predneho kolesa...akoby pri kazdej otacke na jednom mieste sa trel kov o kov...najprv som si myslel,ze je to nejaka necistota,bol kopec snehu,vonku poriadne mrzlo...ale dnes sa to ozyvalo znova...pri zosliapnuti brzdy to hned prestalo...po chvilke sa to zacalo ozyvat opat...kotuc po zastaveni nebol viac horuci ako ten na pravej strane...co to moze byt?Dosticky alebo kotuc alebo?
Dik za odpovede...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od Joztar »

Ahoj Kody. Mal som to iste ale na Orlande na zadnych kolesach. "

v inej teme som k tomuto napisal toto.

Treba si dobre nastudovat zarucne podmienky, na aku vec sa vstahuje aka dlha zaruka. Ja som teraz riesil [(33tis. km) auto ma cca 2r. kupovane v 2012.] piskanie zadneho kolesa. Zacalo to robit tesne po 2 garancnej prehliadke, cize som predpokladal ze nieco domrvili v servise. Jedna sa o zavadu vsetkych oplov a chevroletov nakolko sa pouziva rovnake brzdove oblozenie. Keby autorizovane servisy pri kazdej prehliadke robili aj to co maju (dokladne ocistenie brzd), mozno by k tejto zavade nedochadzalo. Malo to tu uz viacero ludi, z prace to mala kolegyna na novej astre. Sranda je ze GM dava na brzdove oblozenie zaruku 15tis. co mi pride dost malo, (o danej zavade sa velmi dobre vie kedze mi to potvrdil aj prijmaci technik). Koleginke museli menit komplet cele oblozenie pricom auto bolo este v zaruke no opravu musela zacalovat. V mojom pripade postacilo dokladne precistenie brzd co mi servis spravil zadarmo. Na teraz mam pokoj no pocitam ze o rok sa to ozve znova a to uz bude treba menit ... oprava cca 70-80e v autorizaku (tolko platila kolegyna na Astru), no kedze samotne GM dava tak malu zaruku si dany diel (brzdove oblozenie) objednam cez net a dam si to vymenit niekde v garazi.

daj si skontrolovat brzdove oblozenie ... mozno to bude stacit obrusit a bude vsetko OK ak nie tak potom vymena dosticiek :)

pekny den
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Mike Mad
Příspěvky: 115
Registrován: čtv říj 18, 2012 17:20
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od Mike Mad »

kdyby jste nekdo potreboval tak mi z Cruze zbyli zadni desticky. maji najeto cca 23tis. ale sou furt hodne tlusty. jedna vnitrni je ale sjeta skoro na zelezo. zustala zasekla a furt to brzdilo, taky jsem caloval vymenu desticek kvuli tomu ze svyho ... tusim asi 5500 jen za desticky! jsem rad ze sem to prodal :D

tak kdyby je nekdo chtel tak je poslu za treba 300.
Chevy Cruze SW 2.0 Vcdi LTZ Carbon Flash
kody26
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 18, 2013 22:43

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od kody26 »

Ahojte,
tak po kontrole dosticiek mechanikom to dopadlo tak,ze som nakoniec musel menit nielen predne a zadne dosticky ,ale aj predne kotuce....pravdupovediac o tych prednych kotucoch mi v jednom servise vraveli,ze uz su vhodne na vymenu asi tak pol roka dozadu...a aj o tych zadnych doskach...takze raz to uz muselo prist :) .
Inak mam tam teraz kotuce a dosky znacky ABE poznate to niekto?Velmi som o takej znacke nepocul...
Uživatelský avatar
criistiiano
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 02, 2012 15:30
Bydliště: Trebišov okolie

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od criistiiano »

Ahoj Kody

Koľko ťa vyšla kompletná výmena doštičiek a kotúčov ??? Robili ti v autorizovanom servise ???
1,6 LT+, white sedan
kody26
Příspěvky: 20
Registrován: pon lis 18, 2013 22:43

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od kody26 »

Ahoj,

uplne presne si to uz nepamatam,ale boli to nove predne kotuce plus nove predne aj zadne dosticky plus za robotu cca spolu 180 euro v neautorizaku ...zatial brzdia super :) .
Uživatelský avatar
criistiiano
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 02, 2012 15:30
Bydliště: Trebišov okolie

Re: piskajuce brzdy

Příspěvek od criistiiano »

Cruzaci poradte mi, začali mi pískať brzdy po dvoch rokoch a 30 000 km-etroch. Prečítal som príspevky aj zavolal do servisu, vraj treba vymeniť doštičky. Boli vymenené za značku TWR, pričom technik mi povedal že kotúče majú ešte 30 000 km-etrov. Prešiel som ďalších 30 km a pravá predná náprava opäť píska. Doštičky som menil v neautorizáku nakoľko to bola záležitosť 10 minút a kvôli tomu sa nebudem trepať do KE za dvakrát takú cenu. Zajtra sa chystám zavolať do servisky čo s tým. Ináč keď vojdem do ostrejšej zákruty pískanie prestane, a zvuk po naštartovaní a jazde sa objaví po 3-4 minútach. Nemáte nejaké nápady ???
1,6 LT+, white sedan
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“