Tlmice

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Tlmice

Příspěvek od Kjub »

Ako casto sa menia tlmice? Asi zalezi kde clovek jazdi, ale podla coho viem ze by som mal menit tlmice?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Reklama
 

Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: Tlmice

Příspěvek od fatrc »

Nezáleží ako často sa majú meniť ale kolko stojí taká výmena pokial nie je prasknutý, zlomený, ohnutý, netečie alebo sa nezasekáva tak tlmič mení iba ten kto na to má a aj to nie skor ako po 150-200tis. km . Iná vec je športový tlmič ktoré sa dávajú na pritvrdenie podvozku alebo na image.
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Tlmice

Příspěvek od Kjub »

Sak ale na nasich BA cestach sa tlmice vybuchaju hned... :lol:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Tlmice

Příspěvek od Scorpion.11 »

Neučili tě, že nemáš najíždět do každé díry? :lol: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Tlmice

Příspěvek od zavodak-1 »

Skôr než tlmiče odídu čapy a stabilizačné tyčky tlmiče sa menia až keď vyťečú alebo začne auto plávať na ceste.
NO a Bratislave sú krásne cesty taká Račianska Trnavská jednej jame sa vyhneš a do ďalších dvoch vletíš.
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Tlmice

Příspěvek od Kjub »

Hrozne su tu cesty...stačí vyjsť pár km, do prvej dediny Rakúsko alebo maďarsko a človek ide ako po vate!
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
ruso65
Příspěvky: 69
Registrován: úte dub 26, 2011 11:08
Bydliště: Topoľčany

Re: Tlmice

Příspěvek od ruso65 »

Neviem ako ste na tom s tlmičmi vy , ale ja mám najazdených cca 45 tisíc km a bol som na kontrole tlmičov u známeho v servise a urobil mi test Bol som nemilo prekvapený. Predné tlmiče účinnosť: Ľ -79% , P -80% zadné tlmiče Ľ 51%, P-50%. Povedal ,že tie predné ešte môžu byť no zadné sú súce na výmenu. Neviete aké tlmiče by boli vhodné, originál DAEWOO tam už nechcem dávať. Myslím si, že asi nebudú moc kvalitné, keď po odjazdení tých 45 tis. km stratili 50% účinnosti.rozmýšlal som nad týmito http://www.lacnetlmice.sk/index.php?opt ... &Itemid=50, ale nemám s týmito tlmičmi skusenosti či su dobré alebo naopak. Známy v swervise my ich odporučil , ža by mali byť dobré. Ešte neviem či sú rovnaké na 2.0 diesel 110 kW a 120 kw. V tlmičoch by asi nemal byť rozdiel.
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
Obrázek
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Tlmice

Příspěvek od Kjub »

No presne na takychto veciach Chevrolet setril... Ale zas na vine su aj nase hrozne cesty. Ja vymenim stabilizatory zatial a ked si budem menit tlmice tak si dam nejake kvalitnejsie ako original...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
romanbb
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 28, 2012 19:48

Re: Tlmice

Příspěvek od romanbb »

No som zvedavý, na servisnej sa toto chlapa spýtam. Dúfam že nebudem počuť niečo podobné :D
Uživatelský avatar
ruso65
Příspěvky: 69
Registrován: úte dub 26, 2011 11:08
Bydliště: Topoľčany

Re: Tlmice

Příspěvek od ruso65 »

Tak dnes som bol v servise MGM Topoľčany , kôli tomu opotrebovaniu tlmičov. vysvetlil som im očo ide a najprv mi technik povedal , že to na záruku asi napôjde , že tlmiče majú záruku cca 20-tisíc km. Tak mi pozrel čo by stáli nové original cena 78€ za kus. Tak som mu povedal že si to nechám vymeniť v inom neautorizovanom servise za kvalitnejšie tlmiče aj keď drahšie. Tak mi povedal nech mu nechám telefón, že zavolá niekomu čo má na starosti záručné opravy a dá mi vedieť či sa to bude dať vymeniť na záruku. Volal asi za dve hodiny, že to pôjde vymeniť v záručnej dobe. Chce len doniesť protokol z testovania tlmičov , aby to mohol priložiť k záručnej oprave. :D Tlmiče už objednal, lebo na sklade mali len predné. Tak dôúam , že to dobre dopadne a vymenia to v záruke. Termín výmeny tlmičov by mi mal povedať v piatok. :D
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
Obrázek
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Tlmice

Příspěvek od zavodak-1 »

A všetky 4 ti idú meniť alebo len tie zadné ???? Ja ešte 2000 kilakov a idem na 3 garnčku tak musím aj ja zistit či mi ich vymenia a ked nie tak dám tie bilisteiny aj z novými uloženiami lebo to tukanie mi už ide na nervy
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Uživatelský avatar
ruso65
Příspěvky: 69
Registrován: úte dub 26, 2011 11:08
Bydliště: Topoľčany

Re: Tlmice

Příspěvek od ruso65 »

Meniť budú len zadné
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Tlmice

Příspěvek od smire666 »

Ak by technik použil "asi nemajú záruku," bral by som to tak, že si nie je istý, ale ak povie, že záruku majú 20 000 a potom si nas.rie do huby, že odrazu po spomenutí možnosti, že by som išiel ku konkurencii, to pôjde v rámci záruky auta, to by ma naštvalo...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Tlmice

Příspěvek od Joztar »

to iste ma zarazilo co smire pise ... vychcanost autorizakov nepozna hranic ... asi by som tam vypenil tak ze by vymenili aj predne :D
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlmice

Příspěvek od VIP »

Já jsem reklamoval nějaký ťukání na předku a oni mi vyměnily zadní tlumiče :D a to si nemyslím, že byly špatný. Ale je to zadarmo v rámci záruky, tak je mi to jedno. Ťukání na předku však neustalo a budu se jim připomínat teď na druhý servisce cca za 2500km.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Podvozek a řízení“